konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Tam, gdzie Hemingway pił mojito

Pachnące cygara, przechadzka po farmie krokodyli i słodki rum czekał na najlepszych dystrybutorów firmy Digital Solutions Dystrybucja. A wszystkie atrakcje miały miejsce na zalanej słońcem Kubie.

Wyjazd miał mieć charakter zarówno motywacyjny, jak i szkoleniowy. Uczestnikami była grupa najlepszych pracowników i dystrybutorów firmy Digital Solutions Dystrybucja.

Założenia
Wyjazd na Kubę był nagrodą dla tych, którzy osiągnęli bardzo dobre rezultaty sprzedażowe w określonym czasie. Jednocześnie pełnił też funkcję motywowania i integrowania grupy, która na co dzień kontaktuje się przede wszystkim za pomocą telefonów, a nie dzięki osobistym spotkaniom.  Program został tak przygotowany, by grupa oprócz fakultatywnych wyjazdów, zwiedzania miasta i dodatkowych atrakcji w kubańskim parku narodowym miała także czas dla siebie – wyjaśnia Zofia Lubnau z Weco Travel. Warto zaznaczyć także, że firma DSD już po raz drugi wybrała Weco Travel na organizatora swoich wyjazdów incentive. 

Realizacja
Grupa wyleciała z Warszawy w godzinach popołudniowych. Lot ze stolicy rejsem AEI 4034 do Varadero z technicznym międzylądowaniem w Gander (Kanada) trwał kilkanaście godzin. Po przylocie grupa zakwaterowana została w czterogwiazdkowym hotelu Barlovento. Hotel w tradycyjnym stylu usytuowany w „starej części" Varadero leży bezpośrednio przy plaży, oddalony od lotniska o 26 km. Jego karaibski styl i luźna atmosfera przyciągają gości z całego świata, a dobry serwis i bliska odległość od centrum  (1 km) sprzyjają udanemu wypoczynkowi. Grupa zakwaterowana została w pokojach dwuosobowych. W ramach pakietu do dyspozycji miała także dodatkowo dwa baseny z wydzielonym brodzikiem (leżaki, parasole, ręczniki gratis), programy animacyjne, nieregularne programy wieczorne oraz kort tenisowy i tenis stołowy. Kolonialna Hawana to główny punkt docelowy grupy. Hawana to miasto kontrastów z niepowtarzalną atmosferą.  Grupa dotarła także do sławnego Bodeguita del Medio, baru, w którym zwykł przesiadywać Hemingway, popijając swoje ulubione mojito. Po lunchu z kolei zaprezentowano „nowoczesną” część miasta, gdzie grupa zobaczyła między innymi Plac Rewolucji, Kapitol oraz znane hotele. Każdy z uczestników przywiózł pamiątki zakupione na tamtejszym targowisku. Najczęściej były to: słodki rum i grube cygara – dwa artykuły nieodmiennie kojarzone z nazwą wyspy.
Kolejny dzień wyprawy zaplanowano w Guamie. Trasą biegnącą przez prowincję Matanzas grupa pokonała odległość z północy na południe kraju. Tu grupa mogła podziwiać piękno rezerwatu ekologicznego „Ciénaga de Zapata”, gdzie znajduje się park narodowy „Montemar”. Wycieczkę rozpoczęto od wizyty na farmie krokodyli „La Boca”. Następnie, po przeprawie przez jezioro „Laguna Skarbów”, uczestnicy mieli szansę obejrzeć replikę wioski Indian Tainów „Guame”.
Po lunchu na wszystkich czekało jeszcze zwiedzanie słynnej Zatoki Świń, gdzie na karaibskim wybrzeżu podziwiać można było piękno plaż w centrum turystycznym Playa Larga. W drodze powrotnej na wszystkich czekała jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie zwiedzanie farmy turystycznej „Fiesta Campesina”

Wnioski
W wyprawie wzięła udział dwunastoosobowa grupa, która wcześniej się nie znała. Byli to przedstawiciele firmy z różnych regionów Polski. Myślę, że wyjazd skutecznie ułatwił integrację grupie i na długo pozostanie w pamięci. Staraliśmy się tak zorganizować zajęcia, zwiedzanie i wspólne wyprawy, by grupa miała okazję nie tylko poznać miejsce, ale także czas na odpoczynek, poznanie się, wspólne posiłki czy rozmowy.  Najbardziej ekscytującym momentem, jak zgodnie twierdzą uczestnicy, było zwiedzanie farmy krokodyli i kubańskiego parku narodowego. Oprócz walorów krajobrazowych grupa doznała dreszczyku emocji, stykając się niemalże oko w oko z krokodylami – podsumowuje opiekun grupy Zdzisław Kościelski.


Lipiec 2008forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism