konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Jeden wyjazd,dwa skrajne klimaty

Z jednej strony blichtr niewyobrażalnego luksusu i bijące światowe rekordy szklane drapacze chmur, z drugiej nieokiełznana, dzika przyroda z dala od turystycznych enklaw. Takie kontrasty potęgują efekt WOW.
 
Firma Inter Cars SA, największy dystrybutor części samochodowych w Europie Środkowo -Wschodniej co roku wyróżnia swoich kluczowych partnerów biznesowych oryginalną podróżą incentive. Za organizację wyjazdu do Dubaju i Omanu odpowiedzialna była agencja InDreams.
Zaproponowane połączenie skrajnie kontrastujących ze sobą destynacji nie było przypadkowe. Pozwoliło stworzyć program, który zaskoczył i oczarował bardzo wymagających gości, uczestniczących już w przeszłości w wielu innych programach motywacyjnych.
 
Założenia: 
Głównym celem, jaki przyświeca organizacji każdego z wyjazdów realizowanych przez Inter Cars SA jest nagrodzenie partnerów biznesowych za ich dotychczasowe osiągnięcia w procesie sprzedaży, a także długofalowe budowanie relacji z każdym z nich. W szerszej perspektywie ma to wpłynąć na wsparcie realizacji celów sprzedażowych w kolejnym roku.
 
Realizacja: 
Profil uczestników, którzy mieli wziąć udział w wyjeździe, wymagał niepowtarzalnego i niekonwencjonalnego scenariusza. Wygenerowanie tzw. efektu WOW, było więc jednym z głównych celów przyświecających podróży. Samo połączenie tak różnych od siebie destynacji w trakcie jednego wyjazdu incentive było ważnym działaniem, które miało wpłynąć na jego oryginalność.
Oprócz tego agencja InDreams przygotowała szereg elementów, które miały dodać mu atrakcyjności. Już pierwszego dnia pobytu w Dubaju uczestnicy mogli wybrać jedną z dwóch atrakcji, w których chcą wziąć udział – Ski Dubaj bądź Wild Wadi.
Ski Dubaj to pierwsze na całym Bliskim Wschodzie centrum sportów zimowych. Ośrodek oferuje możliwość jazdy na nartach (pięć tras), snowboardzie oraz przejazdy po torze bobslejowym. Przez cały rok panuje tu temperatura –4 °C, dzięki czemu zawsze można szusować na doskonale ośnieżonych trasach, paradoksalnie w otoczeniu rozgrzanych pustynnych wydm. Entuzjaści wyższych temperatur i bardziej egzotycznego klimatu wybrali się z kolei do Wild Wadi, czyli olbrzymiego parku wodnego. Ulokowane są tutaj 24 zjeżdżalnie, z których każda dostarcza sporej dawki emocji i adrenaliny.

Kulminacyjną atrakcją oczekiwaną przez wszystkich była jednak całodzienna wizyta na torze wyścigowym Dubai Autodrome, przystosowanym do organizacji zawodów Grand Prix Formuły 1. – Na miejscu wszyscy otrzymali pro fesjonalne, wyścigowe kombinezony, kaski i rękawice tak, aby w pełni dochować zasad bezpieczeństwa. Możliwość rozwinięcia zawrotnych prędkości za kierownicą własnego bolida podniosła poziom adrenaliny każdego z gości – mówi Michał Czerwiński, członek zarządu In Dreams. W czasie pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie zabrakło także wizyty w stolicy kraju – Abu Dhabi, gdzie uczestnicy odwiedzili m.in. ósmy największy meczet na świecie – Sheikh Zayed oraz najbardziej luksusowy hotel na naszej planecie, jakim jest Emirates Palace, pełniący niegdyś funkcję pałacu Emira. Wiele emocji dostarczył także przejazd kolejką „Formula Rossa” w Ferrari World, uważaną za największy rollercoster na świecie, rozpędzającą się do 100 km/godz. w 2 sekundy i osiągająca maksymalną prędkość 241 km/godz.
 
Ważnym elementem było celebrowanie wspólnych doświadczeń podczas wyjątkowej kolacji w słynnym Burj Al Arab, na tarasie widokowym Dachu Świata, czyli Burj Kalifa. Gdy uczestnicy oswoili się już z manią wielkości i luksusu panującą w Dubaju, nadszedł czas na przeniesienie ich w miejsce, charakteryzujące się zupełnie odmiennym klimatem.

Rozpoczął się brawurowy rajd 4x4 i odkrywanie starej Arabii na bezdrożach Omanu. Punktem wypadowym na dziewicze szlaki tego nieodkrytego jeszcze kraju stał się Muskat, jego stolica. Pierwszy przejazd biegł autostradą wzdłuż wybrzeża, by następnie przerodzić się w kręte szlaki wśród stromych zboczy gór. Przez cały czas kawalkadzie jeepów towarzyszyły zapierające dech w piersiach widoki na turkusowo -zielone wody i skalne budowle. Trasa wiodła z Muskatu do Sinkhole, a następnie do miejscowości Wadi Tiwi (tzw. Rzeka Wody). Tu odbył się wspólny lunch na łonie natury, była także okazja do spotkania z miejscową ludnością. Dzień zakończył się kolacją w lokalnej restauracji położonej w niewielkiej osadzie rybackiej oraz noclegiem na plaży.
Niezliczone kilometry piaszczystego wybrzeża, góry, piękne widoki, oazy palmowe, gaje papai, urokliwe rybackie wioski, przyjaźni Omańczycy, kąpiele w wodospadach i niezawodne Land Cruisery, które dowiozły uczestników na prywatną plażę, gdzie czekały już komfortowe namioty. Tak wyglądała podróż po Omanie. Atmosferę arabskich nocy pod gwiazdami dopełniły pochodnie i ognisko
mówi Michał Czerwiński. Następnego dnia, z samego rana rozpoczął się kolejny etap motoryzacyjnej przygody off roadowej. Grupa po przebyciu zaledwie 3 km znalazła się na wysokości ok. 2000 m. Spadziste trasy nad urwiskami były prawdziwym wyzwaniem dla kierowców, dostarczały jednak dużej dawki pozytywnych emocji i wspólnej zabawy. Ostatni dzień był zasłużonym odpoczynkiem po wrażeniach całej wyprawy.
 
Wnioski: 
Zgodnie z założeniami przedstawionymi wcześniej przez klienta, organizator położył nacisk na niekonwencjonalną formułę wyjazdu. Oprócz egzotycznej destynacji, kluczowy okazał się element zaskoczenia i kontrastu dwóch odwiedzanych krajów. Cel ten osiągnięto poprzez duże zmiany otoczenia i atrakcji, jakie z jednej strony oferuje Dubaj – lider najnowocześniejszych cywilizacji, z drugiej zaś bezdroża i dzikość Omanu. Tak jak oczekiwano największe wrażenie wywarł na uczestnikach odnaleziony w czasie off roadu po Omanie obóz, specjalnie zaaranżowany dla grupy na odosobnionej plaży. Atrakcje niedostępne dla przeciętnego Kowalskiego i miejsca spoza utartych szlaków turystycznych przygotowane na wyłączność gości sprawiły, że cała podróż spełniła oczekiwania, jakie pokładał w niej zleceniodawca.
                                                                                                                                                                                                               Michał Kalarus               
sierpień 2012      

ORGANIZATOR

 Michał Czerwiński, członek zarządu, InDreams

Z punktu widzenia organizatora był to jeden z najciekawszych projektów jakie realizowaliśmy. Połączenie Dubaju, który znamy doskonale z zupełnie jeszcze nieodkrytym przez polską turystykę i branżę incentive Omanem było niezwykle ciekawym wyzwaniem. Lubimy trudne logistycznie projekty, które wymagają dużego zaangażowania i doświadczenia. Cieszę się, że firma Inter Cars nam zaufała, powierzając organizację tego wyjazdu naszemu zespołowi, a piękny Oman na stałe wszedł do oferty agencji InDreams.

 
ZALECENIODAWCA

Radosław Grześkowiak, dyrektor ds. marketingu i promocji, Inter Cars SA 

Organizując wyjazdy incentive dla naszych partnerów biznesowych zawsze wysoko stawiamy poprzeczkę agencji. Chodzi o zaangażowanie, partnerską postawę i zrozumienie celów projektu oraz oczekiwań uczestników. Dubaj i Oman w konwencji zaproponowanej i zrealizowanej przez InDreams zdecydowanie wychodził poza szablon i spełnił te założenia. Poziom pozytywnych emocji jaki towarzyszył naszym gościom w trakcie i po wyjeździe z pewnością umocnił relacje i przełożył się na efektywniejszą współpracę.

 

      
Event: Dubaj i Oman Klient: Inter Cars SA Termin: 11-18 marca 2012
Liczba uczestników: 28 Organizator: InDreams Sp.z o.o. www.indreams.pl
 

 forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism