konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Z MOBIL 1 PRZEZ POLSKĘ

W każdy weekend września, charakterystyczny namiot Mobil 1 stawał przed centrum handlowym w jednym z ośmiu polskich miast. Roadshow odwiedził Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Czeladź, Kraków, Gdańsk i Olsztyn. Cykl imprez, adresowany do wszystkich fanów motoryzacji miał promować nową linię produktów Mobil 1. Było to pierwsze tego typu wydarzenie realizowane przez Mobil 1 w naszym kraju.

Założenia


Głównym celem cyklu była promocja wprowadzanego do sprzedaży oleju silnikowego Mobil 1 New Life OW40 wśród potencjalnych klientów w kluczowych miastach w Polsce. Chodziło o zbudowanie świadomości marki producenta wśród polskich kierowców oraz rozpowszechnienie informacji o firmie w mediach branżowych i lokalnych. Ważne było również pokazanie zaangażowania Mobil 1 w zakresie wspierania sportów motorowych oraz podkreślenie, jakie korzyści niesie właściwe używanie syntetycznych olei silnikowych. Odbiorcą wszystkich działań mieli być zarówno zwykli kierow cy, przypadkowo odwiedzający namiot Mobil 1, jak i członkowie wyspecjalizowanych grup i kółek motoryzacyjnych. – Mobil 1 New Life Tour to doskonała okazja do wykorzystania narzędzi social media, które mają aktywować pasjonatów motoryzacji w poszczególnych regionach Polski. Kluby motoryzacyjne, tunningowe tworzą liczną grupę na wielu portalach, komunikując się i reklamując własne działania – mówi Dariusz Matuszewski,event marketing & sponsoring director w Momentum Worldwide.

Realizacja

Przygotowania do realizacji Mobil 1 New Life Tour rozpoczęły się dużo wcześniej niż zwykło się to czynić przy podobnych projektach. Spowodowane było to między innymi koniecznością dokładnego zaplanowania całej kampanii New Life, w ramach której mieścił się roadshow. Same działania logistyczne, bezpośrednio poprzedzające imprezę nie trwały już takdługo. Kluczowy był tu przede wszystkim dobór odpowiednich partnerów. Wybór miast, w których odbywał się event, podyktowany był natomiast lokalizacją głównych ośrodków sprzedaży i dystrybucji klienta. Ponieważ imprezy odbywały się w każdy weekend września, dzień po dniu, niezwykle ważnym zadaniem było sprawne i szybkie przeniesienie całego miasteczka Mobil 1 pomiędzy poszczególnymi miastami. W tym celu wyprodukowano specjalny namiot pneumatyczny. Jego rozstawienie zajmowało niedłużej niż 15 minut.
Sam namiot to jednak nie wszystko. Dodatkowo należało rozstawić dużą ilość materiałów brandingowych oraz samochody pokazowe, które przyjeżdżały na lawetach i pojawiały się na samym końcu montażu. – Całość przygotowań zajmowała nam z reguły około cztery godziny ostrej pracy i do datkowo godzinę na tzw. dopieszczenie szczegółów. Demontaż był nie co krótszy i zamykał się w czterech godzinach. Ponieważ za każdym razem impreza kończyła się dosyć późno, a pozostawał jeszcze przejazd do kolejnego miasta, korzystaliśmy dodatkowo z naszej drugiej, lokalnej ekipy, która wspierała nas we wszystkich działaniach – wyjaśnia Dariusz Matuszewski. Wsparcie było potrzebne, gdyż na odwiedzających miasteczko Mobil 1 czekało sporo atrakcji. Zgodnie z przewidywaniami ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy aut tuningowych i lowriderów czyli wyposażonych w hydrauliczne zawieszenie pojazdów, nazywanych często skaczącymi samochodami. Miłośnicy wszelkich przeróbek mogli obejrzeć prawdziwe motoryzacyjne perełki oraz zasięgnąć poradspecjalistów. Wszystko to w  specjalnie przygotowanym warsztacie tuningowym. W strefie kardio z kolei chętni sprawdzali swój refleks oraz wydolność organizmu podczas nietypowego testu wysiłkowego z wykorzystaniem pompy olejowej. Duże kolejki tworzyły się także do strefy Pit Stop, gdzie kierowcy korzystali z darmowej kontroli stanu oleju oraz ewentualnej dolewki do silnika. Podczas Mobil 1 New Life Tour można było ponad to wziąć udział w wielu konkursach motoryzacyjnych, w których główną nagrodą był zapas oleju silnikowego na 10 lat. Najmłodsi korzystali ze strefy gier oraz brali udział w wyścigu zdalnie sterowanych samochodów. W namiocie znajdował się ponad to nadajnik sygnału bluetooth, przez który na telefony ko mórkowe rozsyłano animaje, logo i dzwonek Mobil 1. Sygnał rozproszony był na odległość do 50 metrów, czyli w bezpośredniej okolicy miasteczka. Już w trakcie realizacji projektu do ekipy dołączyli członkowie stowarzyszenia Bass Race. Na spotkaniach w Gdańsku i Czeladzi przygotowali specjalne turnieje muzyczne, z użyciem profesjonalnego nagłośnienia samochodowego.

Wnioski

Roadshow umożliwił bezpośrednie zbliżenie się do klienta i zaprezentowanie mu gamy produktów Mobil 1. Podczas wszystkich imprez w ośmiu polskich miastach namiot Mobil 1 odwiedziło w sumie około 44 tys. ludzi, z tego 1,8 tys. z nich przeprowadziło przegląd swojego pojazdu w stacji pitstop. Osoby korzystające z usług serwisu wypełniały ankiety, które posłużyły jako dobry materiał badawczy z zakresu znajomości olei. Wyniki ankiet przedstawiono na specjalnej konferencji prasowej podsumowującej road show. Ponad to ukazało się 30 relacji
z imprezy zarówno w mediach drukowanych, jak i portalach elektronicznych, a także pięć wejść radiowych opisujących wydarzenie. Jak zapewniają organizatorzy, kolejne wzmianki medialne mają się pojawić wkrótce.
Pobudzenie tego typu aktywności, mającej rozpowszechnić świadomość marki Mobil 1 wśród polskich konsumentów, było jednym z głównych założeń przyświecających New Life Tour.
Michał Kalarus

źródło: MICE Poland Listopad 2009 (11/74)forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism