konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Jarmark Dominikański bije rekordy popularności!

odczas 747 edycji Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku został pobity kolejny rekord, aż 8 mln turystów odwiedziło tę największą imprezę plenerową w Europie. Tegoroczny wynik był o 2 mln odwiedzających wyższy w porównaniu z rokiem ubiegłym. Impreza ma charakter otwarty i ponad 750-letnią tradycję.


Początek jarmarkowi dała bulla papieża Aleksandra IV z 1260 r.,ogłaszająca Odpust św. Dominika.W czasie pierwszych odpustów zbierano datki na budowę klasztoru i zakonu dominikanów. Przywilej organizowania przez Gdańsk odpustów przyciągał do miasta rzesze pielgrzymów i kupców. Tak duży napływ ludzi spowodował przekształcenie Odpustu w Jarmark św. Dominika. Impreza odbywa się na ulicach i placach starego miasta.


W tym roku na ponad tysiącu stoisk wystawiali się handlowcy, rzemieślnicy, artyści oraz kolekcjonerzy staroci. Ulica Mariacka jak zwykle była miejscem, w którym swoją ofertę zaprezentowali artyści, a turyści mogli zakupić bursztyn, obrazy czy rzeźby ludowe.


Trwającej 23 dni imprezie towarzyszył szereg wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Odbywały się festiwale, w tym najsłynniejszy szekspirowski, koncerty muzyki pop oraz przeglądy artystyczne. W tym roku można było obejrzeć także paradę żaglowców, pokazy walk rycerskich oraz skosztować tradycyjnych polskich wypieków w czasie Święta Chleba. Tak bogaty program rozrywkowy, profesjonalne przygotowanie oraz doskonała promocja imprezy przyczyniły się do tak dużej popularności Jarmarku.


Jarmark Dominikański jest doskonałym przykładem bardzo dobrze przygotowanego, zorganizowanego i zareklamowanego produktu turystycznego Działanie to ma ogrony wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku Gdańska, a tym samym jego promocję jako idealnego miejsca na atrakcyjny wypoczynek.forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism