konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

NIE TYLKO NA STOKU

Do niedawna klientom zimowych wyjazdów wystarczały porządnie zorganizowane zawody narciarskie, carvingowe lub snowboardowe, z możliwością skorzystania z lodowiska czy toru bobslejowego. Czasem chcieli także skorzystać z różnych modyfikacji zabawy na stoku, takich jak biathlon, orientering narciarski czy zjazd z pochodniami. Teraz coraz większym zainteresowaniem cieszą się aktywności związane z większą prędkością i większymiemocjami.

Estremalnie

Coraz więcej firm decyduje się na tzw. snowsafari, czyli wyprawy na skuterach śnieżnych. Zorganizowanie dwugodzinnej imprezy na polskich stokach to koszt w granicach ok. 150 zł za osobę na skuterze dwuosobowym i ok. 300 zł za osobę na skuterze jednoosobowym. W cenę wliczany jest przeważnie transport uczestników na stok, przeszkolenie,ubezpieczenie NW oraz godzinna przejażdżka pod okiem instruktorów.
Droższym wariantem może być na przykład impreza w rumuńskich Karpatach organizowana m.in. przez firmę Keja -Trans z Krakowa. – Są to wyprawy ekstremalne, więc dla zapewnienia dobrej opieki instruktorskiej obsługujemy tylko małe pięcioosobowe grupy – tłumaczy Paweł Gzela, właściciel firmy. Koszt pięciodniowego wyjazdu (dwa dni przejazd w obie strony, trzy dni na miejscu) za osobę to ok. 4300 zł.
Do innych atrakcji podnoszących poziom adrenaliny należą również imprezy związane z jazdą po lodzie na niedużych kajakach z żaglem, tzw. bojerach, oraz iceboardzie, czyli desce surfingowej z żaglem.

Nietypowo

Popularną formą zimowej rozrywki są także snowtubing, snowrafting oraz snowquad – pontony i dmuchane koła ciągnięte za skuterem śnieżnym oraz jazda na quadach ze specjalnie przystosowanymi do jazdy po śniegu gąsienicami. Koszt dwugodzinnej imprezy integracyjnej dla 30 osób to ok. 1500 zł za snowtubing oraz snowrafting i 1400 zł za snowquad.
Zleceniodawcy decydują się także na integrację z atrakcjami łączonymi– Snow Extreme Games – występującą m.in. w ofercie firmy Snowdoo Academy z Zakopanego. – Jest to impreza, przy której do realizacji pełnego scenariusza potrzebujemy min. 5 godzin, ale możemy ją przedłużyć nawet do 9 godzin – mówi Mateusz Malinowski, instruktor ze Snowdoo Academy. W programie Snow Extreme Games znajdują się: wyprawa na dwuosobowych skuterach śnieżnych po paśmie Gubałówki, przejście przez zimowy park z torem 18 przeszkód, snowzorba, snowtubing, snowrafting, snowquad oraz snowjump – skok z 12 metrowej wieży, a także przerwa na obiad i ognisko. Cena za osobę zaczy na się od 240 zł.

Klasycznie

Do najtańszych i najprostszych w organizacji atrakcji zimowych zaliczyć można integrację na stoku narciarskim. Kilkudniowe organizuje m.in. Businessman Fun Club z Warszawy. W ofercie znajdują się dwu -trzydniowe wyjazdy do Polski w Beskid, na Podhale, w Góry Stołowe czy Bieszczady, trzydniowe wyjazdy samolotem do Włoch oraz siedmiodniowe wyjazdy do Włoch autokarem.
Koszt trzydniowego skimeetingu w Polsce to około 700-900 zł za osobę.
Według organizatorów zimowej integracji wciąż największym zainteresowaniem cieszą się narty i snowboard. Niska cena, duża liczba osób mogących jednocześnie uczestniczyć w atrakcjach, brak konieczności wynajmowania sprzętu, bo każdy zapalony narciarz i tak ma własny. Należy jednak pamiętać, że zwłaszcza przy małych grupach (do 30 osób) otwierają się nowe możliwości związane z zimową integracją, które warto rozważyć jako alternatywę do klasycznej formy aktywności na stoku.

źródło : MICE Poland Październik 2009 (10/73)

 forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism