konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Jak skutecznie reklamować obiekt noclegowy w internecie

Obecnie najbardziej popularnym medium, z którego korzystają klienci planując wakacyjny wypoczynek jest Internet. Ta metoda komunikacji robi zawrotną karierę od końca lat 90-tych i staje się podstawowym źródłem informacji, a co za tym idzie doskonałym medium reklamowym. Dla branży hotelarskiej Internet jest doskonałym narzędziem promocji i informacji. Umożliwia szybką i tanią komunikację, ze względu na globalny zasięg pozwala dotrzeć do ogromnej ilości potencjalnych klientów i w atrakcyjny sposób zaprezentować im swoje usługi. Sieć to także idealny kanał dystrybucji produktów turystycznych, jej potęgę wykorzystują serwisy rezerwacyjne.

Dla obiektów hotelarskich najważniejszymi narzędziami promocji w Internecie jest własna strona internetowa, a także prezentacja oferty hotelu lub pensjonatu w internetowych serwisach turystycznych. W dzisiejszych czasach samo  posiadanie strony internetowej nie wystarczy. Aby potencjalny klient mógł do niej dotrzeć musi być ona odpowiednio promowana w wyszukiwarkach. Według badań firmy Gemius najpopularniejszą wyszukiwarką internetową w Polsce jest Google (85,9%), Onet (5,6%), WP (4,6%). Żeby strona hotelu ukazywała się na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach należy wykupić usługę pozycjonowania w firmie zajmującej się pozycjonowaniem stron. Przeciętna cena całorocznego pozycjonowania wynosi obecnie 3 tys. zł, jednocześnie należy zaznaczyć, że w związku z coraz większą liczbą stron www, cena tej usługi będzie rosła.

Internetowe serwisy turystyczne są to zazwyczaj strony o tematyce turystycznej poświęcone konkretnemu regionowi lub miejscowości. Strony tego typu oferują użytkownikom kompleksową informację na temat danego regionu/miejscowości. Serwisy informują nie tylko o bazie noclegowej i gastronomii w danym miejscu, ale także dostarczają bogatą informację o atrakcjach turystycznych, komunikacji oraz zamieszczają szereg praktycznych rad dotyczących wypoczynku. To właśnie szeroki wachlarz informacji i bogata oferta usługodawców turystycznych przyciąga na tego typu serwisy rzesze odwiedzających.

Czym należy się kierować wybierając serwis turystyczny, w którym chcemy się zareklamować?

=> Pierwszą i najważniejszą zasadą jest wybór najpopularniejszej strony turystycznej, ponieważ tylko takie strony zapewniają dużą oglądalność, a co za tym idzie dotarcie do klientów.  Przy wyborze medium reklamowego warto sprawdzić jego pozycję w wyszukiwarkach internetowych, dobrze pozycjonowany serwis to duża liczba użytkowników. Aby sprawdzić czy dany serwis jest dla nas odpowiednim miejscem na reklamę należy wcielić się w turystę poszukującego noclegu. Poniżej przedstawiamy hasła najczęściej wpisywane do wyszukiwarki:
- „kwatery+miejscowość”
-  „kwatery w miejscowości"
- „hotele+miejscowość”
- „hotele w miejscowości”
- „nocleg+miejscowość”
- „pensjonaty w miejscowości”
- „pensjonaty+miejscowość”

Dokonując wyboru serwisu, w  którym chcemy się reklamować należy sprawdzić, czy dana strona jest promowana przez cały rok czy tylko w sezonie. Strony pozycjonowane całorocznie mają największą oglądalność co pozwala na obejrzenie naszej oferty przez szersze grono potencjalnych klientów.

=> Drugą istotną cechą jest budowa serwisu. Należy zwrócić uwagę w jaki sposób wyszukiwane są oferty w ramach serwisu, im więcej kategorii w którym może się znaleźć obiekt tym lepsza ekspozycja naszej oferty. Ważna jest także ścieżka dotarcia do naszej reklamy, tu obowiązuje zasada „im mniej kliknięć tym lepiej”,  poszukujący musi  w miarę szybko dotrzeć do naszej prezentacji.

=>   O atrakcyjności serwisu świadczy także jego przejrzystość i czytelność. Informacje powinny być umieszczone w logicznym porządku. Chaotyczne rozmieszczenie komponentów strony sprawia, że czytelnik się gubi i nie chce korzystać z serwisu.

=>  Zamieszczając swoją ofertę w serwisie należy upewnić się czy istnieje możliwość samodzielnej edycji ogłoszenia poprzez stronę. Opcja ta okazuje się szczególnie pomocna w sezonie, kiedy to możemy zamieścić informacje o braku pokoi lub o ilości dostępnych w danym momencie. Można też na bieżąco informować o atrakcjach i zmianach w obiekcie.

=>  Cena nie powinna odgrywać decydującej roli w czasie wyboru serwisu. Przede wszystkim należy dokonać analizy opcji i usług jakie oferuje dana strona. Jaką ilość informacji można zamieścić, czy zamieszczenie dodatkowych zdjęć jest płatne. Nie zawsze tania reklama jest skuteczna, również wysoka cena nie zawsze jest wyznacznikiem efektywności. Internet jest popularnym medium, które wypiera gazety. Popularny i atrakcyjnie zbudowany serwis z pewnością będzie miał wyższe ceny niż mały, oferujący skromny wpis.

=>  Zalety reklamy w sieci serwisów turystycznych. Obecnie na rynku istnieje kilka sieci serwisów turystycznych które są bardzo popularne i oferują kompleksową obsługę obiektów noclegowych. Atutem tego typu firm jest możliwość reklamy w kilku serwisach jednocześnie, co automatycznie zwiększa grono potencjalnych klientów.

=>  Należy zwrócić uwagę na to ile czasu Firma zarządzająca serwisem istnieje na rynku. Im dłużej, tym mamy większą pewność, że zostaniemy kompleksowo i profesjonalnie obsłużeni.
Powstaje coraz więcej firm, które zawieszają swoją działalność po kilku miesiącach istnienia.
NIE WYRZUCAJMY SWOICH PIENIĘDZY W BŁOTO.

=>  WAŻNE !! Własna strona WWW nie wystarczy do pełnej promocji obiektu. To trochę tak jak ze sklepem, który znajduje się w małej, bocznej uliczce, niereklamowany przegra ze sklepem przy głównej ulicy.

 

Co zrobić aby nasza prezentacja w serwisie internetowym była atrakcyjna?

Przed kontaktem z portalem turystycznym musimy określić plan działania i cele jakie chcemy przez tego typu reklamę osiągnąć. Należy zadać sobie następujące pytania: do jakich klientów chcę dotrzeć?, jakie są atuty mojego obiektu? co mnie wyróżnia? jakie dodatkowe usługi zamieścić w reklamie?. Gdy już odpowiemy sobie na te pytania, przygotowujemy prezentację naszego hotelu/pensjonatu.

Obligatoryjnym elementem każdej prezentacji są zdjęcia ponieważ  pozwalają użytkownikowi na zobaczenie i samodzielną ocenę obiektu. Im więcej zdjęć tym lepiej. Bardzo ważne jest aby na fotografiach znalazły się produkty i usługi które wyróżniają nas na rynku i mogą stanowić dodatkowy bodziec przy podejmowaniu decyzji o wyborze miejsca noclegu.

Dane w prezentacji powinny być pełne i aktualne, pozwala to uniknąć niemiłych sytuacji w czasie pobytu gości, którzy domagają się wszystkich usług zaprezentowanych w reklamie, podczas gdy dana usługa nie funkcjonuje już od kilku lat. Prezentacja powinna zawierać ciekawy opis obiektu, jego wyposażenia, lokalizacji i oferowanych usług. Jeżeli obiekt znajduje się nad morzem warto napisać jaka jest odległość do plaży. Jeśli w pobliżu hotelu znajduje się jakiś zabytek bądź atrakcja należy o tym wspomnieć w prezentacji. Warto zamieścić ceny i oferty specjalne np. na wypoczynek rodzinny.

Obligatoryjne jest podanie danych teleadresowych, zwróćmy uwagę na wpisanie nr kierunkowego, rzadko który turysta zna je na pamięć. Obecnie standardem jest zamieszczenie adresu www obiektu, a także  adresu e-mail. Ważne jest aby podać adres skrzynki pocztowej, którą regularnie sprawdzamy. Gdy już dostaniemy zapytanie o nocleg należy pamiętać o sprawnym odpisywaniu na wiadomosci i udzielaniu pełnych informacji. Odpowiedź jest także naszą wizytówką gdyż mówi o standardzie obsługi i stosunku do klienta.


Co zrobić aby odwiedzający portal turystyczny dotarł do naszej oferty?

Serwisy turystyczne bardzo często oferują opcje dodatkowe, które promują dany obiekt w ramach serwisu. Jedną z takich opcji jest możliwość wykupienia jednego z czołowych miejsc w danej kategorii. Wybierając te usługę możemy mieć pewność, że odwiedzający zobaczy naszą reklamę jako jedną z pierwszych. Inną formą promocji w serwisie jest wykupienie bannera reklamowego, najlepiej ze zdjęciem naszego obiektu i hasłem reklamowym. Tego typu reklama umieszczana jest zazwyczaj na stronie głównej co zapewnia dużą oglądalność. Odwiedzający po kliknięciu na banner zostaje przekierowany bezpośrednio na własna stronę www danego obiektu. Z opcji tej warto skorzystać gdy nasza strona internetowa jest dobrze wykonana i zawiera dużą ilość istotnych informacji, których zamieszczenie w prezentacji serwisu było niemożliwe.

 

 

 

 forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism