konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Ruszyły eventy - koniec kryzysu?


Od końca wakacji 2009 r. widać wyraźne ożywienie na rynku eventów. Koncerny zaczęły wydawać zamrożone w kryzysie budżety.

Krótka rozmowa z Prezesem Alpha Vision Panem Markiem Lachem

 

 

konferencje.com: Jak oceniacie ostatnie 12 miesięcy w branży eventowej?

Marek Lach: Koniec 2008 r. i pierwsza połowa 2009 r. były wyraźnie gorsze od poprzednich lat. W związku z kryzysem firmy zamroziły budżety, rezygnowały z wcześniej zamówionych eventów. To był zły okres dla większości organizatorów i firm obsługujących eventy.

Mam nadzieję, że mamy to już jednak za sobą. Od końca wakacji jest dużo lepiej, wyraźnie widać, że rynek eventów ruszył. Początek 2010 r. także zapowiada się optymistycznie.
 

konferencje.com:  A jak wasza firma - techniczna obsługa eventów poradziła sobie?

M.L.: Było ciężko, ponieważ nawet jeśli eventy odbywały się, to organizatorzy redukowali koszty do minimum. Na przykład zamiast ścian z plazm bezszwowych zamawiano 2 małe projektory, co oczywiście odbijało się na jakości imprezy.

Ten okres wykorzystaliśmy na wprowadzenie kilku nowych rozwiązań audiowizualnych m. in.: human joystick, interaktywnych barów, ścian i podłóg, rzeczywistości wspomaganej czy iShape - wirtualnej postaci.

 

 konferencje.com: Czy na polskim rynku jest popyt na takie rozwiązania?

M.L.: Oczywiście! Z naszego systemu interaktywnych podłóg i ścian, w ostatnim czasie skorzystało kilkunastu naszych Klientów oraz konkurencyjnych firm :)

Ostatniem hitem okazała się jednak  interaktywna gra kinowa Human Joystick, która pozwala na zbiorową zabawę - integrację. Kilkadziesiąt osób w fotelach przed kinowym ekranem steruje zaprojektowaną przez nas grą. Ostatnio wykorzystaliśmy takie gry np. na evencie dla Allegro z okazji 10. lecia istnienia firmy oraz tegorocznym spotkaniu GOOGLE DAY. To znakomite rozwiązanie dla firm, którym zależy na tworzeniu społeczności.


konferencje.com:  Jak postrzegacie przyszłość branży technicznej obsługi eventów?

M.L.: Zacznijmy od tego, że jednym z celów większości organizatorów eventów jest to, żeby jego uczestnicy zapamiętali i miło wspominali imprezę. Dobrze, aby event czymś się wyróżniał. A tu świetnie się sprawdza technologia.
 

Na uczestnikach imprez nie robi już wrażenia kilka ekranów plazmowych czy projektorów. Liczy się innowacja. Technologia pozwala teraz na bardzo wiele, a głównym ograniczneniem jest kreatywności i oczywiście budżet.  

Z Markiem Lachem - Prezesem firmy Alpha Vision Sp. z o.o. (www.alphavision.pl)
rozmawiała Julia Majewska / konferencje.comforum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism