konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Informacje z branży

zobacz wszystkie

Podsumowanie Silesia Meetings Challenge i Gali Ambasadorów Kongresów 2015

O wyzwaniach i szansach Śląska w przemyśle spotkań dyskutowano w Katowicach podczas międzynarodowej konferencji Silesia Meetings Challenge 2015 w dniach 17-18 września 2015 roku. Głównym tematem spotkania była przyszłość przemysłu spotkań na Ślasku, w tym wpływu na jego rozwój  funduszy europejskich i dobrych praktyk w zakresie ich pozyskiwania, a także miedzynarodowa współpraca naukowa i biznesowa. Konferencja była powiązana z Galą Ambasadorów Kongresów Polskich. Miejscem obu imprez było Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Program konferencji zakładał wskazanie tych dziedzin, w których upatrywać można szczególnych szans generowania kongresów i spotkań biznesowych. Podczas sesji inauguracyjnej omawiano nowe  możliwości Polski i jej regionów związane z Unią Europejską. Wprowadzenia do tematu dokonał Waldemar Bojarun Naczelnik Wydziału Promocji w  Urzędzie Miasta Katowice. Dobre praktyki w zakresie aplikowania o fundusze europejskie przedstawił mecenas Jan Kordasiewicz z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego. Spojrzenie z Brukseli na międzynarodowe projekty i kongresy przedstawił gość specjalny John Peter Mary Wubbe, sekretarz generalny EPPOSI, think-tanku skupiającego stowarzyszenia pacjentów oraz środowiska nauki i biznesu medycznego. Pierwsza sesja konferencji przebiegała pod hasłem Smart Cities i była dedykowana współczesnym trendom rozwoju przyjaznych miast. Prezentacje przedstawili Cezary Ulasiński i Justyna Szymańska z Centrum Doradztwa Strategicznego oraz Wojciech Przybylski z Krakowskiego Parku Technologicznego. W debacie wskazano nowe formy wydarzeń, takie jak smart meetings, czy nowych inicjatyw, jak obywatelskie ruchy miejskie. W kolejnej sesji  omawiano szanse dla branży spotkań wynikające z nowych form współpracy europejskiej, jakimi są klastry. Wprowadzenia do problematyki klastrowej dokonał poseł Bartłomiej Bodio, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Polityki Klastrowej. 

Koordynatorem sesji medycznej był  Klaster Nowoczesna Medycyna. Jego prezes Wiktor Pałys przedstawił zagadnienie rozwóju e-zdrowia i narzędzi telemedycznych, dzieląc czas z Joanną Zembala-John oraz Szymonem Dziedzicem. Następnie, przedstawiciele Polskiego Innowacyjnego Klastra Medycznego PIKMED (Tomasz Leśniak, Hubert Foltyński, Anna Sarna i Mariusz Pędziwiatr) przedstawili projekt pt. „Rekonstrukcja zdrowia wraz z powrotem do samodzielności". Natomiast Bogdan Węgrzynek, prezes zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i organizator Światowego Kongresu Klastrów, omówił projekt inwestycyjny Polska 3.0. 

Na tle przedstawionych zjawisk omawiane były zagadnienia branżowe: znaczenie nowoczesnych targów (Żaneta Berus, wiceprezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego), wielkie imprezy sportowe (Tomasz Piórkowski, dyrektor generalny angelo Hotel Katowice), szanse i zagrożenia dla branży w województwie śląskim (dr Krzysztof Cieślikowski, AWF w Katowicach).  W panelu dyskusyjnym  wystąpili liderzy wielkich imprez zlokalizowanych w Katowicach: Bogusława Bartoszek dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, organizatorka Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Wojciech Kuśpik - prezes PTWP S.A., organizator  Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 

Ostatnia sesja konferencji skoncentrowała się na barierach i wyzwaniach stojących przed instytucjami i osobami podejmującymi się zadania pozyskania i organizowania nowych kongresów. „Ochrona środowiska w przemyśle spotkań” – wyzwania, doświadczenia i możliwości na przykładzie eko-standardu Green Key oraz standardu „zrównoważonych spotkań” przedstawił Rafał Serafin, prezes zarządu Fundacji Partnerstwo dla Środowiska a zarazem Ambasador Kongresów z roku 2012. Zmiany zachowań współczesnych klientów, także nowe trendy, mody i technologie kongresowe przedstawił dr hab. Krzysztof Borodako z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jego wystapienie było inspiracją do goracej dyskusji w gronie przedstawicieli firm PCO, obiektów konferebncyjnych, przedstawicieli uczelni oraz mediów. 

Na zakończenie konferencji sekretarz generalny SKKP Sławomir Wróblewski przedstawił wyniki tegorocznego badania rynkowego nt. oczekiwań Ambasadorów Kongresów Polskich oraz założenia nowej  Strategii Programu Ambasadorów do roku 2020.

Organizatorem konferencji Silesia Meetings Chellange było Stowarzyszenie “Konferencje i Kongresy w Polsce” we współpracy ze Współgospodarzem - Miastem Katowice. Zadania Biura Organizacyjnego konferencji zrealizowała firma  Grupa A05 Meetings&Events. Sponsorem złotym tego wydarzenia był Hotel Angelo – sieć Vienna International a sponosrem srebrnym – Hotele Diament. Wśród patronów była Europejska Federacja Stowarzyszeń Profesjonalnych Organizatorów Kongresów EFAPCO oraz liczne media.

Szczególnym wydarzeniem była tegoroczna Gala Ambasadorów Kongresów Polskich, zarówno dlatego, że miała charakter jubileuszowy (15. z kolei), jak i ze względu na rozmach. Wieczorem 17 września do Miedzynarodowego Centrum Kongresowego przybyło prawie 200 osób. Charakter imprezie nadał występ Zespołu Pieśni i Tańca „Ślask”. Podczas Gali wręczono dyplomy dwudziestu nowym Ambasadorom Kongresów Polskich. Prezydent Katowic dr Marcin Krupa skierował gratulacje i słowa podziekowań do ambasadorów kongresów i wszystkich osób promujacych Polskę, jako kraj spotkań. Także Tomasz Jędrzejczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, wyraził podziękowanie osobom, dzięki którym Polska staje się miejscem światowych konferencji i kongresów. Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke powiedział m.in. „- Jestem pod wielkim wrażeniem państwa pracy społecznej”. 

Anna Jędrocha, prezes Stowarzyszenia „Konferencje i Kongresy w Polsce" zwróciła uwagę na potencjał miasta Katowice i regionu, jako ważnego gracza na rynku kongresów, konferencji, wystaw i wydarzeń masowych w Europie. Wyraziła też uznanie dla wysiłku w przygotowanie wydarzenia przez członków zarządu SKKP: Piotra Wilczka, Sławomira Wróblewskiego oraz Krystyny Gołąbek.

W trakcie uroczystości wręczono także nagrodę w konkursie dla profesjonalnego organizatora kongresów za zorganizowanie największego międzynarodowego kongresu w Polsce w 2014 roku. Zdobyła ją firma Mazurkas Travel za kongres Światowego Towarzystwa Ortodontycznego.

Jednym z punktów programu gali była prezentacja wyników raportu przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki, przedstawiającego analizę struktury Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Raport oraz założenia nowej strategii działania programu na lata 2016–2020 przedstawił Sławomir Wróblewski, sekretarz generalny SKKP. Wśród nowości znajduje się m.in. nowa strona dedykowana programowi www.ambasadorkongresow.pl  Ze strony tej można pobrać treść omawianego raportu. Koordynatorem organizacji Gali Ambasadorów Kongresów było biuro Business Service Galop.

Dodatkowym wydarzeniem dnia było pierwsze posiedzenie nowej Kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Jej przewodniczącym na trzyletnią kadencję został prof. dr hab. Marek Pawelczyk z Politechniki Ślaskiej w Gliwiacach. SKKP reprezentowane jest w kapitule przez Piotra Wilczka i Sławomira Wróblewskiego.    

Katowice nieprzypadkowo zostały wybrane na miejsce konferencji i galowego wieczoru Ambasadorów Kongresów Polskich. Miasto obchodzi 150-lecie uzyskania praw miejskich a w tym roku uzyskało, zbudowane tuż obok hali Spodka, Międzynarodowe Centrum Kongresowe – nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt kongresowo-targowy. Całość wraz z siedzibą NOSPR i Muzeum Ślaskim tworzy tzw. Strefę Kultury wykorzystującą tereny pokopalniane.

 forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism