konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Sieci hotelowe.

Na świecie istnieje ponad tysiąc sieci hotelowych, z tego 55% to systemy hotelowe. W Polsce międzynarodowe systemy hotelowe pojawiły się w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie istnieje ich kilkadziesiąt, a zarządzane są przez polskie bądź zagraniczne grupy kapitałowe.

Definicja pojęcia
Pojęciem system hotelowy określa się zestaw obiektów hotelowych zarządzanych lub nadzorowanych przez centralę, która wypracowała indywidualne cechy charakterystyczne w odniesieniu do funkcji standardu, zakresu świadczonych usług, organizacji i elementów zewnętrznych. Natomiast łańcuch hotelowy to zespół hoteli posługujących się tą samą nazwą i znakiem, mających określone cechy użytkowe: jednolite warunki lokalizacyjne, ta sama struktura organizacyjna, dokumentacja eksploatacyjna, standard wyposażenia części
noclegowej i gastronomicznej, jednolity system komputerowy we wszystkich obiektach i centralny system rezerwacji świadczeń. Istnieje kilka form działania związanego z zarządzaniem systemami.
Korporacje mogą operować hotelami własnymi, dzierżawionymi, koncesjonowanymi lub tylko zarządzać hotelem. Charakter i trwałość powiązań zależy od indywidualnych zasad i umów. Zazwyczaj jednak do podjęcia decyzji o przyłączeniu do systemu zmusza silna konkurencja.
Kolejnymi przyczynami są zapewnienie określonego standardu usług i działalność pod szyldem marki o silnej pozycji rynkowej. Innym aspektem zjawiska jest obecność na rynku prywatnych inwestorów (Gołębiewski, Polskie Tatry), którzy posiadają kilka własnych obiektów i nie zabiegają o poszerzenie swojej oferty o hotele innych przedsiębiorców.

Korzyści z przyłaczenia

Hotele należące do sieci są konkurencyjne w stosunku do pojedynczych obiektów, gdyż sposób ich zarządzania zapewnia osiąganie sukcesów i efekty na większą skalę. Umowy sieciowe zawierają pozycje dotyczące wielu dziedzin związanych z działaniem hotelu. Wprowadzony zostaje m.in. wspólny program rezerwacji, księgowania, a także wspólna oferta i ujednolicony standard
obiektu. – Korzyści z przystąpienia do sieci to szansa na wypromowanie dobrych, ale mniej znanych hoteli, dostęp do ogólnopolskiej bazy klientów i telefonicznego Centrum Obsługi Rezerwacji, obniżenie kosztów marketingu i szansa na rozwój oraz doskonalenie oferty w ramach współpracy wewnątrz sieci poprzez szkolenia, inwestycje, wspólne projekty marketingowe – wyjaśnia Anna Lewandowska, specjalista ds. Promocji Start Hotel. W największym stopniu korzyści wynikające z przynależnności hotelu do sieci odczuwają klienci. Zróżnicowana i szeroko dostępna oferta znacznie ułatwia wybór i działania związane z rezerwacją miejsc noclegowych.
Korporacje podpisujące umowy z daną siecią mają gwarancj  jakości usług, gdyż obiekty przyłączone do sieci muszą spełniać kryteria marki. Ponadto sieć zapewnia dogodne systemy rozliczeń, oparte na ujednoliconym systemie fakturowania i płatności we wszystkich hotelach sieci, zbiorcze fakturowanie usług, rabaty dla stałych klientów, możliwość rozliczeń bezgotówkowych oraz comiesięczny, szczegółowy raport pobytów, będący doskonałym narzędziem do wnikliwych analiz, planowania i monitoringu wyjazdów służbowych. Oferta hotelowa dla klientów biznesowych to nie tylko zapewnienie odpowiedniego zaplecza konferencyjnego w postaci wyposażonych w sprzęt audiowizualny sal konferencyjnych, ale także upusty cenowe i atrakcyjny program lojalnościowy. – W hotelach sieci Gołębiewski
rabaty negocjowane są indywidualnie z każdą firmą, która zdecyduje się korzystać z naszych usług z określoną częstotliwością. Zazwyczaj nie sa to jednak długoterminowe umowy
– mówi Michalina Subkowska z działu marketingu hotelu Gołębiewski.

Na platformie
Formą powiązania hoteli w celu walki o gości są platformy marketingowe. Polskie cztery platformy zrzeszają  obecnie około 200 hoteli, które za pomocą wspólnego marketingu starają się sprostać swym konkurentom– zagranicznym sieciom zarządzanym przez światowych potentatów hotelarstwa. Jedną z najbardziej znanych polskich platform marketingowych jest Polish Prestige Hotels& Resorts. Warunkiem
przynależności do PPH jest posiadanie obiektów co najmniej trzygwiazdkowych i uiszczenie opłaty członkowskiej w wysokości 10 tys. zł rocznie. Z opłat wnoszonych przez wszystkich członków platformy finansowane są wspólne działania promocyjne. Klienci, którzy wybierają ofertę hoteli PPH, są uprawnieni do 20% zniżki. Największą polską siecią marketingową jest Polska Grupa Hotelowa, która zrzesza ok. 120 hoteli posiadających minimum dwie gwiazdki. Grupa nie pobiera opłat członkowskich, gdyż zyski czerpie ze sprzedaży klientom Kart Tęczowych, uprawniających do 20% zniżki na usługi hotelowe i gastronomiczne.

Najmłodsza platformą jest stowarzyszenie Bed & Breakfast, skupiające małe, często rodzinne obiekty (mające nie więcej niż 60 miejsc noclegowych), które nie muszą mieć statusu hotelu. Działanie grupy polega na promocji usług na wspólnej stronie internetowej i wydawaniu katalogów. Najmniejszą platformą jest sieć hoteli Start, która oferuje wspólną rezerwację telefoniczną i internetową.

Katarzyna Łabuz MICE Polandforum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism