konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Informacje z branży

zobacz wszystkie

Możliwości nowego centrum targowo-konferencyjnego GlobalEXPO na Żeraniu

 

Sześć sal konferencyjnych różnych wielkości, duża sala eventowa, która pomieści nawet 2,6 tys. osób, największa w Warszawie hala targowa o powierzchni 12,5 tys. mkw. pod jednym dachem i nowoczesne rozwiązania – to wszystko będzie zapewniać nowe centrum targowo-konferencyjne GlobalEXPO budowane przy ul. Modlińskiej 4 w Warszawie. Obiekt wejdzie w skład wielofunkcyjnego kompleksu powstającego w ramach rewitalizacji części dawnych terenów FSO. Na miejscu będą mogły odbywać się duże imprezy targowe, ale też konferencje, sympozja, kongresy, zjazdy, gale i szkolenia czy nawet bardziej niestandardowe eventy. Obiekt ma zostać oddany do użytku w 2018 roku, pierwsze imprezy planowane są na drugą połowę roku. GlobalEXPO będzie zarządzać wieloletni operator hali przy ul. Marsa w Warszawie – spółka Centrum Targowo-Kongresowe (dawniej MT Polska). 

Część targowo-konferencyjna kompleksu będzie się mieścić na dwóch kondygnacjach. Parter zajmie hala wystawiennicza o wysokości użytkowej 9 metrów, która pomieści ok. 12 tys. osób. Dodatkowo będzie można podzielić ją mobilną ścianą dźwiękoszczelną na 2 mniejsze hale o powierzchni 7,8 i 4,7 tys. mkw. Do hali prowadzić będzie sześć bram towarowych – cztery o wymiarach 4 na 5 metrów, kolejne dwie o wymiarach 8 na 6 metrów i 8 na 5 metrów. Koncepcja architektoniczna zakłada wykorzystanie oryginalnych elementów dawnych hal pofabrycznych, w tym trakcji kolejowej z wjazdem na teren obiektu, windy towarowej czy suwnicy. Na tym poziomie będzie działać też przestronny, funkcjonalny hol główny o powierzchni około 1,1 tys. mkw. oraz restauracja na 350 miejsc. 
Dla bezpieczeństwa uczestników imprez obiekt ma być wyposażony w nowoczesny system monitorowania obciążeń konstrukcji dachu, który w przypadku np. obfitych opadów śniegu, dokładnie wykrywa miejsca ewentualnych obciążeń i natychmiast wysyła stosowne powiadomienia do obsługi technicznej budynku. W strefie targowej  wykończenie posadzki ma umożliwiać skuteczne usuwanie powstałych zabrudzeń celem zapewnienia komfortu zarówno organizatorom, jak i uczestnikom wydarzeń. 

Nowe centrum targowo-konferencyjne przy Modlińskiej to miejsce zupełnie unikatowe na mapie stolicy. Wyjątkowe parametry obiektu, nowoczesne rozwiązania i zachowane funkcjonalne elementy dawnej fabryki FSO zapewnią niemal nieograniczone możliwości w zakresie organizacji różnego rodzaju imprez, nawet takich, które dotychczas nie miały  możliwości zmieścić się pod dachem. Wysokość użytkowa hali, winda towarowa wzmocniona do 6 ton czy trakcja kolejowa, prowadząca bezpośrednio do obiektu – dzięki udogodnieniom tego typu na teren hali bez problemu będzie można wprowadzić ciężki sprzęt, samochody, a nawet zaprezentować średniej wielkości samoloty – zapowiada Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowo-Kongresowego.

Na piętrze ma być zlokalizowana przestrzeń konferencyjna z pełnym zapleczem cateringowym do obsługi różnego rodzaju wydarzeń. Mieścić się tu będzie sala eventowa o powierzchni 2 tys. mkw. W ustawieniu teatralnym zasiądzie w niej ok. 2,6 tys. gości, zaś w bankietowym ok. 1 tys. osób. Ponadto będzie można ją podzielić na trzy mniejsze sale - 565 mkw., 580 mkw. i 870 mkw. Na tym poziomie znajdzie się jeszcze 6 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych, dwie o powierzchni 38 mkw., kolejne – 70 mkw. i 76 mkw., a także dwie jeszcze większe – na 140 i 223 mkw. Na rozległym terenie wokół obiektu będą mogły odbywać się wydarzenia na świeżym powietrzu. Powstanie też parking na 1400 aut. 

- Oprócz możliwości, jakie stwarza sama część targowa, cały kompleks zapewni szereg udogodnień dla organizatorów i uczestników imprez. Uzupełnieniem funkcji targowej ma być hotel klasy biznes oferujący 150 nowocześnie urządzonych pokoi. Dodatkowo w skład kompleksu wejdzie też galeria z ofertą budownictwa i wyposażenia wnętrz. Dużym atutem z pewnością jest lokalizacja z dogodnym dojazdem praktycznie z każdej części miasta – przypomina Bartosz Sosnowski. 

Kompleks przy Modlińskiej powstaje przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy, przy skrzyżowaniu obwodnicy Warszawy - Trasy Toruńskiej S8 i ul. Modlińskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie terenu znajduje się pętla tramwajowa i autobusowa, a nieopodal stacja kolejowa, na której zatrzymują się pociągi z Okęcia i Modlina.



forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism