konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

NAJNOWSZE BADANIE WESTIN HOTELS & RESORTS DOWODZI, ŻE PONIEDZIAŁEK JEST NAJMNIEJ PRODUKTYWNYM DNIEM TYGODNIA  

Badanie pokazuje także, iż rosnąca liczba zobowiązań zawodowych i nieustanna dostępność wpływają negatywnie na nasze życie osobiste, zdrowie oraz dobre samopoczucie 

Aby zaradzić temu coraz powszechniejszemu zjawisku, Westin Hotels & Resorts wprowadza do swojej oferty nową pozycję – „Westin Weekend”  

 

WARSZAWA – 14 listopada 2013 r. – sieć Westin Hotels & Resorts ogłosiła dzisiaj wyniki nowego badania poświęconego wpływowi technologii i zobowiązań zawodowych na życie osobiste i dobre samopoczucie mieszkańców Europy. Prezentacja wyników badania ma związek z wprowadzeniem nowego programu weekendowego oferowanego w hotelach Westin na całym świecie, który został stworzony, by zaspokoić coraz większe potrzeby klientów dotyczące odpoczynku i relaksu. Program „Westin Weekend” powstał po to, by poniedziałki mogły być przyjemniejsze. Dzięki tej ofercie goście zyskują większą elastyczność i czas, by maksymalnie odpocząć podczas weekendowego pobytu. 

W ramach programu goście będą mogli skorzystać z możliwości późniejszego wymeldowania się z hotelu do godz. 15.00 w niedzielę oraz z wydłużonych godzin serwowania śniadania w soboty i niedziele, aby bez pośpiechu móc delektować się energetyzującymi specjałami SuperFoodsRX. 

Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła” 

Coraz dłuższy dzień pracy i większe obciążenia zawodowe sprawiają, że niemal połowa respondentów w badaniu była zdania, iż ich ogólny poziom stresu związanego z pracą wzrósł na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Zgodnie z wynikami badania brak czasu przeznaczonego na „naładowanie akumulatorów” i zmianę perspektywy w trakcie weekendów sprawia, iż poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia dla aż 65% respondentów. Wielu z nich uważa poniedziałek za najdłuższy dzień pracy. Głównymi przyczynami takiego nieproduktywnego rozpoczęcia tygodnia są: brak czasu na regenerację podczas weekendu (36%), nadrabianie zaległości związanych z pracą, zabierające prywatny czas (36%). 

Z powodu postępu technologicznego i smartfonów nie pracujemy już tylko od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku, jak wcześniej.  Połowa respondentów była zdania, że ich dni robocze są nawet o dwie godziny dłuższe z powodu korzystania ze smartfonów. Granica pomiędzy życiem zawodowym a osobistym coraz bardziej się zaciera. Jedna na dwie osoby uważa, że jej życie osobiste cierpi z powodu zobowiązań zawodowych. Najbardziej dotkniętymi obszarami są sen (60%), relaks (60%), dobre samopoczucie (54%) oraz relacje rodzinne (54%). Ponad jedna trzecia respondentów deklaruje, że czują się zmęczeni już na początku tygodnia pracy. Aż 65% respondentów odczuwa niepokój i stres podczas weekendów, a 1 na dwie osoby przeznacza do 3 godzin na odpisywanie na wiadomości w soboty i niedziele. Co więcej aż 60% ankietowanych osób myśli o projektach na nadchodzący tydzień podczas weekendów. Dlatego nie jest zaskoczeniem fakt, że 61% osób spóźnia się do pracy lub zauważa spóźnianie się współpracowników w poniedziałkowe poranki. 

Westin Hotels & Resorts zmienia oblicze weekendu  

Sieć Westin Hotels & Resorts rozumie rosnące zapotrzebowanie klientów na odpoczynek i „czas dla siebie”. Rozpoczynając walkę z„poniedziałkowymi dołami”, sieć prezentuje nowy program „Westin Weekend”, który pomaga gościom odprężyć się, zregenerować siły i zapomnieć o pracy w trakcie weekendowego pobytu. Przed rozpoczęciem weekendu każdy gość zauważy zmianę nastroju w hotelu. Wszystkie elementy oddziaływające na zmysły będą komunikować, że nastał czas weekendu, począwszy od światła, muzyki i dekoracji hotelu. Również pracownicy hotelu zmienią swoje mundurki na mniej oficjalne i dostosowane do stylu ubioru, który nosimy zazwyczaj w wolne dni. W każdym pokoju gość zobaczy słynny Niebiański Szlafrok umieszczony na łóżku, aby jasno zasygnalizować rozpoczęcie weekendowego nastroju. Goście będą mogli dłużej relaksować się, leżąc w łóżku dzięki możliwości późniejszego wymeldowania się z hotelu do godz. 15.00 w niedzielę oraz skorzystać z wydłużonych godzin serwowania śniadania w soboty i niedziele. Program Westin Weekends ma na celu zainspirowanie gości do wdrożenia w ich życie filozofii dobrego samopoczucia, która rozpoczyna się wyśmienitym snem w Niebiańskim Łóżku, energetyzującymi potrawami SuperFoodsRX, porannym biegiem RunWESTIN oraz możliwością wypożyczenia ubrań i butów sportowych w ramach programu Gear Landing. 

„Celem sieci Westin jest zapewnianie gościom dobrego samopoczucia podczas podróży. Składając taką obietnicę, prezentujemy z radością nasz nowy program weekendowy odpowiadający na zapotrzebowanie naszych gości na relaks i czas odpoczynku, dzięki czemu mogą oni zregenerować się przed rozpoczęciem tygodnia pracy” – mówi Brian Povinelli, szef marki Westin Hotels & Resorts. Odkryliśmy, że większa ilość wolnego czasu pozwala naszym gościom poprawić swoje życie osobiste i odzyskać dobre samopoczucie. Weekendowy pobyt w hotelu Westin to wiele różnych korzyści, takich jak możliwość późnego wymeldowania się z hotelu, wydłużone godziny serwowania śniadania oraz instynktowne rozwiązania, dzięki czemu zaplanowanie doskonałego, spersonalizowanego wypadu weekendowego jest niezwykle proste.  

W celu zainspirowania gości podczas weekendowych wypadów spółka Westin we współpracy z firmą AFAR uruchomiła właśnie program WESTIN FINDS FROM AFAR, ciekawy i nagradzany cyfrowy przewodnik turystyczny, który opisuje najlepsze lokalne atrakcje i punkty warte odwiedzenia znajdujące się w pobliżu hoteli Westin. Program umożliwia gościom spersonalizowanie swojego planu podróży zależnie od tego, czy podróżują samotnie, w parze, z rodziną albo też grupą znajomych. 

Uwagi do badania: 

Badanie przeprowadzono na podstawie ankiet telefonicznych na 5896 respondentach, którzy podróżują służbowo przynajmniej raz w roku i posiadają roczny dochód dla gospodarstwa domowego na poziomie 100 000 USD lub wyższy. Respondenci pochodzą z 5 różnych krajów: Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Francji i Niemiec. 53% respondentów to mężczyźni, 47% – kobiety. Ankieta składała się z trzydziestu pytań zawierających identyfikatory. Wywiady przeprowadzono pomiędzy 25 sierpnia a 9 września 2013 r. Rozmowa trwała ok. 25 minut. Margines błędu wynosi +/- 3%.forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2023) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2023 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism