konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Motywacja w siodle.

  Połączenie aktywnego wypoczynku ze szkoleniem pozwala poznawać własne możliwości i wykorzystywać je, według zdobywanej jednocześnie wiedzy teoretycznej. Chodzi o to, by nauczyć się motywować cały organizm do wydajniejszej pracy, pokonywania przeciwności i osiągania wytaczanych celów — mówi Marek Garlicki, właściciel Ośrodka Jeździeckiego „Qf” w Borach Tucholskich. W Polsce jest około dwudziestu ośrodków jeździeckich, organizujących imprezy firmowe: szkolenia, konferencje, spotkania biznesowe, pikniki. – Turystyka jeździecka cieszy się coraz większym powodzeniem. Powstaje wiele ośrodków, nie tylko sama jazdę konna, ale także szeroki program szkoleniowy oraz dodatkowe atrakcje: tenis, paint ball, golf, pokazy kaskaderów – mówi Ewa Kunicka, koordynator projektu „Stajnia Polska”, popularyzującego turystykę jeździecka w Polsce oraz pośredniczącego w organizowaniu imprez.

  Jeździecki Incentive


        Spotkanie w ośrodku jeździeckim opiera się oczywiście na pracy z końmi. Jazdy odbywają się w małych grupach, dobieranych pod względem umiejętności i stopnia zaawansowania uczestników. ćwiczenia, w zależności od potrzeby, prowadzone sa od podstaw albo od razu na odpowiednio wysokim poziomie. Odbywają się pod okiem fachowych instruktorów, którzy maja za zadanie doglądać każdego uczestnika. – Nie jesteśmy fabryka. Jednorazowo przyjmujemy około dwudziestu osób. Dzięki temu możemy stworzyć warunki odpowiednie do intensywnej nauki jazdy oraz do stałej opieki instruktorskiej. Uczymy wszystkiego, co jest związane z końmi: od czyszczenia, siodłania poprzez różne techniki jazdy, aż do skoków. Wychodzimy z założenia, że nie może być jeźdźcem ktoś, kto nie umie przygotować konia do jazdy – mówi Marcin Garlicki. Ośrodki położone są zwykle w pięknych rejonach Polski. Organizatorzy wykorzystują to dla ubarwiania imprez – starają się pokazać gościom jak najwięcej. Trasy wypraw prowadza leśnymi rogami, ścieżkami wydeptanymi prze zwierzęta, polami. W przerwie pomiędzy poszczególnymi odcinkami jazdy rozpala się ognisko i odpoczywając je obiad. Nie może zabraknąć dodatkowych atrakcji kończących dzień pełen wrażeń. W stadninach odbywają się kolacje przy kominku lub biesiady wokół ogniska, zabawy muzyczne do białego rana.

  Jeździectwo i szkolenia

        Nowością jest łączenie jeździectwa z różnymi szkoleniami oraz ćwiczeniami, np. psychologicznymi. Niektóre ośrodki same przygotowują i prowadza warsztaty, dotyczące umiejętności autoprezentacji, komunikacji międzyludzkiej, wyznaczania celów i efektywnego dążenia do nich. – Realizacja programu w nietypowych warunkach stwarza możliwości szybszego i pełniejszego przyswajania wiedzy. Połączenie aktywnego wypoczynku ze szkoleniem pozwala poznawać własne możliwości i wykorzystywać je według zdobywanej jednocześnie wiedzy teoretycznej. Specjalnie przygotowany program pozwala też na wyłonienie z grupy jednostek dominujących (ze zdolnościami przywódczymi), jak i osób doskonale nadających się do pracy zespołowej – mówi Marek Garlicki.

  Pobyty przedłużone


        Programy szkoleniowe mogą być objęte pobytami weekendowymi lub dłuższymi, np. tygodniowymi. Są to intensywne kursy, przygotowane dla ekip, które naprawdę chcą się czegoś nauczyć, coś przeżyć i coś zobaczyć – mówi Marek Garlicki. Przedłużony pobyt ma tę zaletę, że daje dużo więcej czasu, zarówno na zajęcia szkoleniowe i oczywiście jazdę konna, jak również na atrakcje dodatkowe: ekspedycję na bagna, wspinaczki na linach, spływy kajakowe. Najbardziej wytrwali mogą wybrać się na nocna jazdę w świetle księżyca.

  Rajdy

        Najwięcej wrażeń i przygód niesie ze sobą rajd. Trwa co najmniej kilka dni, dając tym samym czas na kontakt z koniem i z przyroda. Pokonanie kilkudziesięciokilometrowej trasy wiąże się z takimi wyzwaniami, jak pokonywanie rzek, kanałów, skarp. – Uczymy jak pływać z końmi, jak nimi kierować w wodzie, a przy tym ich nie utopić. Ze względu na niespodzianki, które zawsze mogą nas spotkać, telefony i aparaty zostawiamy w ośrodku – dość często tona – mówi Marek Garlicki. Rajdy odbywają się wzdłuż szlaków konnych. Na terenie Polski PTTK wyznaczyło ich kilka. Do najbardziej znanych należą: Szlak Transbeskidzki, Transjurajski, Szlak Pojezierza Drawskiego. – Są to długie trasy, o zróżnicowanym stopniu trudności. Do przebycia niektórych potrzeba nawet kilkunastu dni. Można oczywiście przejechać tylko wybrany odcinek i z tego korzystają firmy – mówi Ewa Kunicka. Rajd to także „codzienne” atrakcje, jak: posiłki w lesie, noclegi w leśniczówkach lub w stodołach na sianie, kąpiele w rzekach albo jeziorach. – Do miejsca noclegu zabieramy ze sobą konie. Często, gdy śpimy, one stoja przy naszych głowach. I mamy jedna zasadę – najpierw karmimy, poimy i zakwaterowujemy konie, a dopiero później zajmujemy się sobą – dodaje Garlicki.

Autor:Urszula Duszczyk forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism