konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

SKKP: HISTORIA POLSKIEJ BRANŻY

Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce” jest pierwszą w historii i jak na razie jedyną ogólnopolską organizacją
profesjonalistów branży spotkań. Przez dziesięć lat aktywnie uczestniczyło w rozwoju polskiego rynku MICE, ale następne
dziesięć może okazać się o wiele trudniejsze.

Idea powstania stowarzyszenia branży spotkań w Polsce zrodziła się w 1998 roku. W tym czasie pojawiły się pierwsze wspólne inicjatywy grupy podmiotów z sektora turystyki biznesowej związane z programem przedakcesyjnym Phare Tourin II, stworzonym w celu wspierania modernizacji polskiej turystyki przed wejściem do Unii Europejskiej.

Na po czątku był entuzjazm

W ramach programu Phare Tourin II stworzona została instytucja Menedżera Produktu Markowego Turystyki Biznesowej, którym został charyzmatyczny Sławomir Wróblewski. Jego zadaniem było skupianie firm i osób zainteresowanych wspólnym rozwijaniem konkretnego produktu turystycznego, jegodoskonaleniem i komercjalizowaniem wobec konieczności konkurowania na wolnym rynku. Postanowił on wykorzystać energię osób zaangażowanych w rozwój rodzącego się w tym czasie sektora turystyki biznesowej w Polsce i, wobec faktu „wygaszania” funduszy Tourin II, zainicjował stworzenie stowarzyszenia, które za cel obrało podnoszenie wła snej wiedzy profesjonalnej członków, wspólny marketing i lobbowanie w sprawach istotnych dla branżyturystyki biznesowej. – Powołanie SKKP było przejawem determinacji działaczy społecznych, głównie z prywatnych firm turystycznych, by stworzyć własną, niezależną od władz, strukturę. Jednocześnie była to praktyczna próba tworzenia partnerstwa i dialogu z partnerami publicznymi – mówi Sławomir Wróblewski, pierwszy prezes, a obecnie sekretarz generalny SKKP. Zebranie założycielskie w styczniu 1998 roku zgromadziło około 100 osób. Była to grupa entuzjastów.

Dziesięć lat inicjatyw

W ciągu dziesięciu lat działalności SKKP podjęło wiele inicjatyw, wśród których za najważniejsze należy uznać kontynuację corocznego cyklu szkoleń pod nazwą „Europejska Akademia Organizatorów Konferencji”,Program Ambasadorów Kongresów Polskich (wraz z Polską Organizacją Turystyczną), konkurs prac akademickich w zakresie turystyki biznesowej oraz wspieranie Targów Obiektów i Usług Konferencyjno -Szkoleniowych BTF.
Od 1997 do 2008 roku w dziesięciu edycjach „Europejskiej Aka demii Organizatorów Konferencji”, uczestniczyło około 800 osób, a wykładowcami było blisko 100 ekspertów – polskich i zagranicznych. – Już podczas pierwszej edycji Akademii udało się sformułować syntetyczny, klarowny plan rozwijania branży turystyki biznesowej w Polsce. Autorem tego planu, a jednocześnie ekspertem -mentorem szkolenia, był Tom Giblin z Irlandii, współtwórca sukcesu branży konferencyjnej w tym kraju. Wśród jego zaleceń znalazło się utworzenie co nvention bureaux i wykorzystywanie Programu Ambasadorów Kongresów – dodaje Sławomir Wróblewski. Dorobkiem konkursu prac akademickich jest kilkanaście prac licencjackich i kilka magisterskich, a w przygotowaniu są dwie prace doktorskie.
Targi BTF, chociaż oczekiwania wobec nich rosną z roku na rok, wciąż są jedyną imprezą targową przeznaczoną wyłącz nie dla dostawców usług z branży MICE w Polsce. Stowarzyszenie wychodzi także poza granice Polski. W roku 2004 wspólnie ze swoimi odpowiednikami z Belgii, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch zawiązało EFAPCO – European Federation of the Professional Congress Organisers, którego celem jest koordynacja
ważnych spraw związanych z profesjonalizacją zawodu organizatora konferencji w Europie. W zeszłym roku trzeci Kon gres EFAPCO został pozyskany przez SKKP dla Warszawy (10-12.01.2008) i okazał się dużym sukcesem programowym i organizacyjnym stowarzyszenia. Ukoronowaniem działalności SKKP w dziesięciolecie swego istnienia było otrzymanie z rąk Ministra Sportu i Turystyki honorowej odznaki „Zasłużony dla Rozwoju Turystyki”.

Wyzwania na nową dekadę.

Mimo wielu istotnych przedsięwzięć, które miały niebagatelne znaczenie dla branży spotkań w Polsce,nie wszystko udało się w ciągu tych dziesięciu lat osiągnąć. Wciąż nie został opracowany kodeks etyki branżowej, mimo że prace nad nim trwają od lat. Turystyka biznesowa nie znalazła jeszcze swojego miejsca w aktach prawnych. Trwają prace nad stworzeniem norm w przemyśle spotkań, a pierwszym krokiem do tego celu była I Europejska Konferencja zorganizowania w Krakowie w październiku 2008 roku „Normy w usługach”. Ponad to, SKKP nie stało się organizacją
w pełni reprezentatywną dla branży. Mimo że z jej inicjatyw korzystać mogą wszyscy, stowarzyszenie liczy dziś
zaledwie siedemdziesięciupięciu członków. Przed tymi wyzwaniami staną nowe władze stowarzyszenia.forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism