konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Relaksująca konferencja...


Ogólnie są przyjęte pewne „standardy” i schematy organizowania konferencji, ale może czasami warto wznieść się ponad to, wykazać się kreatywnością, poszukać nowych rzeczy, by nasza konferencja była naprawdę długo pamiętana.

Chyba wszyscy wiemy i zdajemy sobie sprawę z tego, jaki wysiłek i trud trzeba włożyć w przygotowanie dobrej konferencji. Już na samym początku trzeba pomyśleć o bardzo wielu rzeczach – oto przykładowa lista preliminarza: przygotowanie materiałów konferencyjnych, wynajem sali, catering, wypożyczenie dodatkowego sprzętu do prezentacji, wynajęcie tłumacza (jeśli przewidywane są wystąpienia obcojęzyczne), noclegi dla uczestników, obsługa, itd.

Wszystko zaczyna się od wizji. Jednak droga do jej realizacji jest kręta, pełna przeszkód i niespodzianek. Są jednak miłe chwile – gdy całość się udała, uczestnicy są bardzo zadowoleni, a o samej konferencji mówi się jeszcze długo po jej zakończeniu.

Zastanawiając się nad wspólnym mianownikiem, jaki można przypisać do wszystkich konferencji, wybrałem jeden – bezruch. Siedzimy i słuchamy. Co by nie mówić, bezruch również może być męczący dla człowieka oraz jego mięśni. Jest czymś, czego podczas każdej konferencji nie brakuje, a zmęczenie nie bardzo służy frekwencji na wystąpieniach.

Dlatego też wszystkich, którzy organizują konferencje oraz tych, którzy udostępniają miejsca pod tego typu imprezy, z pewnością zainteresuje ta informacja. Istnieje usługa, na którą chętnie będą czekać wszyscy uczestnicy konferencji podczas przerw po ciekawym wystąpieniu.

Proszę Państwa, teraz będzie krótka przerwa...
...podczas której zapraszamy na lekki poczęstunek oraz darmowy masaż relaksujący.

Tak, usługa o której mowa to masaż relaksujący wykonywany przez profesjonalistów na specjalnych krzesłach do masażu. To co go wyróżnia i co powoduje, że jest idealnie przystosowany do bycia elementem konferencji (jak np. przerwa, czy catering), to przede wszystkim:
- brak konieczności rozbierania się (jak w przypadku masażu tradycyjnego);
- czas trwania masażu (od 5 do 15 minut);
- działanie (pozwala zrelaksować się, odprężyć, nabrać energii przed kolejnymi wystąpieniami).

Masaż relaksujący wykonywany w przerwach programu konferencji nie jest w naszym kraju czymś popularnym. Ma to swoje złe i dobre strony. Złą jest z pewnością to, że tak mało organizatorów konferencji zna tę usługę oraz pozytywne korzyści, jakie ona ze sobą niesie. Za dobrą również można przyjąć brak znajomości, gdyż to daje wielu pomysłowym organizatorom przewagę pierwszego gracza i kolejny element wyróżniający ich imprezę, czy paletę oferowanych usług.

Co daje taki masaż?
Masaż to naturalna terapia, jedna z najstarszych znanych form uzdrawiania. Za pomocą masażu można pozytywnie wpływać na cały organizm człowieka.
Pozytywny skutek wykonanego masażu na krzesełkach do masażu odczuwalny jest natychmiast - relaks, odprężenie, poprawione samopoczucie, zwiększona koncentracja. Masażysta uwalnia napięcie mięśni, obniża poziom stresu, niweluje bóle głowy, pleców, ramion oraz odciąża oczy. Główna koncentracja masażysty idzie na kark i obręcz barkową.

Co daje masaż podczas konferencji?
- uwalnia od bólów głowy, szyi oraz kręgosłupa - czyli najczęściej na konferencjach spotykanych dolegliwości, które często uniemożliwiają branie udziału w całości imprezy
- pomaga uczestnikom konferencji odprężyć się i nabrać sił
- uwalnia od stresu i napięcia mięśni - to z kolei coś dla zestresowanych prelegentów
- zwiększa koncentrację, uwagę i usprawnia pamięć
- jest ukojeniem dla bolących oczu
- masaże tego typu trwają od 5 do 15 minut, więc pozostaje mnóstwo czasu również na przewidziany w przerwie poczęstunek
- świetnie wspominają go delegaci po dalekiej podróży
- usługa ta może być oferowana przez cały dzień - jest to niezwykłe udogodnienie dla tych, którzy czasami wymykają się na  
moment, by odpocząć
-zaoferowanie tego typu „atrakcji” jest sygnałem dla delegatów, że organizator myśli i dba o nich.

Jak i gdzie szukać takich usług?
Zanim zaczniemy szukać tego rodzaju usług, musimy wiedzieć kilka elementarnych rzeczy:
nie każdy masażysta (masujący na co dzień na stole do masażu) może wykonywać tego typu masaż, należy pytać o ukończone kursy, szkolenia;
jeden masażysta z pewnością nie obsłuży całej konferencji - musimy mieć to na uwadze i od razu zaznaczać w rozmowie, jaka jest przewidywana wielkość imprezy;
warto pytać o sprzęt – masaż można wykonać i na zwykłym krześle, ale to wygląda mniej profesjonalnie.

Ogólnie w Polsce jest niewiele grup (bo tylko do takich warto się zwracać), które mogą obsłużyć poważną imprezę. Jedne są zbyt małe, inne nie są na tyle mobilne, by obsługiwać teren całego kraju i działają głównie lokalnie.

Kompleksową ofertę w zakresie wykonywania masażu na różnego rodzaju imprezach prezentuje Ekipa Masująca
Dysponuje ona doświadczonym zespołem profesjonalistów, przeszkolonym w zakresie wykonywania masażu na krześle do masażu. „Ekipa Masująca” jest największą tego typu grupą masażystów w Polsce. Maczała swe ręce (dosłownie) w kilku dużych imprezach masowych. Obsługiwała (i obsługuje) między innymi coroczny „Maraton Warszawski”. Świadczyła również swoje usługi klientom podczas rejsów trasą Gdynia – Karlskrona, na promie Stena Baltica. Pasażerom oraz właścicielom firmy idea tak się spodobała, że rejsy z masażem zostały włączone na stałe do oferty.

Patrząc przez pryzmat uczestnika konferencji, wydaje się oczywistym, iż organizatorzy powinni zainteresować się tego typu usługami i poważnie pomyśleć o włączeniu ich do organizowanych przez siebie imprez. Również z punktu widzenia organizatora wydaje się to dobrym posunięciem. Warto być pierwszym, mieć kolejną rzecz wyróżniającą wśród szerokiej konkurencji – póki nie jest to jeszcze standardem i póki nie trzeba szukać czegoś nowego.

Przygotował:
Piotr Rostkowski
właściciel serwisu o masażach - Masaze.pl

www.ekipa.masaze.pl forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism