konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Czytelnia

zobacz wszystkie

Podsumowanie Tagów Event 2012

Targi Event 2012 zakończone na plus
 
 
Ponad 3100 osób odwiedziło warszawskie Centrum MT Polska w dniach 3-4 października, gdzie odbywały się Targi Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów Event 2012. Przez dwa dni przedstawiciele branży eventowej zapoznawali się tutaj z szeroką ofertą 85 firm, które na stoiskach prezentowały najnowsze produkty i usługi dla różnorodnych eventów. Targi Event dostarczyły wielu interesujących informacji odnośnie rynku eventowego. Na miejscu zorganizowane zostały bowiem merytoryczne spotkania i konferencje poświęcone bieżącym problemom w świecie eventów. Z kolei liczne atrakcje zaplanowane na dwa dni targów stanowiły źródło pomysłów na ciekawą oprawę artystyczną wydarzeń i nadały rozrywkowego tonu całej imprezie. Zwiedzający mogli zmierzyć się w turnieju Rummikuba ze znanym aktorem Robertem Moskwą, zagrać w wirtualnej strefie gier Budda Play, a także obejrzeć różnorodne popisy taneczne, wokalne czy akrobatyczne. W tym roku po raz pierwszy zorganizowany został też konkurs, w którym wyłoniona została maskotka promująca Targi Event.
 
- Przez dwa dni wydarzenia przez nasze centrum przewinęło się wielu przedstawicieli branży eventowej. Na miejscu mogli nie tylko poznać pełną ofertę produktów i usług dostępnych na rynku, ale też zdobyć kontakty do wielu firm, by w przyszłości skorzystać z profesjonalnego wsparcia przy organizacji różnorodnych wydarzeń. Czwartą edycję Targów Event oceniamy więc zdecydowanie na plus. Tym bardziej, że zebraliśmy wiele pozytywnych opinii na temat imprezy. Dziękujemy naszym wystawcom za ciepłe słowa, które spłynęły do nas po zakończeniu wydarzenia. To, że doceniają współpracę z nami i czerpią korzyści z możliwości, jakie stwarzają Targi Event sprawia, że praca włożona w ich przygotowanie przynosi jeszcze więcej satysfakcji – przyznaje Bartosz Sosnowski, prezes MT Polska, organizatora Targów Event.
 
ABC dobrego eventu
 
Podczas Targów Event kilkudziesięciu wystawców prezentowało rozwiązania i usługi, które pozwolą od początku do końca stworzyć niezapomniany event. Na stoiskach pojawiły się propozycje z zakresu technicznej oprawy imprez, jak choćby oświetlenie, nagłośnienie, multimedia, scenografia czy efekty specjalne, a także atrakcje eventowe. Po raz pierwszy na targach można było dowiedzieć się, jak działa City Games Creator - serwis, który pozwala na projektowanie i rozgrywanie gier miejskich z wykorzystaniem aplikacji mobilnych. - Z naszego punktu widzenia takie targi to niepowtarzalna okazja spotkania bardzo dużej liczby nowych klientów. Na dziś pokazujemy absolutnie unikalne rozwiązanie w skali kraju, jak nie w skali europejskiej - możliwość budowania gier miejskich na platformy mobilne w oparciu o gotowe komponenty. (…) Mamy bardzo duże zainteresowanie, wręcz przechodzi to nasze oczekiwania sprzed targów. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni tym, z iloma osobami udało nam się już nawiązać kontakt – ocenił Marcin Słowiak z firmy Cavelords.pl prezentującej możliwości City Games Creator. Co więcej nie zabrakło też propozycji dotyczących obsługi personalnej eventów czy bezpieczeństwa i porządku imprez.
Poza tym zwiedzający mogli też zapoznać się z szeroką ofertą obiektów, które mogą stać się lokalizacją dla różnorodnych wydarzeń, jak chociażby Chochołowy Dwór z Jerzmanowic koło Krakowa. - Jesteśmy nowym obiektem, działamy trzy lata na rynku małopolskim. Tutaj spotkaliśmy się z organizatorami eventów, przedstawicielami agencji eventowych głównie z terenu warszawskiego, którzy nie znali naszego miejsca, więc jak najbardziej są to kontakty konieczne, potrzebne, pozytywne. Nawiązaliśmy może jeszcze nie współpracę, ale te firmy dowiedziały się o naszym istnieniu, pozyskaliśmy też kilka zapytań odnośnie konferencji. (…) Targi jak najbardziej uważam za efektywne, chociaż te efekty pewnie będziemy dopiero odczuwać po powrocie – powiedziała Anna Chochół z Chochołowego Dworu.
 
Najlepsze oferty i maskotka Targów Event
 
Spośród dziesiątek propozycji prezentowanych przez wystawców w tym roku po raz kolejny wyłoniono najlepsze oferty w specjalnych konkursie targowym. W kategorii technologie eventowe laureatem została firma EVENTROOM dbająca o komfortową realizację techniczną imprez. Wśród atrakcji eventowych najlepsze okazało się Polskie Stowarzyszenie Walk Rycerskich, jury przyznało również dwa wyróżnienia, które otrzymały firma D3Art skupiająca performerów na wystąpienia galowe oraz Park Edukacyjny „Interakcje” – producent innowacyjnych urządzeń edukacyjnych. Z hoteli i obiektów eventowych zwyciężyła Hala Sportowo-Widowiskowa w Gdyni. Z kolei w kategorii bezpieczeństwo i logistyka eventowa za najlepszą ofertę nagrodzono firmę Pret S.A., która na targach pokazała rewelacyjny system płyt nawierzchniowych, a wyróżnienie przyznano firmie Palarnie.pl – liderowi w zakresie tworzenia efektywnych stref dla palących. Nagrody dla zwycięzców ufundowali partnerzy targów: EventMapa.pl, SpoldzielniaDziennikarzy.pl, MeetingPlanner.pl, MojeKonferencje.pl, salebiznesowe.pl, konferencje.pl, a także organizatorzyimprez.pl i MeetingsPoland.pl. Co więcej w ramach tegorocznej edycji imprezy zorganizowany został premierowy konkurs na najciekawszy projekt maskotki Targów Event. Najlepszy szkic przygotował Grzegorz Kamiński. Na bazie jego projektu powstanie maskotka promująca Targi Event.
 
Wiedza i rozrywka
 
IV edycji Targów Event 2012 towarzyszył obszerny program wydarzeń towarzyszących, na który składały się zarówno szkolenia, jak i wydarzenia rozrywkowe. Stowarzyszenie Branży Eventowej zorganizowało konferencję „Event = kasa. Czyli o pieniądzach w eventach” złożoną z debaty i pięciu prelekcji prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów. Spotkanie dotyczyło możliwości poprawy współpracy pomiędzy usługodawcami i zleceniodawcami oraz kwestii osiągnięcia realnych zysków w branży eventowej. Wzięło w nim udział 40 osób. Słuchacze aktywnie uczestniczyli w dyskusji po prelekcjach i podawali różnorodne przykłady z Polski. Największe zainteresowanie wzbudził panel dotyczący zwrotu z inwestycji oraz debata na temat przyszłości branży eventowej. Ciekawym doświadczeniem było również połączenie live z norweskim ekspertem. Wszystkie prelekcje podczas konferencji SBE były transmitowane on-line, z czego skorzystali przede wszystkim przedstawiciele hoteli oraz agencji eventowych. Nagrane materiały będzie można też pobrać ze strony www.sbe.org. Co więcej, podczas targów firma Mak On-lina omówiła zagadnienia dot. ubezpieczania eventów, a Stowarzyszenie Autorów ZAiKS poruszyło temat korzystania z utworów podczas eventów. Eventmapa.pl z kolei zorganizowała Akademię Selekcjonera, podczas której uczestnicy doskonalili umiejętności dokonywania właściwych wyborów. W jej trakcie odbyły się też prelekcje poświęcone marketingowi zapachowemu pod hasłem „Zapach udanego eventu”. Poza tym nie brakowało też rozmaitych atrakcji zorganizowanych na scenie, a także na przestrzeni Networking Zone podzielonej na część WORK, w której można było usiąść i porozmawiać o współpracy biznesowej oraz na strefę rozrywki NET. Na zwiedzających czekała więc m.in. wirtualna strefa gier Budda Play z wciągającymi grami komputerowymi i wygodnymi poduszkami, a także wersja takiej strefy do wykorzystania w imprezach plenerowych - Mobilny Lolobus. Ponadto, zwiedzający mogli zmierzyć się z polskim aktorem Robertem Moskwą w turnieju Rummikuba, zagrać w golfa, poznać strategiczne gry miejskie czy też obejrzeć pokazy walk rycerskich, popisy kulinarne, akrobatyczne i barmańskie, a także wspaniałe występy taneczne, jak gorąca samba brazylijska czy prawdziwa burleska.
 
 forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2022) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2022 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism