konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Hotele butikowe – klasa dla biznesu

Konferencja stała się jednym z najpraktyczniejszych narzędzi  we współczesnym biznesie. Pozwala lepiej poznać zarówno kontrahentów i biznesowych partnerów jak i własnych pracowników. Wszak cóż może lepiej, od przyjaznych relacji, nawiązanych podczas pobytu na konferencji,  wpłynąć na klimat w pracy?  Mając to na uwadze należy pamiętać, że na  atmosferę spotkania biznesowego wpływa miejsce, w którym się odbywa.

Minęły już czasy, gdy wystarczało klika krzeseł i  biurko w siedzibie firmy. Popularność zyskały spotkania biznesowe taśmowo organizowane  w sieciowych hotelach. Wiąże się z nimi jednak pewne niebezpieczeństwo – mogą nie być warte zapamiętania. Co zrobić, żeby do tego nie doszło? 

Idealnie jest  gdy  hotel sam w sobie  jest atrakcją, jak niewątpliwie jest  w przypadku hoteli butikowych. W Polsce jest zaledwie kilkanaście obiektów, które bez obawy można określić tym mianem. Zwykle są to miejsca, których jakość wymyka się definicjom  jak np. krakowski  Copernicus, czy Rubinstein . Mają tę przewagę, że oferują oryginalny wystrój i unikalną atmosferę, zaś hotele sieciowe są niczym McDonald’s – niezależnie od miejsca świata, w którym się znajdują, możemy się spodziewać po nich tego samego.  Dostrzeżemy w nich te same rozwiązania architektoniczne i podobny wystrój wnętrz.  W rezultacie Sheraton w Krakowie nie będzie różnił się od tego w Zagrzebiu. Dlatego, nie odmawiając im komfortu i luksusu nie można o nich powiedzieć, że oferują niezapomniane wrażenia. 

Inaczej jest w przypadku hoteli butikowych. Ich nazwa pochodzi od francuskiego słowa „boutique” oznaczającego sklep z modną i ekskluzywną odzieżą.  Nie ma jednoznacznej definicji, czym jest tego typu hotel  ale z pewnością cechuje go smak i styl. Już samo stworzenie takiego obiektu wymaga od inwestora znacznie większego nakładu sił i środków, stąd efekt potrafi być niezwykle interesujący. Pierwsze hotele tego typu zaczęły pojawiać się w latach 80. w Londynie, Nowym Jorku i San Francisco. Dziś możemy je znaleźć w większości krajów świata, w tym także w Polsce. W Warszawie znajdziemy butikowe: Le Regina i Rialto,  a w naszej turystycznej stolicy – Krakowie Copernicus i Rubinstein ( www.hotelrubinstein.com )
 
Zwykle hotele butikowe wiążą się w jakiś sposób historią miejsca, w którym się znajdują, tak  jak krakowskie  -  Copernicus z ulicą Kanoniczą i Mikołajem Kopernikiem, a  Rubinstein z dzielnicą Kazimierz i Heleną Rubinstein.  Jak mówi dyrektor hotelu Dorota Różycka-Depa - Kazimierz jest niezwykle piękną dzielnicą, w której z każdego kąta wygląda wielowiekowa historia,  dlatego też, także w hotelu podkreślamy przywiązanie do tradycji.  Podczas renowacji odrestaurowano fryzy i fragmenty polichromii z drugiej połowy XVI wieku, zabytkowy filar międzyokienny i półkolumnę międzyokienną i inne zabytki,  które bez ingerencji właścicieli  byłyby skazane na zniszczenie. Teraz zaś, mogą nimi cieszyć oczy nasi goście.

Właściciele hoteli mają o co rywalizować - dwadzieścia sześć procent z cudzoziemców, odwiedzających Polskę w pierwszym kwartale tego roku, uczyniło to w celach służbowych.  Menedżerowie, którzy często podróżują są niezwykle wymagający. Większość z nich korzystała już z niejednego sieciowego hotelu, a z pobytu pozostały im jedynie rachunek i karta pobytu. Hotele butikowe, dzięki  unikatowemu charakterowi zabytkowych obiektów,  w których się znajdują  oferują coś więcej –  oryginalne doznania. W rezultacie goście na długo zapamiętują pobyt w naszym kraju.

Potencjalnych klientów kusi się  zarówno cenami, jak ma to miejsce głównie w przypadku tańszych obiektów, jak i atmosferą miejsca, którą w hotelach butikowych łatwo znaleźć. Czym innym jest obcowanie z odrestaurowanymi perłami architektury wnętrz, jak zabytkowe polichromie, unikatowe kołtryny  i  poddane renowacji XV wieczne piwnice, a czym innym pozbawione duszy nowoczesne, sterylne wnętrza. Te drugie przegrywają w zderzeniu z historią.  Hotel zawdzięcza swoją nazwę Helenie Rubinstein, która tu się wychowywała. Na ul. Szerokiej spędziła dzieciństwo, zanim  w wieku 18 lat wyruszyła na podbój świata. Dlatego na każdym kroku widać przywiązanie do tradycji -  mówi Dorota Różycka-Depa

Nie oznacza to jednak, że hotele butikowe nie nadążają za nowoczesnością. Wprost przeciwnie. Ich oferta  wychodzi naprzeciw biznesowym wymaganiom.  Zapewniają wszelkie niezbędne konferencyjne pomoce, jak multimedialne rzutniki, komputery i nagłośnienie – w XV wiecznych, klimatyzowanych piwnicach tradycja spotyka się z rzeczywistością. 

Ile zatem taka przyjemność kosztuje? Okazuje się, że o wiele mniej niż można by się spodziewać. Przykładowo koszt wynajmu sali konferencyjnej w hotelu Rubinstein to ok. 1000 złotych. Hotel  nie tylko zapewnia  uciechę dla ducha –ale i strawy dla ciała dostarczy wykwintna hotelowa kuchnia.  Co więcej dyrekcja  jest otwarta na negocjacje dotyczące ceny. Biorąc pod uwagę wyjątkowy charakter miejsca, trzeba przyznać, że warto.

Każdy  organizator konferencji może sprawić, żeby uczestnicy jej nie zapomnieli. Wystarczy umieścić ją, nie w sieciowym, lecz w butikowym hotelu. Ich niepowtarzalny styl i smak, gwarantowane mianem „boutique” z pewnością zrobią na gościach wrażenie.  
forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism