konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Informacje z branży

zobacz wszystkie

Węgrzy korzystają z polskich doświadczeń. Konferencja MeetingPlace Budapest.


W dn. 26 listopada 2015r. w Hotelu Hilton w Budapeszcie odbyła się pierwsza edycja konferencji  MeetingPlaceBudapest, organizowanej przez Diplomacy&Trade Magazine, na której dyskutowano o przyszłości branży MICE na Węgrzech.  Konferencja była niepowtarzalną okazją dla głównych graczy węgierskiego rynku MICE oraz  decydentów i samorządowców, do spotkania i lepszego zrozumienie siebie nawzajem oraz swoich punktów widzenia. Na zaproszenie organizatorów polskimi doświadczeniami dzieliła się Anna Górska, Business Development Director w EXPO XXI Warszawa, Przewodnicząca Oddziału Europy Centralnej ICCA. 


Spotkanie podzielone było na dwie główne części. Pierwszą, podczas której omawiano ogólną sytuację turystyki biznesowej w kraju, gdzie swoje wystąpienie miała m.in. Alexandra Szalay-Bobrovniczky, zastępca burmistrza Budapesztu, patron konferencji oraz drugą, tj. dyskusję panelową, podczas której uczestnicy wspólnie szukali odpowiedzi na pytanie „Czy turystyka to biznes”.
W konferencji wzięło udział ponad osiemdziesiąt osób, głównie byli to dyrektorzy  cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli, przedstawiciele DMC i PCO, linii lotniczych, autobusowych i firm wynajmu samochodów, dostawców usług AV oraz przedstawiciele władz samorządowych. Ważnymi punktami w dyskusji była budowa nowego centrum konferencyjnego, która w Budapeszcie jest planowana już od wielu lat.  Inwestycja zostanie zrealizowana w najbliższej przyszłości. Węgierska branża MICE jest obecnie w trudnej sytuacji. Na Węgrzech nie ma niezależnego Convention Bureau. Węgierski Convention Bureau działa jako część Magyar Turizmus i ma ograniczone uprawnienia decyzyjne. Konferencje takie jak MeetingPlaceBudapest stanowią doskonałą platformę wymiany informacji.


Polska stanowi doskonały przykład na Węgrzech do naśladowania. Na przestrzeni zaledwie kilku ostatnich lat zbudowano i otwarto nowe centra konferencyjne w naszym kraju. Lokalne biura Convention działają  skutecznie i niezależnie, i są obecne na arenie międzynarodowej. O tym właśnie mówiła Anna Górska, która przedstawiła prezentację dot. wpływu i znaczenia Biur Convention dla rozwoju destynacji  i dlaczego warto inwestować w turystykę biznesową. 


W konferencji wzięli udział również Adam Ruszinkó, zastępca sekretarza stanu, odpowiedzialny za turystykę w Ministerstwie Gospodarki Narodowej, Ágnes Rácsai, założyciel i prezes Mikrokosmos DMC w Budapeszcie, Gábor Ganczer, prezes Hungexpo oraz Federacji węgierskich organizatorów imprez, József Finta, architekt, profesor, członek Węgierskiej Akademii Nauk, kierownik Finta Studio i inni. 


Pozostałe, omawiane tematy podczas konferencji to:

  • Strategia rozwoju turystyki. Pozycja przemysłu spotkań w węgierskiej gospodarce. 
  • Obecna sytuacja turystyki MICE na Węgrzech. Plany, zamiary i działania na rzecz rozwoju kongresów i event-turystyki
  • Szanse i ograniczenia branży MICE od praktycznej strony - oczami organizatorów
  • Rola organizacji pozarządowych. Co możemy zrobić wspólnie dla turystyki MICE w świetle zróżnicowanych interesów partnerów
  • Niektóre przemyślenia na temat planów przyszłego Centrum kongresowego w Budapeszcie

Konferencja MeetingPlaceBudapest, w tym dyskusja panelowa, była w całości moderowana przez Dr Hildę Faragó. 
Firma organizująca wydarzenie, Diplomacy&Trade Magazine, powstała ponad dziesięć lat temu. Głównym zadaniem firmy jest rzetelne przekazywanie informacji w formie drukowanej, online i poprzez organizację szeregu eventów na temat ważnych wydarzeń w życiu gospodarczym Węgier. forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism