konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Pustynia integruje skutecznie

Setki kilometrów przejechane trasą legendarnego Rajdu Dakar, samodzielne przygotowywanie posiłków i noclegi pod gołym niebem. O tym, że wspólna przygoda skutecznie integruje, przekonali się pracownicy pionu klienta korporacyjnego Pekao SA.

Wiosną 2008 roku doszło do połączenia dwóch banków – Pekao SA i BPH. Konsekwencją fuzji było połączenie zespołów z pionu klienta korporacyjnego.

Założenia

Pracownicy pochodzący z dwóch różnych kultur biznesowych musieli się zapoznać i nauczyć współpracy w ekspresowym tempie, ponieważ czekała ich odpowiedzialna i ciężkapraca nad przenoszeniem klientów z jednego banku do drugiego. – Była potrzebna natychmiastowa, skuteczna integracja. Wiedzieliśmy, że szkolenie przeprowadzone w sali konferencyjnej nie da tego efektu – tłumaczy Adriana Niecko, dyrektor Biura Komunikacji i Wsparcia Marketingowego Pionu Klienta Korporacyjnego w Banku Pekao SA. W tej sytuacji odpowiednio skonstruowany wyjazd integracyjny wydawał się być odpowiednim remedium. Przed pracownikami postawiono wspólny cel: przejechać razem pustynię. – Chcieliśmy, aby ta wyprawa była przełomowym punktem w kontaktach obcych sobie ludzi, którym nagle przyszło się zmierzyć ze swoimi słabościami – tłumaczy Adriana Niecko. Z tego względu zdecydowano się na ofertę Extreme Team – dziewięciodniowy przejazd samochodami terenowymi od Oceanu Atlantyckiego przez góry Atlasu i piaski Sahary szlakiem Rajdu Dakar.

Realizacja

Pierwszym punktem programu było spotkanie wszystkich uczestników, które odbyło się jeszcze przed wyjazdem w ośrodku szkoleniowym Extreme Team pod Warszawą. Było to szkolenie przygotowujące do wszystkich sytuacji,jakie miały uczestników spotkać na miejscu. – Takie przedwyjazdowe spotkanie daje nam później ogromną siłę w trakcie realizacji programu – opowiada Marek Makedoński, szef Extreme Team. – Pozwala poznać ludzi, przekonać się, jaki jest poziom przygotowania grupy do funkcjonowania w nietypowych warunkach, a tak że jakie są nastroje i determinacja do realizacji poważnej wyprawy –dodaje. W trakcie spotkania pracownicy banku nauczyli się obsługi samochodu wyprawowego, rozkładania kanadyjek, rozbijania obozu, ale mogli też poznać ostateczny program wyjazdu.
Tuż po wylądowaniu w Maroku uczestnicy aklimatyzowali się wędrując uliczkami Casablanki. Potem nastąpił przejazd w okolice Marrakeszu, gdzie Extreme Team posiada swoją bazę. Uczestnicy przeszli tam szkolenie off-road, bo jednym z podstawowych założeń wyprawy było, to że sami zasiądą za kierownicą samochodów terenowych.
Po pierwszym noclegu trzydziestoosobowa grupa ruszyła na trasę, która przez najbliższy tydzień miała wieść przez góry Atlasu i Saharę. Pierwszy dzień off -roadu był wymagający. Samochody pokonywały przełęcze u podnóża drugiej co do wysokości góry Afryki – Jabal Tupkall. Nagrodą za wysiłek były górskie widoki i krajobraz berberyjskich wiosek. Dodatkowych emocji przysporzył pierwszy nocleg pod gołym niebem w samodzielnie rozbitym obozie na wysokości 2200 m n.p.m.
Ten pierwszy nocleg ma ogromne znaczenie w integracji zespołu – mówi Marek Makedoński. – Wszyscy zasypiają na łóżkach polowych ustawionych w krąg nieopodal ogniska, nie ma chowania się do pokoi. W tych niebanalnych okolicznościach, obcowaniu z naturą rodzące się relacje są prawdziwe i pięknie ugruntowane – podkreśla.
Przez kolejne dwa dni trasa była wciąż wymagająca. Początkowo wiodła z Atlasu przez Antyatlas, a następnie dnem wyschniętego jeziora Lac Iriki i przez płaskowyż Chgaga. Pomimo że wciąż zmieniające się krajobrazy oraz zmagania za kółkiem dostarczały wielu emocji, organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje dla uczestników – terenowe zabawy na piasku oraz spacer po ruchomych wydmach. Każdej nocy, mimo rosnącego zmęczenia, uczestnicy coraz sprawniej rozbijali obóz i radzili sobie w pustynnym klimacie. Charakter wykonywanych czynności wymagał od nich współpracy, a każdej doby była ona efektywniejsza.
Po trzech noclegach w plenerze uczestnicy wyprawy przeszli prawdziwy rajdowy sprawdzian – musieli przejechać ciężki odcinek off -road, żywcem wyjęty z Rajdu Dakar, przez kamienistą pustynię Daya -El-Maider. Na końcu tego odcinka mogli podziwiać olbrzymie wydmy dochodzące do 150 m wysokości. Po pięciu dniach wysiłku czekał ich zasłużony, prawie dwudniowy wypoczynek w położonym na pustyni hotelu Merzouga. Grupa odpoczywała, kąpała się w basenie i relaksowała w spa.
Siódmy dzień wyprawy był jednocześnie ostatnim dniem za kółkiem. Uczestnicy pożegnali się z pustynią, przejechali górzystym szlakiem Atlasu, żeby przekroczyć metę wyprawy w Marrakeszu. Tam czekały ich dwa final ne noclegi w centrum starego miasta. Ostatniego dnia cała ekipa przejeżdżając powozami lando poznawała Marrakesz ze wszystkimi jego kolorami i smakami – zwiedzali uliczki miasta, kupowali przyprawy i próbowali kilkunastu odmian daktyli. Było to zarazem pożegnanie z Marokiem, bo kolejnego dnia z Casablanki grupa odleciała do Warszawy.

Wnioski

Kilka dni za kółkiem na pustynnych off -roadowych trasach, samodzielne budowanie obozu i wspólne przygotowywanie posiłków, czyli pierwsza połowa wyprawy, była wymagająca, ale dostarczyła uczestnikom dawki emocji, których nigdy nie zapomną. Konieczność radzenia sobie w trudnych warunkach zmusiła grupę do współpracy i nauczyła kooperacji. Z kolei wspólnie przeżyta przygoda ugruntowała nowe znajomości. Lżejsza, druga połowa wyjazdu, pozwoliła im lepiej się poznać – dała czas na rozmowę i relaks, dostarczając równocześnie pozytywnych wrażeń. W ten sposób podstawowe założenie wyjazdu zostało zrealizowane – dwie grupy, pochodzące z różnych banków, poznały się i nauczyły ze sobą pracować. (abr)

ŹRÓDŁO MICE Polnad (4/79)

 forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2023) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2023 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism