konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Dołki dla wszystkich

Plenerowe spotkania na powietrzu, pikniki połączone z nauką gry w golfa. Pola golfowe to już nie tylko miejsce zamkniętych turniejów.
Pola golfowe stają się coraz bardziej popularnym miejscem do organizacji imprez firmowych. Teren pola golfowego sprzyja przede wszystkim plenerowym spotkaniom na świeżym powietrzu, jest to dobre miejsce głównie do organizacji pikników dla pracowników i ich rodzin czy klientów firmy.      -  Imprezy na polu połączone są najczęściej z nauką gry w golfa. Na początku instruktor zapoznaje uczestników z  zasadami i regulaminem gry, a także odpowiada o historii tego sportu. Następnie grupa dzielona jest na kilka mniejszych. Pod okiem instruktora goście mogą spróbować swoich sił w grze w golfa  na stanowiskach treningowych tzw. Draving Range, bo tylko takie udostępniane są dla osób początkujących . Na wszystkich polach panuje reguła : alby zagrać na polu głównym, należy przejść szkolenie z zasad gry oraz zdać egzamin, którego potwierdzeniem jest tzw. Zielona Karta (Green Card ). W przypadku imprez firmowych udostępniany jest Driving Range. Można ćwiczyć tam uderzenia długie, zaś na Putting Green krótkie. Aby każdy z uczestników miał możliwości potrenować każdy rodzaj gry, co mniej więcej pół godziny następuje zmiana drużyn – mówi Lucyna Bronk, dyrektor Postołowo Golf Club.

Zdarzają się sytuacje, kiedy instruktor uzna, że dana osoba, nawet jeśli nie posiada Zielonej Karty , na tyle opanowała zasady gry, że może zabrać ją na pole główne.Kiedy już uczestnicy opanują  podstawowe zasady i technikę gry, można zorganizować dla nich konkurs lub turniej  golfa. - Podczas zawodów rywalizować ze sobą w konkurencjach na najdalszy rzut lub trafienie do dołka przy jak  najmniejszej liczbie uderzeń – mówi Marcin Skibicki, manager Sierra Golf Club. Zwieńczeniem turnieju może być uroczyste ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród – dodaje.- Turniej golfowy wzbudza wiele pozytywnych emocji, a także weryfikuje nabyte umiejętności – uzupełnia Lucyna Bronk.
  Golf wciąż uchodzi w Polsce za sport elitarny i niedostępny dla wszystkich. Z tego też powodu firmy chętnie zapraszają na grę w golfa swoich kluczowych klientów, najlepszych pracowników, traktując to jako rodzaj motywacji czy wyróżnienia. Jest to też dobra okazja do wspólnego spędzenia czasu, rozmów oraz zasmakowania sportowych emocji. Turniej golfowy to również dobry sposób na integrację różnych branż. Takie turnieje organizuje m.in. wydawnictwo Eurobuild Poland, które wyodrębniło specjalny dział eventów. Od 5 lat, co roku zaprasza swoich klientów branży budownictwa i nieruchomości na całodzienne pikniki połączone z grą w golfa. - Podczas takich imprez osoby mające już doświadczenie w grze w golfa rozgrywają turniej, amatorzy natomiast mogą poćwiczyć uderzenia na Driving Range. Dla osób nie zainteresowanych golfem przygotowujemy też inne atrakcje, m.in. przeloty balonem, przejazdy quadami czy ruletkę – mówi Marta Gaj, dyrektor sprzedaży Eurobulid Events. - Takie spotkania to dobra okazja do rozmów, lepszego poznania się oraz integracji branż – dodaje. Golf jest „sportem dżentelmenów”, dzięki czemu imprezy organizowane na polach golfowych, mogą być kojarzone z wysoką jakością i prestiżem. - Organizujemy turnieje i cykle turniejów, które mają na celu promocje danej firmy. Tzw. Golf Fee Card,może stanowić rodzaj nagrody lub motywacji dla pracowników. Uprawnia ona do 20-50 % zniżki na grę w golfa na 2,5 tys. pól golfowych na całym świecie, w tym 12 w Polsce oraz rabatu na pobyt w 3,5 tys. hotelach na świecie – mówi Paweł Lewiński, general manager w firmie Golf Poland.

Na terenie pola istnieje też możliwość zorganizowania cateringu dla zaproszonych gości. Większość pól dysponuje Domkami Klubowymi z restauracją, barkiem lub innym zadaszonym budynkiem, gdzie można zorganizować spotkanie dla grup od 20 do 100 osób. Organizując catering, pola golfowe najczęściej korzystają z usług firm zewnętrznych choć są i takie, które mają własną kuchnię. Są to zazwyczaj pola, które na swoim terenie mają też obiekt noclegowy czy gastronomiczny.

Pole golfowe jest równie często wykorzystywane jako  miejsce prezentacji nowych modeli samochodów. Sprzyja temu przede wszystkim otwarty teren, na którym niemalże w naturalnym otoczeniu mogą zostać zaprezentowane  najnowsze modele.Podczas większych imprez na terenie pola istnieje możliwość rozstawienia namiotów lub parasoli, a nawet sceny dla występów artystów. Na życzenie klienta organizowany jest niemalże każdy rodzaj menu, od biesiad staropolskich z grillowanym mięsem, smalcem i bigosem, po ekskluzywne przyjęcie dla vipów, a także menu tematyczne, np. włoskie czy hiszpańskie. Nie ma też problemu z zakwaterowaniem gości. Większość pól współpracuje z pobliskimi hotelami lub posiada własne obiekty noclegowe.


(MICE Poland – Monika Krusiewicz )
 forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism