konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Informacje z branży

zobacz wszystkie

Już wkrótce wielkie święto turystyki

 
Niebawem rozpoczną się XXII Międzynarodowe Targi Turystyki TT Warsaw 2014. Przez trzy dni kolorowy świat podróży zagości w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Na małych i dużych podróżników, turystów i miłośników zwiedzania czekają liczne atrakcje, na które już teraz serdecznie zapraszamy.  
 
W dniach 27-29 listopada br. odbędą się Targi TT Warsaw. Języki świata, barwne stoiska, goście z przeróżnych kontynentów - to wszystko czekać będzie w Warszawie przy ul. Marsa 56 c. Krajem partnerskim tegorocznej imprezy jest Egipt. Kraj Faraonów zaprezentuje swoje zabytki, kulturę, kurorty Morza Czerwonego i Śródziemnego oraz dyscypliny, które można tam uprawiać, w tym nurkowanie i kitesurfing. 
 
 
Zwiedzić Polskę, Europę i świat 
Tradycyjnie Targi TT Warsaw to miejsce, w którym można poznać nowe kraje, regiony i miasta. W tym roku zaprezentują się m.in. tak odległe państwa jak: Japonia, Indie czy Meksyk, będą też znane i lubiane przez Polaków kierunki takie jak: Słowacja, Tunezja, Maroko, Chorwacja czy Włochy. Polskie i zagraniczne regiony będą kusiły atrakcjami, zabytkami i przyrodą. Będzie pouczająco, wesoło i kolorowo. Wystawcy zapowiadają degustacje, pokazy tańców oraz konkursy z nagrodami. 
 
Świętokrzyska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprezentuje Wschodni Szlak Rowerowy - Green Velo. To około 2 tys. km tras rowerowych. Na stoisku znajdą się dwa symulatory, a po założeniu specjalnych okularów 3D będzie można wirtualnie przejechać rowerem fragmenty trasy. Odbędą się także pokazy umiejętności rowerowych profesjonalistów i spotkania ze znanymi kolarzami m.in. Krystian Herba jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników trialu rowerowego, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i uczestnik największych światowych imprez pokaże co można zrobić na rowerze łamiąc przy tym prawo grawitacji. Ponownie pojawi się też kapsuła 5D, która pokazuje piękno regionu świętokrzyskiego. 
 
W oczekiwaniu na zimę
Jak co roku na TT Warsaw będzie można poczuć mroźny klimat. W strefie Eventu Zimowego zaprezentują się narciarskie regiony. Będzie austriacki Innsbruck, polskie, włoskie i słowackie ośrodki narciarskie, a także turecki region narciarski Erzurum, na stoisku którego zaprezentują się m.in. hotele zlokalizowane w rejonie gór Palandöken. Poza tym znajdzie się dmuchany symulator snowboardu, dzieci będą mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie z dmuchanym Mikołajem i Bałwanem, a na stoisku Laponii będzie można napisać listy do prawdziwego Świętego Mikołaja, które zostaną przeliczone przez elfy i dostarczone na koło podbiegunowe. Na smakoszy czekać będzie natomiast kuchnia zimowa z rozgrzewającym grzańcem i przysmakami góralskimi.   
 

Promocyjne wyjazdy
Listopad to również doskonały termin, żeby zapoznać się z ofertami na wyjazdy zimowe i letnie. Biura podróży przedstawią na targach propozycje wypoczynku i krótkich weekendowych wypadów. Z okazji targów można się również spodziewać specjalnych zniżek. 

Trafić w dołek
Golf cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pasjonaci tej dyscypliny zapewne więc ucieszą się z faktu, że na targach będzie można się sprawdzić. W specjalnej sekcji ustawiony będzie symulator do gry, na którym rozegrane zostaną konkursy z nagrodami. Dodatkową atrakcją będą wizyty znanych osób, które chętnie grają w golfa. Wydarzenie poprowadzi Wojciech Pijanowski.  

Sentymentalne podróże po Warszawie
Tramwaje Warszawskie zapraszają na lekcję historii i podróż w czasie. Zaprezentowane zostaną konne omnibusy, które jeździły ulicami miasta w XIX wieku. Z kolei niejednemu dorosłemu łezka się w oku zakręci na widok legendarnego Fiata 125p. Firma WTP 1313, która specjalizuje się w prowadzeniu tematycznych wycieczek po Warszawie, udostępni żółte samochody, znane m.in. z kultowego serialu „Zmiennicy”. Dzieci i młodzież będą mogli natomiast zobaczyć na żywo jak wyglądały te pożądane przez rodziców i dziadków auta.   

Poznaj świat oczami podróżników
W tym roku ponownie znani podróżnicy przyjęli zaproszenie na Targi TT Warsaw i podzielą się wrażeniami ze swoich wojaży. Anna i Krzysztof Kobusowie zapraszają na spotkanie z Kubą. Opowiedzą m.in. o starych zaułkach Hawany, o wrakach, które można obejrzeć nurkując w Zatoce Świń, przybliżą ciekawostki związane z praktykowaną na Kubie religią Santeria, a także powiedzą jak smakuje krokodyl. 
 
Fotograf, dziennikarz i podróżnik Jacek Bonecki opowie o swoich doświadczeniach związanych z dokumentacją fotograficzną Rajdu Dakar. Nie zabraknie informacji i porad, jak przygotować się do tego typu wyjazdów, aby wykorzystać dany czas jak najlepiej. Wykład będzie połączony z promocją jego książki pt. „Przystanek Dakar”. 

Informacje praktyczne
Pierwszy dzień targów jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli branżowych. Wszystkich odwiedzających obowiązuje rejestracja. Bezpłatny wstęp gwarantowany jest dla odwiedzających branżowych zarejestrowanych online, posiadaczy zaproszeń lub bezpłatnych biletów i dzieci do lat 7. Ceny biletów: 10 zł, 6 zł bilet ze zniżką uczniowską i studencką. 
 
Dojazd na targi:
  • Pociągiem
Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dojazdu do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska, zalecanym przez organizatorów, jest kolej podmiejska: SKM i Koleje Mazowieckie. Pociągi kursują co ok. 20-30 minut, a przejazd z dworca Warszawa Śródmieście lub Warszawa Wschodnia trwa ok. 16 minut. Wybierając połączenie kolejowe należy wsiąść w pociąg w kierunku Otwocka, Pilawy lub Dęblina i wysiąść na stacji Warszawa Gocławek, która znajduje się w odległości ok. 700 m od MT Polska.
 
  • Samochodem
Dojazd z Centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut. 
 
  • Autobusem
W pobliżu hal wystawienniczych znajdują się przystanki autobusowe linii 115, 143, 145, 173, 183, 245, 401, 514 i 520.
 
Patronaty i współpraca
Patronat Honorowy nad TT Warsaw 2014 objęli: Andrzej Biernat - Minister Sportu i Turystyki, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz - Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. 
 
Więcej informacji na stronie www.ttwarsaw.pl oraz na facebooku www.facebook.com/Urlopowicze.
 forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism