konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Do social mediów nie podchodzimy strategicznie

Rośnie rola mediów społecznościowych jako kanału marketingowego w branży eventowej. Narzędzia te wykorzystywane są zarówno do promocji agencji, jak i poszczególnych wydarzeń, ale efekty mogłybybyć o wiele lepsze.

 
Jak pokazuje „Social Media & Events Report 2011: How Is The Event Industry Using Social Networks?” event managerowie rzadko wykorzystują potencjał mediów społecznościowych w ramach całego cyklu życia wydarzenia.
 
Najważniejszy cel
 
Event managerowie poproszeni o określenie celów, jakie chcieli osiągnąć dzięki wykorzystaniu nowych narzędzi
oraz o określenie stopnia realizacji zadań, na pierwszym miejscu wskazali wzrost zainteresowania swoim eventem,
jego programem lub mówcami (77 proc. zadeklarowało taki cel, 66 proc. udało się to osiągnąć). 60 proc. wskazało, że chce stworzyć nowy kanał komunikacji (dla 45 proc. za kończyło się to sukcesem), 59 proc. widzi w mediach społecznościowych szanse na pozyskanie nowych klientów (powodzenie w tym zakresie deklaruje 44 proc.). Dla niewielu ponad połowę respondentów jest to środek zwiększania lojalności odbiorców (40 proc. skutecznie), a 37 proc. traktuje media społecznościowe jako kolejny ze sposobów obsługi klienta (22 proc. udało się to zrealizować).
– Skuteczne wykorzystanie mediów społecznościowych na potrzeby eventów wymaga opracowania kompleksowej strategii, tak jak w przypadku każdego innego kanału marketingowego. Podstawą jest zidentyfikowanie grupy odbiorców i platformy najlepszego
dotarcia do nich, określenie celów i wykorzystanie odpowiednich narzędzi do ich monitorowania. Social media mogą ujawnić swój potencjał, jeśli są zintegrowane z całym cyklem życia eventu – przekonuje Urs Hausler, dyrektor sprzedaży Amiando, realizatora badania.
 
Facebook najpopularniejszy
 
Spośród dostępnych mediów społecznościowych event managerowie najczęściej wykorzystywali w swojej pracy Facebook, zadeklarowało tak 84 proc. z nich. Na kolejnym miejscu zna lazł się Twit ter (61 proc.), trochę mniej niż połowa wskazała portal biznesowy Xing (47 proc.). 44 proc. udostępnia informacje o realizacji swoich projektów po przez multimedialny YouTube. Ponad jednatrzecia korzysta z blogów i LinkedIn (35 proc.). 
Prawie połowa badanych zadeklarowała, że tygodniowo poprzez media społecznościowe dostarcza co najmniej trzy informacje na temat swojej działalności. 27 proc. informuje o tym, co dzieje się w firmie od 4 do 10 razy, a 11 proc. powyżej 25 razy tygodniowo. Mimo założonych profi li 14 proc. zapytanych nie podejmuje żadnych działań w zakresie regularnego uzupełniania informacji.
Brak aktywności może być wynikiem barier, które event managerowie dzielą na dwie grupy. Pierwsze to kwestie organizacyjne – brak czasu (54 proc.), pracowników do tego dedykowanych (34 proc.) i odpowiednich środków w budżecie marketingowym albo na organizację wydarzenia (27 proc.). W drugiej grupie znalazły się trudności z określeniem wymiernych rezultatów tych
działań (36 proc.), brak kwalifikacji i odpowiedniej wiedzy (33 proc.).
W raporcie uwzględniono doświadczenia tysiąca organizatorów wydarzeń. (lł)
www.amiando.com
Źródło: MICE Polandforum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism