konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Informacje z branży

zobacz wszystkie

Ponad 350 uczestników konferencji Hotel & Tourism Trends 2015

W dniach 24-25 listopada w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się trzecia edycja organizowanej przez "Hotelarza" i Horwath HTL konferencji Hotel & Tourism Trends - najważniejszego forum branży hotelarskiej w Europie Środkowej. Wydarzenie, którego partnerami strategicznymi byli Grupa Orbis i Samsung, zgromadziło ponad 350 uczestników, którzy wzięli udział w 19 sesjach tematycznych prowadzonych przez najlepszych ekspertów z Polski i całej Europy. Podczas konferencji ogłoszono także plany budowy nowych markowych hoteli w Polsce - AC by Marriott we Wrocławiu i Hampon by Hilton w Łodzi. Obecność wielu polskich i międzynarodowych ekspertów była znakomitą szansą na wymianę doświadczeń oraz rzeczową dyskusję o kluczowych trendach, które pojawiają się w hotelarstwie na całym świecie i mają lub wkrótce będą miały wpływ na rynek polski.


Pierwszy dzień konferencji otwierały trzy prezentacje: Christiana de Barrin - dyrektora generalnego HOTREC, Bartłomieja Walasa - wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Sarah Duignan - dyrektor działu Account Management w STR Global. Eksperci przedstawiali bieżące i przyszłe trendy, a także kluczowe wyzwania, które stoją przed branżą na całym świecie. W dalszej części konferencji dyskusja moderowana przez Krzysztofa Szadurskiego, prezesa zarządu Hoteli Warszawskich Syrena, toczyła się m.in. wokół wpływu social mediów i shareconomy na zachowania konsumenckie, ale skupiła się przede wszystkim na kwestii parytetów cenowych w kontekście stanowiska UOKiK oraz Macron Law (ustawy, która weszła w życie we Francji 6 sierpnia 2015 r., prawnej regulacji stosunków hoteli z OTAs). Uczestnicy panelu prowadzonego przez Prezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego - Ireneusza Węgłowskiego, zastanawiali się nad potencjałem "soft brandów" oraz czynnikami napędzającymi rozwój sieci międzynarodowych w Polsce, natomiast paneliści dyskusji prowadzonej przez Jamesa Chappella z Horwath HTL Global rozmawiali o teraźniejszości i przyszłości marek luksusowych w Polsce. 


W tej części odbył się też panel o najważniejszych wyzwaniach współczesnego hotelarstwa w kontekście zmian pokoleniowych na rynku (pokolenie Millennials), moderowany przez Janusza Mitulskiego - dyrektora ds. rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo - Wschodnią. Mitulski ogłosił również podpisanie umowy na budowę około 100 pokojowego hotelu AC by Marriott, który powstanie we Wrocławiu przy Placu Wolności. 

Tego samego dnia eksperci uczestniczący w panelu "Hotel jako produkt inwestycyjny", prowadzonym przez Patricka J. Saade - wiceprezesa JLL's Hotels & Hospitality Group, wymieniali spostrzeżenia dotyczące czynników wpływających na wycenę hotelu, szczególnie w kontekście pozyskania finansowania na inwestycję. Ostatnia tego dnia dyskusja panelowa, prowadzona przez partnera z DPPA Legal - Piotra Grzonka, skupiła dyskusję ekspercką wokół czynników, które mogą pomóc rozwinąć się sieciom w Polsce i CEE oraz wyborów form zarządzania i ich konsekwencji. 


Pierwszy dzień dwudniowej konferencji zamknęła uroczysta gali, podczas której ogłoszeni zostali laureaci w siedmiu kategoriach konkursu Hotelarz Roku 2015.


Drugi dzień konferencji, zorganizowany w formie warsztatów dla polskich hotelarzy i inwestorów - składał się z trzech, tym razem równoległych sesji poświęconych: zarządzaniu ceną w hotelu & e-commerce, personelowi w hotelu oraz inwestycjom od fazy planowania po wykonanie. 


Sesję "Zarządzanie ceną w hotelu & e-commerce", składającą się z trzech modułów tematycznych, moderowała Agnieszka Kasprzak - Revenue Manager w Louvre Hotels Group. Poszczególne moduły dotyczyły wykorzystania różnych narzędzi i metod do zdobywania i zarządzania wiedzą o rynku; wpływu reputacji on-line na hotelowy RevPAR oraz przyszłości revenue management, systemów hotelowych i ich kompatybilności z narzędziami RM. Moderatorką kolejnej sesji - "Personel w hotelu" - była Dorota Trojanowska, partner w firmie doradczej TPA Horwath. W modułach tematycznych poruszano zagadnienia dotyczące współpracy pracodawcy i pracowników, walki z negatywnym wizerunkiem pracodawcy i stereotypami branżowymi oraz przywództwa w hotelarstwie. Paneliści dyskutowali także o problemie z brakiem odpowiednich kadr i oczekiwanych kompetencjach zawodowych, a także o wadach i zaletach outsourcingu personelu. Trzecia sesja, "Inwestycje - od idei do wdrożenia projektu", prowadzona Wojciecha Łopacińskiego, doradcę i szkoleniowca hotelarskiego, poświęcona była takim zagadnieniom, jak cyfryzacja w hotelarstwie, architektura, realizacja procesu budowlanego, model funkcjonowania a jego wpływ na finansowanie. forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism