konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Rodzina w nagrodę.

Kiedy pracownik spędza w firmie całe dnie i powoli traci motywację do dalszego działania, najlepszym - choć niestety ciągle niezbyt docenianym - sposobem dodania mu sił jest umożliwienie mu wypoczynku z rodziną.

Efektywność pracy personelu zależy w dużym stopniu od poziomu motywacji. Wpływa na niego wiele czynników, m.in. uznanie ze strony przełożonych czy organizacyjne zachę ty (nagrody, płace, wyróżnienia). Jednak najważniejsze jest zaspokojenie indywidualnych potrzeb pracownika, a jedna z nich jest na pewno spędzanie czasu z najbliższymi.

Rodzina właczona
Firmy, podejmując działania w celu motywacji czy integracji ludzi w nich pracujących, powinny włączać w nie również ich rodziny. Jednym z narzędzi motywacyjnych są rodzinne incentive travel. Część pracodawców zdaje sobie sprawę, że wysoka efektywność pracowników często wiąże się z poświęceniem przez nich czasu przeznaczonego dla najbliższych. Osobom spędzającym dużo czasu w firmie zaczyna dokuczać brak kontaktu z małżonkiem i dziećmi. Brak ten staje się często hamulcem wysiłków wkładanych w pracę. Właśnie w takim przypadku incentive jest idealnym rozwiązaniem. Możliwość wyjechania na atrakcyjna wycieczkę wraz z rodzina spowoduje, że również ona włączy się w proces motywowania, wspierania i zachęcania do wydajniejszej pracy. Poza tym udział najbliższych w podroży motywacyjnej jest doskonała okazja do budowania więzi z innymi ludźmi z firmy, do integrowania zespołu. Wycieczka z rodzina może też być nagroda za osiągnięte wyniki i wyrazem uznania dla zasług pracownika.

Niedoceniony sposób
 Jednak mimo niewątpliwych korzyści płynących z incentive rodzinnego, niewielu pracodawców decyduje się na ten rodzaj motywowania swojego personelu. Duży wpływ na to ma być może chęć uniknięcia skojarzeń ze źle wspominanymi czasami PRL, kiedy zakłady pracy zapewniały pracownikom i ich rodzinom ogólnodostępny wypoczynek we własnych ośrodkach wczasowych, jednak najpowszechniejszym powodem niestosowania tego rodzaju motywacji są pieniądze. I nie chodzi tylko o to, że koszty wycieczek są duże, bo w zależności od celu podroży mogą wynieść od kilkuset do nawet kilku tysięcy za osobę. Wiele polskich firm po prostu ciągle jeszcze nie potrafi zrozumieć, że środki wydane na pracownika mogą zwrócić się później podwójnie dzięki zwiększeniu efektywności jego pracy, że siła przedsiębiorstwa nie jest pieniądz, lecz ludzie. I tak na firmowy wyjazd z najbliższymi mogą liczyć na razie pracownicy dużych zachodnich koncernów lub zakładów pracy z dobrze funkcjonującymi związkami zawodowymi, które dbają o respektowanie ustawy o funduszu świadczeń socjalnych, mówiącej nie tylko o pomocy materialnej, ale również zakładającej organizowanie lub refundowanie wypoczynku czy kosztów imprez kulturalnych, w których bierze udział pracownik. Jednak jest szansa, że to się zmieni. - Pracodawcy powoli zaczynają doceniać pracowników i szanują wartości rodzinne. Poza tym zmienia się też sytuacja na rynku pracy. Bezrobocie powoli maleje, więc firmy muszą nie tylko zabiegać o dobrych pracowników, ale i umieć ich zatrzymać. Danie im możliwości wypoczynku z rodzina jest na to jednym z lepszych sposobów, dlatego myślę, że w najbliższej przyszłości będziemy obsługiwać coraz więcej takich imprez - mówi Krzysztof Gawrych z firmy Jet Events. Ta prognoza ma szansę się spełnić, gdyż pracodawcy zaczynają dochodzić do podobnych wniosków, i choć może sami jeszcze nie organizują wyjazdów dla swoich pracowników, to w znacznej mierze ułatwiają im robienie tego samodzielnie.
- Wynagrodzenie to nie wszystko. Aby osoby zatrudnione w naszej firmie czuły się u nas dobrze, staramy się doceniać ich pracę również w inny sposób. Wiemy, jak ważne jest dla wielu ludzi spędzanie wakacji z najbliższymi, i że nie wszystkich na to stać. Dlatego wszystkim naszym pracownikom zapewniamy zwrot kosztów zorganizowanych przez nich na własna rękę wyjazdów czy kolonii dla dzieci - tłumaczy Teresa Dziamałek z Intercell SA. - Poza tym czasem organizujemy też dla nich i ich rodzin rożne wycieczki, np. do teatru lub w plener z okazji Dnia Dziecka - dodaje.

Piknik dla wszystkich
Pikniki plenerowe są zdecydowanie częstszą niż incentives formą motywacji czy integracji, obejmującą rodziny pracowników.
- Jeśli chodzi o imprezy rodzinne, rzadko zdarzają nam się zlecenia organizacji wyjazdów o takim charakterze, stanowią one zaledwie 10 procent naszych zleceń. Za to bardzo często obsługujemy pikniki firmowe, na których musimy zapewnić także atrakcje dla dzieci pracowników. Rodziny biorą udział w grach zespołowych, uczestniczą w zawodach sportowych czy zabawach na dmuchanych zamkach. Pracodawcy wola organizować pikniki rodzinne, gdyż jest to świetny sposób na integrację zespołu bez konieczności nocowania poza miejscem zamieszkania, co automatycznie obniża koszty imprezy - mówi Łukasz Malecki z firmy S-Grupa Adrenalina & Fun Provider.

Dzielić sukces i święta
Dobra okazja do zmotywowania zespołu są imprezy okolicznościowe, organizowane z okazji świat lub istotnych wydarzeń firmowych, np. sukcesów czy jubileuszy. Firmy coraz częściej zapraszają na nie rodziny pracowników. Włączając je do wspólnego świętowania, pozwalają im odczuć, że są ważne i szanowane. W ten sposób firmy same zapewniają sobie szacunek rodzin swojej kadry oraz przyczyniają się do tego, że wspierają one swoich najbliższych w wykonywaniu służbowych obowiązków i okazują im większe zrozumienie. Dlatego coraz częściej na bankietach i rautach pracownikom towarzysza małżonkowie. Familijna atmosfera panuje przede wszystkim na balach karnawałowych czy spotkaniach opłatkowych. Niektórzy pracodawcy obok imprez dla dorosłych organizują także imprezy dla dzieci. Podczas gdy rodzice doskonale bawią się na parkiecie, ich pociechy w sali obok mogą oddawać się podobnym uciechom pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Zdarza się też tak, że firma koncentruje się tylko na najmłodszych członkach rodzin swoich pracowników, organizując specjalnie dla nich Christmas Party czy inne imprezy, na które wstęp maja tylko oni. Wbrew pozorom ich celem także jest motywowanie pracowników. Czasem potrzebują oni odpoczynku nie tylko od pracy, ale także od swych rozrabiających pociech, i w takich chwilach na pewno docenia fakt, że dzięki firmie będą mogli odetchnąć i choć przez chwilę ich dziećmi zajmie się ktoś inny.

Paulina Czarneckaforum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism