konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

POKAŻ SIĘ NA TARGACH

Liczba targów branżowych, które odbywają się na całym świecie, świadczy o tym, że branża MICE lubi się spotykać.  Pytanie brzmi, którą z imprez wybrać i jak się wystawiać?

Organizowane od 2003 roku Między narodowe Targi IMEX we Frankfurcie zgromadziły w ubiegłym roku ponad 3500  wystawców ze 150 krajów. Targi odwiedziło blisko 9000 osób, w tym 3700 hosted buyersów z 58 krajów. Największą  grupę stanowili Niemcy (copiąty hosted buyers) i Brytyjczycy (co ósmy), ale byli również przedstawiciele krajów spoza Unii Europejskiej – m.in. Rosjanie (co dwudziesty) i Amerykanie (również co dwudziesty). Dominowali  przedstawiciele branży farmaceutycznej, finansowej i elektronicznej. To bardzo ważne informacje dla wystawców i  firm, które rozważają wykupienie powierzchni targowej, która w przypadku IMEX jest wyjątkowo droga.

Praca przed targami

W 2008 roku dziką kartę czyli możliwość bezpłatnej prezentacji otrzymało Toruń Convention Bureau Copernicus.
 – Aby móc ocenić udział w targach jako narzędzie marketingowe planujemy wystawiać się przynajmniej trzy lata z rzędu. W ubiegłym roku prezentowaliśmy się na stoisku razem z drugim zwycięzcą programu dzikiejkarty, w tym roku  będziemy obecni na stoisku narodowym. Nauczyliśmy się, że targi to w dużej mierze praca przed wydarzeniem. Od wcześniejszego umawiania spotkań i aktywności na targach wirtualnych poprzedzających targi zależy sukces przedsięwzięcia – mówi Wojciech Łopaciński,dyrektor Toruń Convention Bureau Copernicus.
Niedużo pod względemwielkości ustępująim targi EIBTM. W stolicy Katalonii odbywają się one od 2005 roku,wcześniej organizowane były w Genewie.W grudniu na 14 000 mkw. prezentowało się przeszło 3300 wystawców z całego świata,z czego 70% stanowili wystawcy europejscy.Liczba hosted buyersów była porównywalna z ich liczbą na targach IMEX.  Podobnie jak w przypadku targów we Frankfurcie,hosted buyers pochodzili głównie z Wielkiej Brytanii i Irlandii  (15%),Niemiec (14,5%) a także Francji(9%).

Z badań prowadzonych na zlecenie EIBTM wynika, że największe  zainteresowanie wykazywali obiektami hotelowymi,centrami konferencyjnymi,destynacjami i firmami DMC. Oba wspomniane wydarzenia to targi konferencyjno -kongresowe na których Polska Organizacja Turystyczna organizuje od 2003 roku stoiska narodowe. W tym roku, podobnie jak w 2008, planuje wystawiać się również na targach Confex i  EMIF.Targi te są wydarzeniami mniejszymi,bardziej lokalnymi,skierowanymi odpowiednio na rynek brytyjski i  belgijski. Choć Confex przyciąga wystawców z całego świata, wśród odwiedzających dominują Brytyjczycy (94%), zainteresowani organizacją eventów głównie w swoim kraju (87%),Europie Zachodniej(36%) i Europie Wschodniej(19%).  Targom tym towarzyszą odbywające się w hali obok targi rozwiązań technologicznych dla marketingu i reklamy, w związku z czym notują dużą liczbę odwiedzających,którzy często uczestniczą w obu wydarzeniach.

Korzyści ze stoiska narodowego

Udział w zagranicznych targach jest kosztowny. – W ubiegłym roku łączny koszt organizacji stoisk na wszystkich czterech wydarzeniach wyniósł 1 117 662 zł. Convention Bureau of Poland zachęca firmy związane z branżą przemysłu spotkań do wspólnego prezentowania się na targach,co sprawia, że jest ono bardziej atrakcyjnie i korzystne, zarówno dla odwiedzających stoisko, jak i samych wystawców – mówi Aneta Książek z CB of Poland.– Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji targów Confex w Londynie oraz EMIF w Brukseli. Zainteresowanie wystawców udziałem w wydarzeniach oscyluje na tym samym poziomie co w zeszłym roku i jest ściśle uzależnione od rangi targów –
najmniej,bo tylko 5 podwystawców prezentowało się na stoisku narodowym w Brukseli a najwięcej – 14 we Frankfurcie. Tegoroczna akwizycja na targi IMEX zostanie ogłoszona w połowie lutego
– dodaje.

Stoisko narodowe daje możliwość zaprezentowania się firmie DMC,PCO czy obiektowi za mniejsze pieniądze,jako że Polska Organizacja Turystycz nie udziela dofinansowania. Dodatkowo, stoisko takie umożliwia prezentację w szerszym kontekście, w powiązaniu z atrakcjami i walorami kraju. Jednak opinie wystawców są podzielone i niekażdy wybiera udział w targach w roli podwystawcy. – Choć do ceniam działania POT mające na celu promocję Polski na branżowych targach zagranicznych, niewierzę w siłę grupowych stoisk narodowych.Podwystawcy nie mają możliwości dobrego wyeksponowania się, są ograniczeni w sposobie prezentacji a często giną wśród innych podmiotów wystawiających się obok. Do tego dochodzi bitwa o klienta i brak warunków do prowadzenia rozmów handlowych. Oczywiście dużo łatwiejszy jest udział w targach na stoisku narodowym, gdyż nie trzeba myśleć o projekcie, montażu stoiska czy transporcie materiałów promocyjnych. W dodatku jest kilkakrotnie tańszy. Jednak od kilku lat świadomie wybieram stoisko indywidualne na targach IMEX – mówi Ewa Woch, wice prezes Targi w Krakowie Sp.z o.o.

Gdy Europa to za mało


Chcąc dotrzeć do klienta poza europejskiego – azjatyckiego lub australijskiego, warto wziąć udział w targach na tamtejszych rynkach. Największe  targi eventowe w Australii – AIME, są  przygotowywane przez firmę Reed Travel Exhibitions Meetings and Incentives – organizatora EIBTM. W ubiegłorocznej edycji przyciągnęły przeszło 800 wy stawców z 47 krajów, głównie Australii i Azji. W Tajlandii głównym wydarzeniem targowym branży są organizowane od kilkunastu lat targi IT&CMA, w których w ubiegłym roku wzięło udział 305 wystawców i 370 hosted buyersów. Podobną,choć trochę mniejszą frekwencją mogą pochwalić się chińskie targi IT&CM, których trzecia edycja odbyła się w  ubiegłym roku. Jak pokazują statystyki,wydarzenia te są znacznie mniejsze od europejskich targów. W żad nym z wydarzeń nie brali udziału polscy wystawcy. Pragnąc nawiązać kontakty handlowe, brali natomiast udział ja ko odwiedzający. MICE Poland organizowało w ubiegłym roku poraz pierwszy wyjazd na chińskie targi w ramach
programu hosted buyers i zebrało kilkunastuosobową grupę.
Targi inspirują – pozwalają poznać najnowsze trendy, rozwiązania techno logiczne, destynacje,a także ludzi zwią zanych z branżą.Warto brać w nich udział, gdyż choć stanowią dla wystawcy znaczący wydatek, są miejscem, gdzie w wyniku dobrze poprowadzonych rozmów handlowych, mogą przynieść wystawcy wysokobudżetowe kontrakty.

Aleksandra Jonasforum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism