konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Informacje z branży

zobacz wszystkie

Podłoga interaktywna iFloor - Alpha Vision


Czym jest iFloor?
iFloor to innowacyjne na polskim rynku rozwiązanie prezentacyjne polegajace na wyświetlaniu na wybranej płaszczyźnie (podłoga, ściana, stół, bar, lada) jednego z kilku gotowych interaktywnych scenariuszy animacji. Scenariusz to zbiór reakcji wyświetlanego obrazu zachodzących pod wpływem ruchu. W każdym scenariuszu zastosowano inne efekty, które można w dowolny sposób zmieniać i modyfikować. Każdy efekt posiada odrębne właściwości i tło dźwiękowe w zależności od tego czego dotyczy prezentacja.

Jak to działa?
Podstawowymi komponentami składowymi iFloor są:

 • silny projektor multimedialny (5500 - 7000ANSI) z obiektywem szerokokątnym i lustrzanym systemem odbicia obrazu
 • kamera
 • czujnik ruchu (IR)
 • wysokiej klasy komputer PC
 • konstrukcja trawersowa (chyba, że w danym obiekcie jest inna możliwość instalacji systemu iFloor)
 • akrylowa powierzchnia projekcyjna (Acrylic Flat Display)
 • głośniki

 

 

Filmy iFloor:

 

Jakie scenariusze animacji wchodzą w skład systemu iFloor?

sfx 1) Podwodny świat
Scenariusz dający wrażenie chodzenia po powierzchni virtualnej wody, która zachowuje się jakby była prawdziwa! Pod jej powierzchnią swobodnie pływają tropikalne ryby, także reagujące na każdy nasz ruch (najczęściej ucieczką ;). Tłem (dnem) "podwodnego świata" może być dowolny dostarczony przez klienta obraz (np. logo), zdjęcie (np. promowanego produktu), każda animacja lub film. Co najważniejsze scenariusz ten posiada bardzo duże możliwości modyfikowania wystepujących w nim obiektów. I tak zamiast pływających pod powierzchnią wody ryb możemy przygotować w technice animacji 3D praktycznie kazdy obiekt w zależności od potrzeb naszego klienta. Oczywiście do kazdej animacji możemy dobrać odpowiednie tło dźwiękowe.

sfx 2) Scenariusz polegający na odkrywaniu przez poruszającą się osobę grafiki stanowiącej tło (np logo, zdjęcie produktu, rysunek), a przykrytej całkowicie innymi drobnymi grafikami (np. loga,obiekty 3D)

sfx 3) Scenariusz polegający na "rozsiewaniu" przez osobę poruszającą się po podłodze drobnych grafik na jednej dużej grafice stanowiącej tło (przykład kwiaty na trawie). Oczywiście "rozsiewać" możemy dowolne grafiki dostarczone nam przez klienta bądź stworzone przez nas na jego potrzeby.

sfx 4) Scenariusz polegający na odkrywaniu przez osobę poruszającą się po podłodze grafiki stanowiącej tło, a przykrytej całkowicie inną grafiką (np.: odkrywanie jednego obrazu pod drugim, odgarnianie sniegu, piasku lub każdej innej tekstury - zwiazanej tematycznie z promowanym produktem/marką)

sfx 5) Scenariusz pozwalający zagrać w wirtualną piłkę nożną, bilard lub golfa.

sfx 6) Scenariusz zmiany grafik poprzez ich odwracanie

Każdy z wyżej wymienionych scenariuszy można modyfikować w dowolny sposób i dostosowywać go do swoich potrzeb. Jedynym ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia...

Jakiej wielkości może być wyświetlany obraz?

Wielkość wyświetlanego obrazu zależy przede wszystkim od wysokości pomieszczenia, w którym ma być zainstalowany system iFloor. Zazwyczaj jest to powierzchnia od 1,8m x 2m do 4m x 3m (w razie konieczności także większa).

Czy system iFloor można zastosować tylko na podłogę?
Oczywiście, że NIE! System iFloor możemy zastosować także do zrobienia tzw. stołów interaktywnych do gry w wirtualny bilard, cymbergaja lub innej dowolnej prezentacji. Stoły interaktywne to nic innego jak pomniejszona podłoga interaktywna z tym, że na zmiany animacji wpływamy ruchami rąk. Bardzo atrakcyjną odmianą stołów interaktywnych są interaktywne bary do wykorzystania w klubach, barach, pubach. Oczywiście reaktywna animacja wyswietlana na takim barze może być połączona bezpośrednio z odbywającą się w danym miejscu promocją konkretnej marki alkoholu, napoju, papierosów czy też innych produktów.

W iFloor powierzchnię projekcyjną mogą stanowić także ściany. W takim przypadku na ruch reaguje animacja wyświetlana na pionowej płaszczyźnie ściany np. w klubie, pubie. Daje to m.in. bardzo efektowną możliwość zmiany jednego obrazu w drugi tuż za plecami przechodzącego wzdłuż ściany człowkieka.

Kto i gdzie najczęściej korzysta z iFloor?
Możliwości wykorzystania i zastosowania iFloor są właściwie nieograniczone. Wszystko zależy od pomysłu na scenariusz animacji (co i w jaki sposób ma się zmieniać, reagować na ruch) i miejsca w którym chcemy naszą prezentacją zwrócić uwagę potencjalnych klientów. Najczęściej iFloor, jako bardzo efektownym, a zarazem efektywnym nośnikiem reklamy posługują się:

 • agencje eventowe i reklamowe - proponując swoim klientom coś nowego, wyjatkowego i przyciągającego uwagę na kazdego typu eventach (imprezy klubowe, integracyjne, kampanie promocyjne produktów i usług)
 • klienci indywidualni - do swoich sklepów, centrów handlowych, hoteli, restauracji, banków, klubów, pubów, barów
 • organizatorzy targów, konferencji, szkoleń
 • studia telewizyjne i filmowe (nagrania programów rozrywkowych, filmów reklamowych)

 

 

 

Ile to kosztuje?

Ceny wynajmu systemu

iFloor

są płynne i zależą przede wszystkim od czasu wynajmu, ilości wynajmowanych zestawów interaktywnych podłóg, ścian, czy stołów, stopnia skomplikowania animacji, którą musimy przygotować oraz wielkości projekcji jakiej oczekuje od nas klient. Dopiero po uzyskaniu powyższych informacji jesteśmy w stanie przygotować konkretną kalkulację.

 Więcej: www.alphavision.pl

 

Alpha Vision Sp. z o.o.
Biuro handlowe:
ul. Podmiejska 1 Warszawa 01-498
czynne (poniedziałek-piątek) w godzinach 9 -
17

Tel. 022 497 80 00
Fax 022 398 74 88

info@alphavision.pl
 

Rezerwacje / zamówienia:
tel. kom.: 0601 672 400  
m.lach@alphavision.pl


tel. kom.: 0603 525 742 (6035alpha)
d.lagosz@alphavision.pl


Kontakt także poza godzinami pracy i w sytuacjach pilnych:
Dariusz Łagosz - tel. kom.: 0603 525 742 (6035alpha)

 forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism