konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Gdzie najbardziej lubimy się integrować

Mazury

   Mazury i Warmia, dwie historyczne krainy północno- wschodniej Polski, należą do najatrakcyjniejszych regionów turystyczno-krajoznawczych i rekreacyjnych Polski.
   Są kopalnią pomysłów  i możliwości dla organizatorów firmowych wyjazdów. Mikołajki, Węgorzewo, Giżycko, Ruciane Nida, Augustów…to tylko niektóre z najczęściej wymienianych miejsc na Mazurach, w których integrują się pracownicy  przede wszystkim warszawskich korporacji. Amatorzy sportów wodnych mają wprost nieograniczone możliwości uprawiania żeglarstwa, wioślarstwa, surfingu, a zimą na pokrytych taflą lodu jeziorach – sportów bojerowych. Pasjonaci białego szaleństwa mogą korzystać z wyciągów (Lidzbark  Warmiński, Gołdap, Dylewska Góra ).Wiele firm specjalizujących się w planowaniu atrakcji na czas firmowego spotkania poleca także gry i zabawy plenerowe : rajdy quadami , paintball, zorbing, poduszkowce, rafting oraz gry scenariuszowe.
   Kraina Wielkich Jezior jest także doskonale zabezpieczona pod kątem bazy noclegowej. Do dyspozycji turystów biznesowych są różne kategorii hotele. Za te o najwyższym standardzie i z najbardziej rozbudowaną bazą konferencyjną uważa się hotele w Mrągowie (Hotel Mrongovia z 3 salami konferencyjnymi mogącymi pomieścić 280 osób), Mikołajkach ( Hotel Gołębiewski z centrum Kongresowym w skład którego wchodzą 24 sale konferencyjne, a największa z nich może pomieścić 1800 osób ), Olsztynie ( Hotel Gromada z 4 salami , Hotel Warmiński z 4 salami konferencyjnymi ), w Starych Jabłonkach (Hotel Anders z 6 salami konferencyjnymi ) i Kandynach ( Kandyny Palace Hotel z 4 salami). Ponadto poszczególne miejscowości oferują liczne pensjonaty, kempingi, stanice wodne i ośrodki turystyki wodnej, domy wycieczkowe, schroniska oraz pola biwakowe. Niektóre hotele mają w swym wyposażeniu baseny kąpielowe, sauny i gabinety odnowy biologicznej.
W Naterkach k. Olsztyna jest pole golfowe, a w Olsztynie planetarium i obserwatorium astrologiczne. Organizacje specjalizujące się w podróżach służbowych często wymieniają także Siedlisko Morena, ulokowane nad jeziorem Łaśmiady. Ośrodek zbudowany na kształt siedliska, składa się z 6 oddzielnych budynków i jak zapewniają planiści, doskonale nadaje się zarówno na przeprowadzenie szkolenia całej firmy, jak i wyjazdy motywacyjne dla wybranych pracowników.

Jastarnia

   Półwysep Helski z Jastarnią to miejsce kojarzone przede wszystkim z letnim wypoczynkiem. Miejscowość zachęca jednak do odwiedzin przez cały rok. Słynie z pięknych terenów i jest niewątpliwą atrakcja dla firm wysyłających swych pracowników na szkolenia i zjazdy integracyjne. W Jastarni funkcjonuje renomowana Szkoła Windsurfingu, ulokowana nad zatoką Pucką. Do dyspozycji jest duża gama nowoczesnego sprzętu dla początkujących i zaawansowanych. Najciekawsze obiekty Jastarni to Hotel SPA Dom Zdrojowy, który do dyspozycji gości oddaje dwie klimatyzowane sale konferencyjne, mieszczące do 140 osób. Hotel Pod Orłem, Chata Rybacka Konkelówka oraz domy wypoczynkowe Duna, Adria i Korsarz.

Krynica Morska

       Nadmorskie miasto dzięki turystyce biznesowej tętni życiem nie tylko w okresie letnim, ale o każdej porze roku. Duże możliwości zakwaterowania zarówno w hotelach, pensjonatach, jak i ośrodkach wypoczynkowych stwarzają dogodne warunki dla firm planujących integrację właśnie w tym mieście.
Atrakcje Krynicy to przede wszystkim łatwy dostęp do Bałtyku i Zalewu Wiślanego, co stwarza wiele możliwości na zorganizowanie imprez plenerowych. Grupy zorganizowane mają możliwość żeglowania ( porty jachtowe i dwa rybackie ), pływania na bardzo szybkich motorówkach lub spróbowania swych sił w windsurfingu. Zima miasto proponuje skutery śnieżne, hokej oraz spacery po jednej z najpiękniejszych plaż wybrzeża.

Miejscowości nad Zalewem Zegrzyńskim

    Miejsce o dużych walorach rekreacyjnych oddalone od Warszawy zaledwie o ok. 30 km. Idealne szczególnie dla amatorów sportów wodnych. Większość miejscowości usytuowanych wokół Zalewu dysponuje szeroka bazą noclegową i konferencyjno-wypoczynkową.
   W Jadwisinie ( koło Serocka) znajduje się XIX-wieczny pałac- ośrodek, otoczony dużym parkiem i lasem. Obiekt posiada 4 sale konferencyjne.
Pobliski Serock to także dobry kierunek wypraw integracyjnych. W tej niewielkiej miejscowości znaleźć można kilka obiektów gotowych na przyjęcie większych grup. Są to przede wszystkim Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Przedsiębiorstwa Zarządzanie Nieruchomościami oraz ośrodek „Narew”. W Jabłonkach godnym polecenia jest Dom Zjazdów i Konferencji PAN, w Białobrzegach Centrum Szkoleniowo- Wypoczynkowe „Zalew” oraz Ośrodek Rekreacyjno- Konferencyjny „Promenada- Rynia”, w Jachrance Hotel  Konferencyjno-Szkoleniowy „Warszawianka”, a w samym Zegrzu Centrum Szkoleniowe PAP i Hotel 500.
Zalew Zegrzyński jest znakomitym miejscem na „integrację pod żaglami”. Liczne szkółki , kluby i wypożyczalnie sprzętu także windsurfingowego zachęcają planistów incentive i ułatwiają zorganizowanie firmowego spotkania.
Dużą popularnością cieszy się także „Warownie Jomsborg” – gród Wikingów Ryni. W skansenie odbywają się pokazy walki Wikingów i Słowian oraz prezentacje wczesnośredniowiecznych rzemiosł.
Zalew stwarza także dogodne warunki dla fanów wędkarstwa. Pod Zegrzem natomiast działa Paralotniowa Szkoła Latania „Orzeł”.

Zakopane i okolice

  Na południu Polski bazą spotkań jest przede wszystkim Zakopane i jego okolice – Dolina Chochołowska oraz bukowina Tatrzańska. Te miejsca są zawsze atrakcyjne i polecane bez względu na porę roku. Incetive zimą najlepiej uda się na nartach i skuterach, a latem z wycieczkami pieszymi, rowerowymi bądź konnymi. Grupy zawsze doskonale bawią się także podczas kuligów, biesiad góralskich czy innych scenariuszowych imprezach.
Baza obiektów konferencyjnych i wypoczynkowych pozwala na organizację wyjazdu dla grup od kilku do kilkuset osób. Małe grono turystów biznesowych na szeroki wybór nie tylko wśród dużych, luksusowych hoteli ale także w licznych pensjonatów wilii czy innych ośrodków  oferujących noclegi. W czołówce najczęściej wybieranych jest pensjonat „Czarny Potok’, willa „Kubik”, czy pensjonat i ośrodek konferencyjny „Pod Berłami”. Duże grupy najczęściej wybierają Hotel Belvedere Resort &SPA, który posiada 7 sal konferencyjnych, Hotel Mercure Kasprowy z 8 salami oraz Wojskowy  Zespół wypoczynkowy „Kościelisko” z 8 salami. Wszystkie trzy hotele znajdują się w centrum Zakopanego. Turystów biznesowych przyciąga także Białka Tatrzańska. Ta leżąca zaledwie 15 km od Zakopanego miejscowość ma nieco inny klimat iż rozreklamowane Zakopane. Przede wszystkim jest nieco mniej oblegana a przez to kameralna i służąca „imprezom z adrenalinom”.

Szczyrk

    Wymieniany jest przez organizatorów incentive jako doskonałe miejsce na zimową wyprawę firmową. Zasłynął jako miejsce z najlepszymi w Polsce trasami narciarskimi i dziesiątkami wyciągów. Szczyrk to jednak nie tylko narty, ale także jaskinie dostępne dla zwiedzających (Jaskinia Lodowa, Salmopolska, Malinowska i Grota Klimczoka ) i turystyka aktywna (treking w górach, alpinistyka, nauka latania na paralotni, a nawet skoki spadochronowe organizowane przez firmę Nova ). Miejscowość posiada kilkanaście dużych obiektów noclegowych i mnóstwo małych pensjonatów i hotelików. Na pewno nie zawiedzie Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo”. To największe centrum konferencyjne w Szczyrku dysponuje 514 miejscami noclegowymi i  salami konferencyjnymi na 1110 osób. Hotel Klimczok gotowy jest na zorganizowanie konferencji jednocześnie dla 500 osób i oprócz standartowych usług dysponuje także Salonem Piękna i urody SPA.

Wieliczka

     Miasto od stuleci słynie  z kopalni soli, która niewątpliwie jest atrakcją dla organizatorów spotkań biznesowych. Konferencje i spotkania biznesowe najczęściej organizowane są w kopalni soli, w której wydzielono kilka sal przeznaczonych do tego typu imprez. Największa z udostępnionych sal może pomieścić 800 osób. Sale konferencyjne wynajmuje także Muzeum Żup Krakowskich. Każdy wyjazd do Wieliczki uatrakcyjniony jest pokazami rycerskimi, biesiadą górniczą. Doskonałym miejscem jest także Folwark Zalesie, w którym można zorganizować niemalże każdy scenariusz imprezy, jak choćby  „Poznaj życie wiejskie” , „Pokonaj labirynt” , „Tylko dla orłów”. Baza noclegowo-konferencyjna to przede wszystkim Hotel Salin.

Szczawnica   

     Szczawnica jest miastem przygranicznym, sąsiadującym ze Słowacją. Położona jest w jednym z najpiękniejszych zakątków południowej Polski, na pograniczu Pienin i Beskidu Sądeckiego, w dolinie Grajcarka, prawobrzeżnego dopływu Dunajca. Do głównych atrakcji tej części Pienin niewątpliwie należą górskie szlaki turystyczne ( Trzy Korony, Sokolnica ) oraz szlaki rowerowe, a zimą wyciągi narciarskie „Bukowinki” i „Pod Durbaszką” w Jaworkach, kolej linowo-krzesełkowa na Palenicę oraz stok Szafranówka. Grupy zorganizowane odwiedzające Pieniny mają szeroki wybór miejsc noclegowych i rekreacyjnych. Biesiady i ogniska najczęściej odbywają się w specjalnie przygotowanych do tego celu miejscach : w Przystani Flisackiej, Bacówce na Polanie Majerz czy w okolicy Chaty Pieniny w Leśnicy. Noclegi i sale konferencyjne dla dużych grup najłatwiej znaleźć w centrum Szczawnicy.

Krynica Zdrój

  Krynica Zdrój ( często nazywana Krynicą Górską ) to miasto w województwie małopolskim. Położona nad potokiem Kryniczanka. Znane przede wszystkim z  lecznictwa uzdrowiskowego. Krynica Zdrój to także ośrodek turystyczny – baza wypadowa w okoliczne góry, ośrodek sportów zimowych, kolarstwa górskiego, curlingu. Leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Jest tu kolejka liniowo – terenowa na Górę Parkową, liniowa kolejka gondolowa na Jaworzynę Krynicką. W przygotowaniu szeregu imprez specjalizuje się Biuro Turystyczne Jaworzyna.
Krynica zapewnia turystom biznesowym bazę konferencyjną i noclegową zarówno w centrum miasta, jak i na jago obrzeżach.forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism