konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie
Artykuły o organizacji eventów

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..) więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..) więcej

Neptunus – eventy szyte na miarę

Obecnie udany event to nie tylko ciekawy pomysł i odpowiedni budżet, ale także dobrze dobrane miejsce, w którym dane wydarzenie zostanie zrealizowane. Nowoczesne tymczasowe konstrukcje są odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie branży eventowej – pozwalają w łatwy i szybki sposób stworzyć nieszablonową przestrzeń, w pełni dopasowaną do wymagań i oczekiwań organizatorów imprezy.

 (..) więcej

Dzielenie zleceń na wiele firm bywa kłopotliwe

Zlecając organizację eventu klienci niejednokrotnie nie przekazują wszystkich obowiązków związanych z jego przygotowaniem jednej agencji. Ulegają pokusie dzielenia kompetencji pomiędzy kilka firm, co niejednokrotnie staje się przyczyną dużych problemów.  

 (..) więcej

Miejsce na szkolenie, konferencję czy aktywną integrację

Ośrodek Zalesie Mazury Active oferuje komfortową bazę noclegową, pyszną domową kuchnię, wysoki standard obsługi biznesowej oraz specjalne rabaty na noclegi   i wyżywienie dla firm szkoleniowych oraz organizacji pozarządowych.

 (..) więcej

Podsumowanie Tagów Event 2012


 Ponad 3100 osób odwiedziło warszawskie Centrum MT Polska w dniach 3-4 października, gdzie odbywały się Targi Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów Event 2012. 

 (..) więcej

Jeden wyjazd,dwa skrajne klimaty
Z jednej strony blichtr niewyobrażalnego luksusu i bijące światowe rekordy szklane drapacze chmur, z drugiej nieokiełznana, dzika przyroda z dala od turystycznych enklaw. Takie kontrasty potęgują efekt WOW.

 (..) więcej

Do social mediów nie podchodzimy strategicznie

 

 

 

 

Rośnie rola mediów społecznościowych jako kanału marketingowego w branży eventowej. Narzędzia te wykorzystywane są zarówno do promocji agencji, jak i poszczególnych wydarzeń, ale efekty mogłybybyć o wiele lepsze.

 (..) więcej

Emocje na torze Kubicy

Hungaroring dzięki Robertowi Kubicy stał się znanym wśród polskich amatorów rajdów torem do jazdy samochodami sportowymi. Firma Henkel postanowiła właśnie tam zabrać swoich współpracowników. Wyjazd zorganizowało Biuro Podróżników Flugo, które od 10 lat współpracuje z firmą Henkel. Na miejsce imprezy, której główną atrakcją były wyścigi Formuły 1, wybrano Budapeszt. 

 (..) więcej

Udany rok z niepewnym finałem

 

 

 

 

W branży spotkań dominował stały wzrost popytu. Rosnące ceny były także wskaźnikiem dobrej kondycji sektora. Branża trzymała pion mimo niepewnej sytuacji ekonomicznej.

 
 (..) więcej

Spotkanie Gwiazdkowe SBE - Akcja Elfy SBE

Tegoroczne spotkanie gwiazdkowe branży eventowej odbyło się 13 grudnia 2011 i miało miejsce  Klubie 1500 m2 na warszawskim Powiślu. Głównym punktem programu była akcja Elfy SBE czyli zbiórka darów dla dzieci z Domu Dziecka

 (..) więcej

Szkolenia wracają do łask

Spowolnienie gospodarcze spowodowało, że firmy często sięgały do budżetów przeznaczonych na podwyższanie kwalifikacji swoich pracowników i tam poszukiwały oszczędności. 

 (..) więcej

Do bezpieczeństwa i dobrej zabawy klucz

Niedawno zostałem „skrzyczany” nerwowo przez Osobnika, z którego sprzętu przez chwilę korzystałem … Makedon! Ty…! Ty…! INSTUKTORZE OD WSZYSTKIEGO …! Co miało zabrzmieć sarkastycznie… 

 (..) więcej

Branża eventowa skrajnie ocenia perspektywy

 Rynek eventowy należy do klienta i to on dyktuje warunki współpracy. Sytuacja, w której agencje nie mają zbyt wielkiego pola manewru, doprowadza do problemów w funkcjonowaniu ich struktur.

 (..) więcej

Znaczenie koloru w strategii hotelu

                   Jak świadomie poprzez kolor uzyskać w hotelu wrażenie elegancji, dobrej jakości, nowoczesności, świeżości czy oryginalności? W jaki sposób za pomocą barw stworzyć przestrzeń, która zarabia pieniądze? 

 (..) więcej

Nowy konkurs na najlepszą ofertę Targów Event 2011

Po raz pierwszy wystawcy Targów Event będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepszą ofertę. Propozycje mogą być zgłaszane w pięciu kategoriach.

 (..) więcej

Najważniejsza konferencja hotelarska 2011 już 11-12 maja w Warszawie!

Już 11 i 12 maja 2011r., w hotelu Gromada Okęcie odbędzie się najważniejsza w tym roku konferencja hotelarska: „Między kryzysem a boomem w hotelarstwie” oraz „Bezpieczny Hotel 2012”.

 (..) więcej

Best Hotel Award 2011


Znamy już listę Hoteli nowminowanych do Best Hotel Award 2011

 (..) więcej

Na wybory do Lizbony.


Resj statkiem, wieczór z muzyką fado czy przechadzka ulicami Lizbony - firma Monier postanowiła nagordzić swoich kluczowych klientów zabierając ich na luksusowy weekend do Portugalii.

 (..) więcej

Spotkania biznesowe w zaciszu Młyna


Młyn Klekotki resort & spa na Mazurach, mieszczący się w kompleksie zabudowań XVII-wiecznego młyna to idealne miejsce do organizacji spotkań biznesowych, dla wybranej grupy kontrahentów lub pracowników.

 (..) więcej

Konkurs, który scala branżę


Konkurs Osobowość Roku MICE Poland znalazł już swoje stałe miejsce w kalendarzu polskiej branży spotkań. W świadomości jej uczestników funkcjonuje jako wydarzenie mające realny wpływ na rozwój tego sektora

 (..) więcej

Tam, gdzie Hemingway pił mojito


Pachnące cygara, przechadzka po farmie krokodyli i słodki rum czekał na najlepszych dystrybutorów firmy Digital Solutions Dystrybucja. A wszystkie atrakcje miały miejsce na zalanej słońcem Kubie
.

 (..) więcej

Hotel Felix ***

START hotel FELIX*** to hotel stworzony głownie z myślą o klientach biznesowych. Jest usytuowany na warszawskiej Pradze, która stała się offowym centrum kultury - dzięki temu nasi Goście mogą uczestniczyć w wielu unikalnych wystawach oraz wydarzeniach kulturalnych.

 (..) więcej

Znamy pełną listę hoteli zarekomendowanych na EURO 2012 przez UEFA

Europejska organizacja piłkarska UEFA wybrała już i opublikowała listę środków, które otrzymały jej rekomendację jako centra pobytowe dla drużyn na piłkarskie mistrzostwa Euro 2012. Znalazło się wśród nich 21 obiektów z Polski i 17 z Ukrainy.

 (..) więcej

Starwood Hotels & Resorts w Polsce ma nową regionalną dyrektor ds. sprzedaży i marketingu

Natascha Mauthner objęła stanowisko regionalnej dyrektor ds. sprzedaży i marketingu sieci Starwood Hotels & Resorts na Polskę, w skład której wchodzą hotele Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz The Westin Warsaw i Le Meridien Bristol.

 (..) więcej

Euro 2012: Opalenica zabiega o reprezentację Niemiec

Właściciel piłkarskiego ośrodka w Opalenicy Bartosz Remplewicz nie ukrywa, że podczas mistrzostw Europy w 2012 roku chciałby gościć reprezentację Niemiec. Wspomniał, że są już prowadzone wstępne rozmowy z niemiecką federacją

 (..) więcej

Pustynia integruje skutecznie


Setki kilometrów przejechane trasą legendarnego Rajdu Dakar, samodzielne przygotowywanie posiłków i noclegi pod gołym niebem. O tym, że wspólna przygoda skutecznie integruje, przekonali się pracownicy pionu klienta korporacyjnego Pekao SA.

 (..) więcej

Chcemy promować Warszawę i Mazowsze.

Spotkanie warszawsko -mazowieckiego oddziału Stowarzyszenia „Konferencje i Kongresy w Polsce” miało formę dyskusji. Wzięło w nim udział 29 reprezentantów branży spotkań

 (..) więcej

Z MOBIL 1 PRZEZ POLSKĘ

Pokazy lowriderów, badania wysiłkowe dla kierowców, quizy motoryzacyjne, specjalna strefa Pit Stop. Wszystko to, aby skutecznie budować świadomość marki producenta olei Mobil 1.

 (..) więcej

NIE TYLKO NA STOKU


Zimowa integracja to już nie tylko zawody narciarskie. Coraz większym zainteresowaniem zleceniodawców cieszą się bojery, iceboarding czy ekstremalne wyprawy na skuterach śnieżnych.

 (..) więcej

Dom Whisky na wieczory intergracyjne.W Jastrzębiej Górze nad morzem powstał Dom Whisky wzorowany na szkockich destylarniach. Ponad 800 gatunków whisky, szkolenia, degustacje. Polecamy to miejsce na wieczory intergracyjne.

 (..) więcej

Ruszyły eventy - koniec kryzysu?

 
Od końca wakacji 2009 r. widać wyraźne ożywienie na rynku eventów.
Koncerny zaczęły wydawać zamrożone w kryzysie budżety.

Krótka rozmowa z Prezesem Alpha Vision...

 (..) więcej

Artykuł sponsorowany

Są nad Bałtykiem miejsca magiczne i niezwykłe. Jednym z nich jest stworzony specjalnie dla Państwa Royal Baltic. Do przepięknego sosnowego lasu, czystych, usteckich plaż i szumu oddalonego o 150 m morza dodaliśmy komfort, luksus i harmonię.

 (..) więcej

Dołki dla wszystkich

Plenerowe spotkania na powietrzu, pikniki połączone z nauką gry w golfa. Pola golfowe to już nie tylko miejsce zamkniętych turniejów.
Pola golfowe stają się coraz bardziej popularnym miejscem do organizacji imprez firmowych. Teren pola golfowego sprzyja przede wszystkim plenerowym spotkaniom na świeżym powietrzu, jest to dobre miejsce głównie do organizacji pikników dla pracowników i ich rodzin czy klientów firmy.

 (..) więcej

Sala jako wartość dodana


W Polsce wzrasta liczba miejsc, w których można zorganizować konferencję czy szkolenie dla pracowników. Część z nich to wyspecjalizowane obiekty, inne usytuowane są w niemal każdym hotelu. Pomiędzy nimi znajduje się jednak jeszcze jedna, istotna grupa tego typu obiektów – sale konferencyjne w biurowcach, choć, wbrew pozorom, nie jest liczna.

 (..) więcej

Sieci hotelowe.

Na świecie istnieje ponad tysiąc sieci hotelowych, z tego 55% to systemy hotelowe. W Polsce międzynarodowe systemy hotelowe pojawiły się w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie istnieje ich kilkadziesiąt, a zarządzane są przez polskie bądź zagraniczne grupy kapitałowe.

 (..) więcej

POKAŻ SIĘ NA TARGACH

Liczba targów branżowych, które odbywają się na całym świecie, świadczy o tym, że branża MICE lubi się spotykać.  Pytanie brzmi, którą z imprez wybrać i jak się wystawiać?

Organizowane od 2003 roku Między narodowe Targi IMEX we Frankfurcie zgromadziły w ubiegłym roku ponad 3500  wystawców ze 150 krajów. Targi odwiedziło blisko 9000 osób, w tym 3700 hosted buyersów z 58 krajów.

 (..) więcej

SKKP: HISTORIA POLSKIEJ BRANŻY

Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce” jest pierwszą w historii i jak na razie jedyną ogólnopolską organizacją profesjonalistów branży spotkań. Przez dziesięć lat aktywnie uczestniczyło w rozwoju polskiego rynku MICE, ale następne dziesięć może okazać się o wiele trudniejsze.

 (..) więcej

Alkohol w etykiecie biznesowej

Zwyczaje i zachowania dotyczące częstowania oraz wspólnego spożywania alkoholu to kwestia nie tylko dobrego wyczucia smaku, ale i ścisłych napisanych reguł.

 

 (..) więcej

Moda na skutery wodne i riby

Sporty motorowodne cieszą się ostatnio ogromną popularnością wśród uczestników wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Najbardziej jednak pożądane są wyprawy na szybkich skuterach i hybrydowych łodziach motorowych tzw. ribach.

 (..) więcej

Ekskluzywna nisza w branży

Biznesmen ze Szwajcarii zażyczył sobie transport limuzyną z Warszawy do Zurychu. Ale tylko z kierowcą wykształconym, gotowym na rozmowę o kulturze i historii Polski. W rolę szofera wcielił się sam właściciel agencji. Obsługa klienta VIP to dla firmy nierzadko prawdziwe wyzwanie.

 (..) więcej

Hotele butikowe – klasa dla biznesu

Konferencja stała się jednym z najpraktyczniejszych narzędzi  we współczesnym biznesie. Pozwala lepiej poznać zarówno kontrahentów i biznesowych partnerów jak i własnych pracowników. Wszak cóż może lepiej, od przyjaznych relacji, nawiązanych podczas pobytu na konferencji,  wpłynąć na klimat w pracy?  Mając to na uwadze należy pamiętać, że na  atmosferę spotkania biznesowego wpływa miejsce, w którym się odbywa. (..) więcej

Relaksująca konferencja...

Ogólnie są przyjęte pewne „standardy” i schematy organizowania konferencji, ale może czasami warto wznieść się ponad to, wykazać się kreatywnością, poszukać nowych rzeczy, by nasza konferencja była naprawdę długo pamiętana.

 

 (..) więcej

Eventy nie lubią turystów


Turystyczne destynacje odstraszają organizatorów spotkań, którzy wybierają  raczej miejsca  trudniej dostępne dla masowo przybywających gości. Nadmiernie turystyczny wizerunek przeszkadza w promowaniu miasta jako destynacji konferencyjnej. (..) więcej

Jak skutecznie reklamować obiekt noclegowy w internecie

Obecnie najbardziej popularnym medium, z którego korzystają klienci planując wakacyjny wypoczynek jest Internet. Ta metoda komunikacji robi

 (..) więcej

Elektroniczne konferencje- bezprzewodowy przekaz informacji.

Dostępne już na polskim rynku zaawansowane systemy prezentacyjne pozwalają na zorganizowanie w pełni interaktywnej konferencji, która wprowadzi uczestników w zupełnie nowy wymiar prezentacji. (..) więcej

Spa - zdrowy sposób na integrację

Ośrodki Spa z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, miejsca te to oazy spokoju i relaksu, gdzie można na chwilę oderwać się od codzienności, także w gronie kolegów z firmy.

 (..) więcej

Rodzina w nagrodę.

Kiedy pracownik spędza w firmie całe dnie i powoli traci motywację do dalszego działania, najlepszym sposobem dodania mu sił jest umożliwienie mu wypoczynku z rodziną. (..) więcej

Jaki na wodzie, taki w firmie.

Żagle to tworzenie zgranego zespołu, to odpowiedzialność i zabawa, szanty i pokonywanie własnych słabości, ale także relaks i ekskluzywne leniuchowanie. (..) więcej

Można liczyć na żagle

Przygoda pod żaglami, rejsy po ciepłych morzach i zwiedzanie miasteczek portowych to modna i sprawdzona forma integracji. (..) więcej

Sektor spotkań będzie priorytetem POT

Od kwietnia br. Polska Organizacja Turystyczna ma nowego prezesa. Władysław Jan Majka specjalizuje się w zagadnieniach zarządzania strategicznego, kontroli i audytu, gospodarki i finansów, administracji publicznej, polityki zagranicznej, Unii Europejskiej, zarządania personelem, promocji i turystyki. (..) więcej

Integracja u płota

Święty spokój i powrót na łono natury - moda na organizowanie spotkań motywacyjno - integracyjnych w klimacie agro. Powrót do natury i spokój, (..) więcej

Strzał w dziesiątkę

Dobry sposób na rozwój i motywację to strzelectwo. Zmusza do pracy nad sobą, uczy koncentracji i precyzji, gwarantuje prawdziwe emocje. (..) więcej

Jarmark Dominikański bije rekordy popularności!

Podczas 747 edycji Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku został pobity kolejny rekord, aż 8 mln turystów odwiedziło tę największą imprezę plenerową w Europie. (..) więcej

Sukces TOUR SALONU

Osiemnastą edycję targów TOUR SALON zdecydowanie należy uznać za rekordową. W dniach 24 – 27 października 2007 Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2007 odwiedziło prawie 25.000 osób, z czego 10.000 profesjonalistów podczas dwóch pierwszych dni branżowych. (..) więcej

Złap integrację na haczyk.

Do niedawna wędkowanie było w Polsce tematem mało znanym, zwłaszcza w dziedzinie incentive. Nie zdziwi to nikogo, kto wędkarstwo kojarzy z kilkugodzinnym wyczekiwaniem w ciszy . (..) więcej

Motywacja w siodle.

   Połączenie aktywnego wypoczynku ze szkoleniem pozwala poznawać własne możliwości i wykorzystywać je, według zdobywanej jednocześnie wiedzy teoretycznej (..) więcej

W spektakularnym stylu.

Wytworny wystrój sal, zaciszne foyer i możliwość obcowania ze sztuką, sprawiają, że wydarzenia w tatrach mają magiczną moc i urok. Możliwość wynajmu sal oferuje większość polskich teatrów. Wytworność tych miejsc sprawia, że chętnych nie brakuje. Tylko, czy wizerunek teatrów na tym nie ucierpi?

 (..) więcej

Dyskretny urok luksusu

W Polsce mamy zaledwie kilkanaście obiektów, które spełniają standardy boutique. Ich oferta cieszy się dużym powodzeniem. (..) więcej

Gdzie najbardziej lubimy się integrować

Mazury i Warmia, dwie historyczne krainy północno- wschodniej Polski, należą do najbardziej atrakcyjnych regionów turystyczno -krajoznawczych i rekreacyjnych Polski. (..) więcejforum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism