konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Można liczyć na żagle

Przygoda pod żaglami, rejsy po ciepłych morzach i zwiedzanie miasteczek portowych to modna i sprawdzona forma integracji.

Sporty wodne, a w szczególności żeglarstwo, są bardzo częstym elementem scenariuszy imprez incentive. Rejsy morskie łączą w sobie przygodę, naukę i dają dużo radości, szczególnie osobom, które umieją podporządkować się kapitanowi, są zdyscyplinowane i gotowe na przeżycie niezapomnianych przygód. Żeglowanie wyrabia i kształtuje charakter oraz doskonale integruje załogę, która kilka dni rejsu spędza ze sobą na niewielkiej powierzchni i wspólnymi siłami musi bezpiecznie pokierować jacht do portu.

Rejs firmowy zazwyczaj planowany jest w taki sposób, aby uczestnicy oprócz codziennego żeglowania mieli czas na zwiedzanie miasteczek portowych, parków lub wysp oraz inne przyjemności, jak choćby kąpiele w zatoczkach. Przeważnie noclegi przewidziane są w portach, ale na życzenie grupy firma organizująca rejs może zapewnić pływanie nocne, które staje sie dodatkową atrakcją wyjazdu. Organizatorzy rejsów często spotykają się z pytaniem, czy w trakcie wyjazdu możliwe jest zorganizowanie seminarium czy szkolenia. I tym pozycjom wychodzi naprzeciw. - Można zaplanować rejs w taki sposób, aby przeprowadzić na miejscu seminarium, szkolenie lub np. podsumowanie roku. Ponadto warto zaznaczyć, że rejs może odbywać się o dowolnej porze roku. W okresie zimowym np. proponujemy Karaiby lub Kubę. Już od maja do października zapraszamy na rejsy w Grecji, Chorwacji lub we Włoszech - wyjaśnia Michał Kruza z Sun Yacht Charter.

Trasę rejsu ustala się indywidualnie z każdym klientem. Dużym powodzeniem, jak podkreślają organizatorzy, cieszą się ciepłe kraje: Chorwacja, Grecja, Włochy, Karaiby, Kuba czy Seszele, chociaż zleceniobiorcy są w stanie zorganizować rejsy we wszystkie zakątki świata i o każdej porze roku, a oferta obejmuje nawet żeglarstwo lodowe.

Transport do portu zaokrętowania, w zależności od liczby uczestników, miejsca rozpoczęcia rejsu i wysokości budżetu przeznaczonego na wyjazd, może się odbywać samolotem, wynajętym autokarem lub autokarem rejsowym. Czas trwania rejsu zależy od klienta. Zwykle na wyjazd motywacyjno-rekreacyjny przeznacza się ok. jeden tydzień. Ale nie wyklucza się także rejsów jednodniowych, które są również ciekawą formą nagrody. W czasie tygodniowego rejsu grupa ma możliwość poznania podstawowych zasad obowiązujących na pokładzie żaglówki i na morzu. Ponadto uczestnicy uczą się wspólnie podejmować decyzje i obsługiwać sprzęt.

Rejsy grupowe zazwyczaj odbywają się na jachtach jadnokadłubowych o długości 10-15m, typu Elan, Bawaria czy Sun Odyssey, mogących pomieścić od kilku do kilkunastu osób. W zależności od liczebności grupy można wyczarterować kilka jachtów. Jednostki wyposażone są w łazienki z prysznicem i ciepłą wodą, pościel, kuchnię z wyposażeniem, nawigację satelitarną. Na pokładzie znajduje się od 3 do 5 kabin sypialnych. Typy jachtów zwykle dobierane są pod kątem konkretnej grupy oraz celu jej wyprawy. Ciekawą formą żeglowania firmowego są rejsy barką po rozbudowanych sieciach kanałów i rzek w różnych krajach Europy. Dziennie płynie się od 3 do 5 godzin. Noclegi wypadają w miasteczkowych portach lub "na dziko". Wielokrotnie pokonuje się śluzy, rzeki lub małe jeziorka. Na pokład można zabrać rowery, które uatrakcyjnią rejs, jak również ułatwią zwiedzanie napotkanych po drodze miasteczek. Takie wyprawy mogą odbywać się od kwietnia do października. Barki mieszczą od 4 do 12 osób. Wyposażone są w łazienki z prysznicem i ciepłą wodą oraz kuchnię. Na pokładzie znajduje się od 2 do 5 kabin sypialnych. Wspólnym rejsom, oprócz nauki żeglowania i doskonałej zabawy, towarzyszą także inne atrakcje. Na pokładzie można urządzić wspólne grillowanie, tańce, karaoke czy painball na wodzie. - Podczas 6-10-godzinnych postojów na lądzie można zorganizować dla grupy wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie, pływanie na nartach wodnych, kurs nurkowania czy windsurfing - mowi Zbigniew Kąkol, dyrektor ds. turystyki w firmie Atlas Tours. W ramach wyjazdu typu incentive pod żaglami firma Sun Yacht Charter proponuje imprezę pod nazwą "Bałtyckie wyprawy dla Wilków Morskich", która jest ściśle związana z ratownictwem morskim.

Wszystkie imprezy związane ze sportami wodnymi zazwyczaj zawierają elementy aktywnego wypoczynku i przygody. Aktywny udział uczestników to najlepszy sposób, aby wyjazd przyniósł zamierzony efekt i na zawsze pozostał w pamięci. Programy imprez każdorazowo są dobierane indywidualnie do potrzeb firmy. Na wstępie ustala się cel wyjazdu i przewidywany budżet. Następnie wspólnie organizator i zleceniodawca określa miejsce i charakter imprezy.

Powiązania miedzy jednostkami, warunkujące działanie zespołowe i gwarantujące optymalne wykorzystanie możliwości pracowników, tworzą się w trakcie działania, zwłaszcza, jeżeli to działanie jest uwieńczone sukcesem. W trakcie rejsu uczestnicy mają możliwość większej integracji i identyfikacji z grupą. Zespół uzyskuje świadomość potencjału grupy i jej członków - tłumaczy Michał Kruza.
Wyjazdy mogą mieć charakter wyprawy, wycieczki krajoznawczej czy aktywności sportowej o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności. Oferta jest jednak dopasowana indywidualnie do możliwości każdej grupy i uzupełniana o szkolenia dla początkujących żeglarzy. Organizatorzy rejsów oferują także możliwość fachowego podsumowania wyprawy i uzyskania informacji zwrotnych na temat funkcjonowania uczestników w specjalnie zaaranżowanych podczas rejsu sytuacjach. Doświadczeni trenerzy i praktycy mogą towarzyszyć grupie podczas wszystkich zadań, gromadząc jednocześnie szczegółowe informacje zarówno o indywidualnym funkcjonowaniu uczestników, jak i dzialaniu grupy jako całości. Zebrane informacje ze szczegółowym profilem osobowości ocenianych uczestników oraz grupy zostaną przekazane zleceniodawcy, a uczestnicy mogą sobie nawet nie zdawać sprawy, że podlegają ocenie.

(MICE Poland - Katarzyna Łabuz )forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism