konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Branża eventowa skrajnie ocenia perspektywy

Rynek eventowy należy do klienta i to on dyktuje warunki współpracy. Sytuacja, w której agencje nie mają zbyt wielkiego pola manewru, doprowadza do problemów w funkcjonowaniu ich struktur.
 
Słowem kluczem nadal jest kryzys. Zmienia się mimo wszystko nieco jego wydźwięk, bo o ile z jednej strony w dalszym ciągu określa ono aktualną kondycję rynku, o tyle w wielu merytorycznych rozmowach używany jest już w kontekście przeszłości. 
Zły kontra dobry 
Istnieją pewne tendencje w wyrażaniu nastawień przez poszczególnych graczy tego sektora. Pesymistyczne opinie zdecydowanie wyraźniej zarysowują się u przedstawicieli agencji i grupy podwykonawców, natomiast znacznym optymizmem, w porównaniu do okresów poprzednich, cechują się wypowiedzi ze strony przedstawicieli obiektów. Taki podział to wynik ostatniej debaty, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Branży Eventowej. Uwaga uczestników została skupiona przede wszystkim na temacie niekorzystnej sytuacji rynku eventowego w Polsce. Indywidualne spostrzeżenia, które padały po zainicjowaniu dyskusji o kryzysie przez prezesa SBE Andrzeja Bagniuka, okazały się dotykać wielu sfer działalności firm eventowych. Jednoznacznie zgodzono się jednak z opinią Krzysztofa Michniewicza, prezesa Incentive Concept, że rynek przede wszystkim należy do klienta i to on dyktuje warunki współpracy. Sytuacja, w której agencje nie mają zbyt wielkiego pola manewru, doprowadza do problemów w funkcjonowaniu ich struktur. 
 
Porażka i edukacja 
Przedstawiciele agencji zarzucają swoim klientom praktykowanie pewnych zachowań, które narażają agencje na ryzyko porażki w prowadzeniu projektów. Jako przykład podawano bardzo krótkie terminy potwierdzania imprez, co sprawia, że agencje muszą przygotowywać event w ostatniej chwili, a to po prostu ogranicza ich możliwości. Pojawiły się też spostrzeżenia na temat odroczonych płatności oraz wykorzystywania pomysłów agencji, zarówno przez klientów, jak i konkurencję. Przedstawiciele agencji podkreślają, że klienci w dalszym ciągu operują mniejszymi budżetami, ale wymagają coraz to ciekawszych i bardziej kreatywnych rozwiązań. Monika Jeremicz z Centrum Eventów zwróciła natomiast uwagę na to, że potrzeba innowacyjnych projektów może zadziałać na korzyść agencji. Nowe pomysły i rozwiązania pomagają nie tylko firmie przetrwać, ale i rozwijać się. Podkreśliła ona również fakt, że klienci oczekują od eventu wartości dodanej, wiedzy, o którą, dzięki udziałowi w wydarzeniu, wzbogacą się. 
 
Edukacja klientów 
Z nauką związany jest kolejny istotny wniosek tego spotkania. Otóż zaproszeni do debaty korporacyjni meeting plannerzy zarzucili agencjom, że często oferty, które dostają są nieadekwatne do wysłanych zapytań. Agencje z kolei narzekają na brak umiejętności po stronie klienta w rzetelnym przygotowywaniu briefów. Żywa dyskusja, a także wyrażenie konkretnych potrzeb względem stowarzyszenia oraz branży, doprowadziło do ustalenia przez uczestników wiążących deklaracji. W pierwszej kolejności mają zostać przedsięwzięte działania na rzecz wzmocnienia komunikacji na linii klient – dostawca, m.in. poprzez ustalenie wspólnych zasad tworzenia zapytań ofertowych. 
źródło: www.sbe.org.plforum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism