konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Dyskretny urok luksusu

Dyskretny urok luksusu

   W Polsce mamy zaledwie kilkanaście obiektów, które spełniają standardy boutique. Ich oferta cieszy się dużym powodzeniem.
   Najczęściej wymienianą cechą hoteli butikowych jest ich niestandardowy, stylowy wystrój i położenie w atrakcyjnej okolicy, w miejskich zabytkach. Wnętrza tego typu hoteli są bardzo starannie opracowane, często przez znanego projektanta. Nierzadko w wyposażeniu hoteli znaleźć można dzieła sztuki, obrazy meble z epoki czy inne drogocenne detale.
- Hotel w stylu boutique zazwyczaj oferuje od kliku do kilkudziesięciu pokoi o bardzo zróżnicowanych wnętrzach. W hotelu Branicki mamy 32 pokoje, a 15 z ich ma indywidualny wystrój i atmosferę. Różnice mogą polegać także na odmienności holu, poszczególnych pięter bądź skrzydeł hotelu. Warto jednak podkreślić, że wszystkie elementy wystroju muszą współgrać ze sobą i być dobrane ze smakiem. Nie jest łatwo tak zaaranżować duży obiekt, a zatem zazwyczaj do klasy boutique nie zalicza się ogromnych pałaców i zamków – wyjaśnia Marek Grzesiak, dyrektor Hotelu Branicki.
   Wyznacznikiem „butików” jest restauracja, która zarówno wystrojem, jak i wykwintną kuchnią przyciąga nie tylko hotelowych gości, ale także osobistości ze świata  kultury i polityki. I tak np. krakowski hotel Amadeus może poszczycić się takimi gośćmi jak Jolanta Kwaśniewska, Ludmiła Putin czy Norman Davis. O kameralności tej klasy hoteli świadczą także kluby, pokoje cygarowe, sale kominkowe, małe kawiarnie, herbaciarnie bądź winiarnie. W większości hoteli butikowych to właśnie te miejsca pełnią funkcję sal konferencyjnych, co daje możliwość zorganizowania spotkania biznesowego tylko w wąskim gronie.
Mimo nieco muzealnego charakteru hoteli, nazwanych zamiennie „lifestylowymi” lub „small luxury hotel”, panuje w nich ponad przeciętna dbałość o wygodę gościa, a zabytkowość łączy się z nowoczesnością. – Cechuje nas indywidualne podejście do każdego gościa i dbałość o jego wygodę. Pokoje są bardzo komfortowe, wyposażone w duże luksusowe łóżka i nowoczesne sprzęty – mówi Piotr Wronka dyrektor sprzedaży warszawskiego hotelu Rialto
   Klientami „butików” nie są typowi podróżni chcący szybko odbyć pobyt w obcym mieście, żyjący w pośpiechu i odwiedzający w ciągu roku tyle hoteli, że wszystkie wydają się takie same. Ci zapewne wybiorą duży sieciowy hotel ze standardowym wystrojem i obsługą. W hotelach butikowych zatrzymują się goście bardziej wymagający, ceniący sobie spokój i intymność. – Nastawienie obsługo jest też całkiem inne niż w większości hoteli. Nie dajemy klientowi po prostu klucza z numerem pokoju, nie zostawiamy samego sobie, lecz nierzadko czekamy na gościa, który ma przybyć, przygotowujemy się na jego wizytę, zaprowadzamy do pokoju, opowiadamy o historii budynku, o Krakowie, polecamy miejsca, które warto zobaczyć. Wszystko to po to, by gość czuł się wyjątkowo – zapewnia Marcin Wojtaszek z działu promocji krakowskich hoteli sieci Donimirski.
   Najważniejszą dewizą hotelu Branicki jest „Hotel Branicki – więcej niż gościnność”.
 - W tym haśle zawarta jest cała filozofia hotelu. Najważniejsza jest jakość usług, profesjonalizm i uśmiech – tym charakteryzuje się obsługa hotelowa – dodaje Grzesiak.
   W Polsce w ostatnich latach powstało kilka obiektów klasy boutique. Obecnie najwięcej jest ich w Krakowie. Na rynku hotelarskim nie mają jednak zbyt mocnej pozycji. Prawdopodobnie dlatego, iż panuje powszechne przekonanie, że są to hotele drogie i przez to niedostępne dla większości. Tymczasem nie jest to prawda. Cena za noc w „butiku” jest porównywalna do cen w dużych luksusowych hotelach. Poza granicami naszego państwa ten rynek jest dużo bardziej  rozbudowany i doceniany. Dla przykładu, dużą liczbą hoteli butikowych charakteryzuje się Praga ( typowe to hotel U Prince, Rott ), Londyn ( Blakes ), Francja ( Costes ). Na pocieszenie można dodać, że ten rynek w Polsce dopiero się rozwija. Jest ciekawą alternatywą dla dużych sieci hotelowych i miejmy nadzieję, że może i nasi hotelarze dostrzegą tę niszę w rynku usług hotelarskich.



forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism