konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Ekskluzywna nisza w branży

Biznesmen ze Szwajcarii zażyczył sobie transport limuzyną z Warszawy do Zurychu. Ale tylko z kierowcą wykształconym, gotowym na rozmowę o kulturze i historii Polski. W rolę szofera wcielił się sam właściciel agencji. Obsługa klienta VIP to dla firmy nierzadko prawdziwe wyzwanie.

– Odbieramy ich z lotniska limuzynami  –  opowiada    Joanna  Hetman, właściciel  Vip Studio Event. – Oczywiście  czasem  z dworca kolejowego, bo niektórzy boją się latać. Na każdego czekają  dwie  hostessy w naszych uniformach.   Odwozimy    klienta  do hotelu – dodaje  Hetman. – To zazwyczaj limuzyny, ale wszystko zależy od portfela  –  uzupełnia  Edyta  Jabłońska,  incentive director w Netmedia. Rezerwacja  zakwaterowania,  lotu, odbiór z lotniska i przewóz do hotelu –  to  podstawowe  usługi  w  ofercie firm, które zajmują się obsługą gości specjalnych: dyrektorów firm, członków  zarządu z  rodzinami czy  znanych osób.  Jednym słowem:  VIP-ów, których  firmy  i  sponsorzy  potrafią wydać  bajońskie  sumy na  zrealizowanie wszelkich  zachcianek. W przygotowywaniu  indywidualnej  oferty dla  konkretnego  klienta  reguła jest jedna – zupełny brak reguł. Wszystko ma być po prostu tak, jak VIP sobie zażyczy. – Możemy zorganizować nawet lot w kosmos!  – uśmiecha się Jarek Bogacki  z Centrum Eventów. – Zakres usług i atrakcji, które możemy  zapewniać  specjalnym klientom jest  naprawdę  ogromny  –  dodaje Grzegorz   Bartosz   z  krakowskiego 4business. – Za każdym   razem jest inaczej – potwierdza Marcin Pabich, właściciel  specjalizującej się w usługach   dla   indywidualnych  klientów VIP firmy MK Business Assistance. – To  nietypowe  osoby  z  określonymi zainteresowaniami – dodaje   Pabich. Jak bardzo nietypowe?

Wizyta w ulu

Biznesmen ze Szwajcarii, który bał się latać samolotem zażyczył sobie od MK  Business  Assistance  dowóz   limuzyną z Warszawy do Zurychu. Ale tylko z kierowcą, który jest osobą wykształconą, gotową opowiadać  o kulturze i historii Polski.  – Miałem  mercedesa   i  postanowiłem  pojechać z nim osobiście  – opowiada  Marcin Pabich,  właściciel  firmy. – Przez kilkanaście godzin musiałem opowiadać  o Polsce,  ze szczegółami.   A był to bardzo  dociekliwy   klient. Dopytywał o każdy  szczegół  i nagrywał rozmowę na dyktafon. Czułem się jak uczeń na egzaminie  –  dodaje   Pabich.    Inny przykład?  W  samym   MK  Business Assistance  można  znaleźć  kolejny przypadek     niecodziennej     usługi świadczonej klientowi biznesowemu. Pewnego razu trafił  się  tam biznesmen zainteresowany ulami. – Zastępca prezesa firmy produkującej  zdrową żywność zażyczył  sobie  wizyty w fabryce miodu, a potem u zwykłego pszczelarza z kilkoma  ulami w ogródku. Był zachwycony – opowiada   Pabich.
Centrum  Eventów  organizowało kiedyś   pożegnanie  zagranicznego pracownika,   który   odchodził     na emeryturę. Ponieważ był on wielkim fanem Orientu, urządzono dla niego wieczór  japoński  –  jednoosobowy event  ze wszystkimi rytuałami: parzeniem  herbaty,  pokazem    sztuk walki.  – Nie  mogę  zdradzić kosztu takiej  imprezy,  ale  powiem,   że  to mniej  więcej   tyle,  ile   kilkanaście osób  zapłaciłoby  za wysokiej  jakości dwutygodniowy wyjazd  zagraniczny –  mówi   Jarek  Bogacki   z  Centrum
Eventów.

Codzienność  zagranicznego,  bardzo ważnego gościa  w Polsce  zaskoczyć  może  także swoją  zwyczajnością.  – Ci  ludzie chcą  zwiedzać   zabytki tak jak  inni – mówi  Edyta Jabłońska z Netmedia. Spacer po Starym  Mieście,   kolacja   z  występami folklorystycznymi,   wizyta  w   muzeum.  Na   pierwszym  miejscu  pod względem   zainteresowania  specjalnych  gości  zagranicznych znajduje się niezmiennie od lat Kraków.
– Z naszego punktu widzenia zaskakujące  było   to,  co   powiedział nam Calvin Klein – wspomina Jolanta Guzera,  właściciel   European Legacy  Tours. – Stwierdził, że  bardzo odpoczął   w  Krakowie,  bo  to  takie małe,  spokojne miasteczko – dodaje Guzera.  Na   drugim  miejscu  jest zwiedzanie Warszawy, na trzecim – Wrocławia. Zwiedzanie miasta przez VIP-a różni się od zwykłej  wycieczki turystycznej przede wszystkim oprawą. Jeśli na przykład VIP chce posłuchać  kapeli  góralskiej, wydaje  na indywidualny koncert  około  2  tysięcy złotych. Jeśli  chce  iść  do  muzeum, często firma zapewnia  mu zwiedzanie poza  oficjalnym czasem  otwarcia obiektu. Kiedy chce spróbować lokalnych potraw, potrafi wydać  na indywidualną degustację nawet kilkanaście   tysięcy   złotych.  Czasem   aura VIP-a wadzi  i dostarcza zwiedzającemu dyskomfortu.
– Prezes General City Group, Charles    Prince,    podczas     zwiedzania Oświęcimia   miał  pretensje o  to, że chodzą  za nim ochroniarze – opowiada  Jolanta  Guzera, właścicielka   European Legacy Tours. – Chciał  pobyć w tym miejscu sam – dodaje  Guzera. Inni potrafią cieszyć się czymś, co ro
dak  rzadko uznałby za atrakcyjne. –
Dyrektor  londyńskiej  opery,  June Chichester,  która przyjechała do nas ze   sponsorem   Covent  Garden   i ogromnym budżetem, z wielkim smakiem  zagryzała szampana  ogórkiem kiszonym – uśmiecha się Guzera.

Świat już nie zaskakuje

Jak  więc  rozgryźć  VIP-a?  Czy  to zwykły  człowiek  z niezwykłymi pieniędzmi,  czy  rozkapryszona  gwiazda? – To  ludzie zmęczeni światem, którzy wiele  już widzieli  i wszędzie byli, a świat niewiele im już może zaoferować – mówi Jolanta Guzera.
– Zapracowani ludzie, dla  których liczy się czas.  I bardzo często zmieniają  decyzje,   często  w  ostatniej chwili,  gdy wszystko jest już zapięte na ostatni guzik, a plan dnia ustalony. Musimy być  bardzo elastyczni i bez   mrugnięcia  okiem   dostosować się do ich potrzeb. Jesteśmy ambasadorami Polski  i staramy się, jak możemy,  żeby  dobrze wypaść  – dodaje Ewa Michalska z UTE Poland.

Przez Polskę na Antarktydę

Dla  około  30-40  proc. zamożnych,
zagranicznych klientów przybywających   do   kraju  i  korzystających  z usług agencji Polska  jest tylko przystankiem  w  podróży.  Korzystają  z usług polskich  firm, bo tak jest taniej.
– Ostatnio dwóch  Chorwatów zamówiło u nas zorganizowanie wycieczki na Antarktydę połączonej z polowaniem w ekstremalnych warunkach – mówi  Joanna  Hetman, właścicielka Vip   Studio  Event.  Jarek  Bogacki z  Centrum   Eventów  potwierdza, że  spora  część   VIP-ów   przyjeżdża do  Polski   tylko po  to, by  pojechać gdzieś  dalej.  Albo  polecieć  – na Karaiby prywatnym samolotem. Zdarza
się,  że  bardzo  zamożni  prezesi  firm   przez polską  firmę kontaktują się z krajami byłego  ZSRR, by zażyczyć  sobie  przelotu myśliwcem.   – U ruskich z  takimi pieniędzmi można wszystko załatwić, wszyscy  piloci  się znają – mówi  Bogacki.  – Jednak gdy usłyszą,  że   budżet  zamyka   się   w skromnych stu tysiącach złotych, nawet nie chcą o niczym słyszeć. Jednak ci prezesi są strasznie bogaci. Potrafią wydać  ładnych parę setek tysięcy  na przelot nad Rosją  myśliwcem  – przeważnie jako pasażerowie, a niektórzy mają  licencję i wtedy sami  siadają  za sterami,  pilnowani  przez  lokalnego pilota.

Nisza w branży

– Każdego  klienta VIP obsługujemy z całą  masą  podwykonawców. W sumie jest ich kilkuset – mówi Jarek Bogacki,     współpracownik   Centrum Eventów. Niewiele  polskich  firm jest w stanie zorganizować indywidualne eventy dla VIP-ów.  To niełatwe zadanie, wszystko musi być na jak najwyższym poziomie.  Często rozwój firm w tym kierunku  hamuje  właśnie brak odpowiednich dostawców luksusu w kraju. – Rynek tego typu usług w Polsce dopiero się rozwija – mówi Grzegorz Bartosz z 4business. – Póki  co, to pewna nisza w branży MICE.  Sądzę,  że  spośród naszych usługodawców usługi w najwyższej jakości  byłoby w stanie zapewnić jakieś  10  procent – dodaje  Bartosz. Istnieją też firmy wysoce wyspecjalizowane w usługach  dla  gości  specjalnych. Niektóre mają  klientów przeważnie z jednego, wybranego rejonu  świata,  np.  MK Business  Assistance  szuka  głównie VIP-ów z Japonii ze względu na to, że właściciel  Marcin Pabich  włada  językiem japońskim. – Polska  pod względem  oferty VIP-owskiej   wypada  bardzo   blado   na  tle  innych  krajów.
W USA jest cała masa małych agencji, które potrafią  zorganizować czas  takim klientom – dodaje  Pabich.  Nisza pozostaje  do  wykorzystania, na  ile szybko   zostanie  zagospodarowana okaże  się już niedługo.

źródło: MICE Polandforum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism