konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Dom Whisky na wieczory intergracyjne.

Szymon  Guz i Charles Maclean podczas otwarcia Domy Whisky

W Jastrzębiej Górze powstał Dom Whisky wzorowany na szkockich destylarniach.

Jest to doskonałe miejsce na wieczory intergacyjne dla grup do 120 osób.

Obsługa Domu Whisky przeprowadza jedne z najbardziej profesjonalnych szkoleń z tematu whisky  połączone z degustacją.
 

Dom Whisky to z pewnością największy wybór whisky w Polsce, a prawdopodobnie także w całej Europie.
We wnętrzu dominują takie materiały jak dąb, kamień, skóra oraz bawełna. Bydynek zlokalizowany jest koło znanego Cocktail Baru Max i jest ciekawą propozycją na urozmaicenie eventu.


 

Bedąc w Jastrzębiej Górze przeprowadziliśmy wywiad z Szymonem Guzem.

IP:tourism : Czym zajmujesz się w Domu Whisky?

Dom Whisky : Jestem barmanem oraz edukuje w temacie whisky.

IP:tourism : Kto wymyślił powstanie Domu Whisky?

Dom Whisky : Był to pomysł właścicieli podpierany naszymi argumentami. Whisk(e)y jest naszą wspólną pasją i miłością, dlatego zdecydowaliśmy się na wystawienie należytego pomnika królowej alkoholi.
Coctail Bar Max przy Domu Whisky
IP:tourism : Dlaczego Dom Whisky, a nie Dom Win?

Dom Whisky : Whisk(e)y jest pasją właścicieli oraz moją, wspólnie zwiedziliśmy wiele destylarnii i pokochaliśmy ten trunek. Byliśmy również w wielu winnicach i innych gorzelniach ale najbardziej urzekła nas właśnie whisk(e)y.

IP:tourism : Dlaczego akurat w Jastrzębiej Górze powstał Dom Whisky?


Dom Whisky : Dom powstał w Jastrzębiej Górze, ponieważ tuż obok domu znajduje się nasz Coctail Bar, który od wielu lat cieszy się ogromną sławą, a nadarzyła się okazja zakupu sąsiedniej działki gdzie właśnie powstał pierwszy w Polsce Dom Whisky. Poza tym wszyscy pochodzimy z tych terenów i nie spieszymy się z przeprowadzką w inne miejsce. Innym powodem powstania Domu w Jastrzębiej Górze jest to, że whisk(e)y bardzo związana jest z morzem i często porównujemy jej kolor do barw bursztynów.

IP:tourism : Jak poznawałeś tematykę whisk(e)y?

Dom Whisky : Odkąd zacząłem interesować się alkoholem, whisk(e)y zawsze najbardziej mnie intrygowała ze względu na swoją bogatą historię, różnego rodzaju ciekawostki i różnorodność smaków. Natomiast podejmując pracę w obecnej firmie zostałem jeszcze bardziej zarażony miłością do tego trunku przez szefa, Pana Andrzeja oraz moich starszych przyjaciół Daniela i Marcina. Dzięki podróżom z szefostwem udało mi się zwiedzić kilkanaście szkockich destylarnii, gdzie na własne oczy mogłem poznać dogłębnie każdy proces produkcyjny whisky. Z bardziej znanych destylarnii  jakie udało nam sie zwiedzić to np. Glenfiddich, Balvenie, The Glenlivet czy Macallan.

Przed wejściem do Domu Whisky
IP:tourism : Z jakiego regionu Szkocji lubisz najbardziej whisky i dlaczego?

Dom Whisky : Próbuję bardzo dużo różnych whisky i mam kilka swoich faworytów, ale generalnie gustuję w delikatniejszych i słodszych destylatach, czasami z lekką dymną nutką, bardzo odpowiadają mi whisky starzone w beczkach po takich winach jak sauternes, porto, sherry lub tokaj, ponieważ mają bardzo rozwiniętą paletę aromatyczną i smakową. Lubię Edradour - Chateau d' Yquem finish (21 letnią) produkowaną w hrabstwie Perthshire, w Szkocji.

IP:tourism : Jak powinno podawać się whisk(e)y?

Dom Whisky : Whisk(e)y powinno sie podawać tak jak się lubi. Jedni lubią z lodem inni w czystej postaci lub z jakimś dopełnieniem. Jednak żeby wyczuć pełen bukiet aromatyczny whisky powinno się ją degustować w specjalnych kieliszkach w kształcie tulipana w temperaturze pokojowej. Jeśli w aromacie przeszkadza nam zbytnio zapach alkoholu (szczególnie w wersjach cask strength) możemy dodać kilka kropel źródlanej wody (bukiet aromatyczny bardziej się otworzy).

IP:tourism : Jak i kiedy pije się whisky w Szkocji? W Domu Whisky

Dom Whisky : W Szkocji z regóły pije się whisky na czysto lub z dodatkiem źródlanej wody w kieliszkach przypomnijacących kształtem tulipana, czasami Szkoci piją whisky w szklaneczkach typu old-fashion (zwanych potocznie whiskaczówką lub whiskówką) z dodatkiem lodu. Dziesiątki i setki lat wstecz Szkoci pili whisky z naczyń zwanych Quaich (z gaelic: kubek, filiżanka). Było to naczynie najczęściej wykonane z metalu posiadające dwa uchwyty. Whisky pito przy wielu okazjach między innymi na weselach, przed bitwami, po bitwach, przy okazji godzenia się zwaśnionych klanów itd. Dzisiaj Quaich'a używa się na ważnych ceremoniach i uroczystościach. 

IP:tourism : Jakie błędy popełniają najczęściej bary przy podawaniu whisk(e)y?

Dom Whisky : Najczęstszym błędem popełnianym w barach lub hotelach jest brak konwersacji między barmanem i gościem przed podaniem trunku. Często jest tak, że gość prosi o whisk(e)y, a barman nie pytając polewa ją od razu na lodzie lub bez zapytania dolewa coli lub innych szprycerów.

IP:tourism : Ile czasu powstawał Dom Whisky?

Dom Whisky : Budowa Domu Whisky zajęła 1,5 roku.
W Domu Whisky
IP:tourism : Jak i z czego powstał Dom Whisky?

Dom Whisky : Dom Whisky został wykonany z naturalnych materiałów podobnie jak szkockie destylarnie. Elewacja budynku obłożona jest piaskowcem, a dach pokryty jest łupkiem kamiennym. Całość zwieńczono pagodą, charakterystyczną dla szkockich suszarni słodu. We wnętrzu dominują takie materiały jak dąb, kamień, skóra oraz bawełna.


IP:tourism : Wnętrze domu prezentuje się bardzo ciekawie, drewniane stoły z wypalonymi mapami oraz gabloty z różnymi markami whisk(e)y, to chyba coś więcej niż miejsce do degustacji i odpoczynku?

Dom Whisky : Dom Whisky ma pełnić również rolę edukacyjną, dlatego wpadliśmy na pomysł wypalenia na wszystkich stołach map z regionami produkcyjnymi whisk(e)y z całego świata oraz ze scenami ukazującymi pracę w destylarniach. Wypalaniem tych motywów zajmował się nasz zaprzyjaźniony artysta. W narożnikach domu znajdują się gabloty z ekspozycją produktów naszych partnerów, są to najpopularniejsze obecnie whisk(e)y na naszym rynku oraz gatunki niespotykane w naszym kraju.

IP:tourism : Czy istnieją podobne Domy Whisky do waszego w Europie bądź na świecie?

Dom Whisky : Nie słyszeliśmy o podobnych projektach, natomiast są miejsca, które posiadają podobną kolekcję albo nawet i większą. Słyszałem, że w St. Moritz jest pałac gdzie właściciel zgromadził imponującą ilość alkoholu. Również w Bolonii jest sklep gdzie można wybierać spośród 40tyś. butelek, głównie whisk(e)y, cognac'ów i brandy.

IP:tourism : Czy masz jakiegoś guru związanego z tematyką whisk(e)y? Jeżeli tak, to kogo? I za co go cenisz?

Przed Domem Whisky
Dom Whisky : Na pewno najbardziej cenię Pana Jarosława Urbana, którego udało mi się poznać osobiście. Jest on moim największym autorytetem ponieważ swoje pierwsze kroki związane z edukacją w temacie whisk(e)y zawdzięczam książkom Pana Jarosława. Do dzisiaj potrzebując informacji związanych z danym destylatem lub destylarnią sięgam po jego książki. Drugą osobą którą poznałem i która podzieliła się ze mną swoją wiedzą jest Charles Maclean uznawany za największy na świecie autorytet w dziedzinie whisky. Jest to człowiek o ogromnej wiedzy i wspaniałym poczuciu humoru.


IP:tourism : W czym podajecie whisk(e)y?

Dom Whisky : Whisk(e)y podajemy tak jak sobie gość życzy, a jeśli prosi o naszą sugestię, to serwujemy w kieliszkach "nosing glass", zbliżonych kształtem do tulipana.

IP:tourism : Widziałem przed Domem Whisky beczki, czy był w nich alkohol?

Dom Whisky : Są to oryginalne beczki w których dojrzewała whisk(e)y. Na jednej z nich umieszczony jest napis mówiący o tym, że złożono do niej destylat w 1965r, a wiem, że rozlany był w 2005r z okazji jej 40-lecia oraz założenia zaprzyjaźnionego sklepu w Niemczech.


IP:tourism : Co ciekawego możemy zobaczyć w Domu Whisky?
Kominek w Domu Whisky
Dom Whisky : Wchodząc do domku, przechodzimy przez salkę kominkową i dochodzimy do dębowego baru, za którym znajduje się imponująca ściana wypełniona po brzegi różnymi rodzajami whisk(e)y. Dom posiada piętro, na którym w komfortowych lożach możemy odprężyć się przy kieliszku whisk(e)y. Dodatkowo możemy  podziwiać ryciny i gabloty z bogatą ekspozycją butelek. Jednak najciekawszym miejscem jest piwniczka, którą nazwaliśmy "Rajem". Znajdują się w niej bardzo rzadkie destylaty. Są tam bardzo stare i limitowane edycje  pochodzące ze zniszczonych lub nie destylujących już gorzelni.


IP:tourism : Kto was odwiedza?

Dom Whisky : Jesteśmy miejscem otwarym dla wszystkich zainteresowanych tym magicznym trunkiem. Słyszymy takie opinie, że jest to miejsce dla koneserów, lecz nie jest to prawda. Dom Whisky został stworzony dla miłośników whisk(e)y i tego się trzymajmy! Odwiedzają nas wszyscy, kobiety, mężczyźni, również znane osoby.

IP:tourism : Ile gatunków whisk(e)y macie i jak kształtują się jej ceny?

Dom Whisky : Obecnie w kolekcji posiadamy ok 800 różnych butelek pochodzących z całego świata. Obok szkockiej i irlandzkiej mamy whisk(e)y z USA, Kanady, Indii, Tasmanii, Nowej Zelandii, Niemiec, Belgii, Holandii, Japonii itd. Ceny whisk(e)y zaczynają się od 12 zł za 50ml. Na dzień dzisiejszy najdroższą pozycją jest Glenfiddich Vintage z 1972 (300 zł za 50ml).

Przed Domem Whisky

IP:tourism : Słyszeliśmy, że whisk(e)y nie jest lubiana przez kobiety. Czy to prawda?

Dom Whisky : To nie jest prawda, odwiedza nas wiele kobiet. Jesteśmy w stanie przekonać każdą kobietę do whisk(e)y. Na początek polecam różne formy kremów z dodatkiem miodu wrzosowego, potem drinki. Każdej z pań jesteśmy w stanie przygotować smakujący napój z whisk(e)y.IP:tourism : Czy można u was kupić buteleczkę whisk(e)y, czy degustacja odbywa się tylko na miejscu?

Dom Whisky : Pewnie, że można kupić całą butelkę. Dodatkowo można u nas zdeponowanać ją w piwniczce "Raj". Jest to bardzo ciekawy pomysł (także na prezent). Whisk(e)y taka sygnowana jest nazwiskiem jej właściciela i czeka na jego przyjscie w piwniczce. Do  takiej whisk(e)y polecamy również cygara dominikanskie bądź z Hondurasu - świetnie komponują się z whisk(e)y. Ale to trzeba sprawdzić samemu, więc zapraszam wszystkich do naszego Domu Whisky.

IP:tourism : Pozostaje mi tylko życzyć Wam satysfakcji z prowadzenia tak wyśmienitego miejsca i dziękuję za miłą i ciekawą rozmowę.

Dom Whisky : Dziękujemy i zapraszamy na szklaneczkę :)

IP:tourism : Namówiliście nas:)
 

 

 

 


zdjęcia: IP:tourism oraz  www.domwhisky.plforum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism