konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Informacje z branży

zobacz wszystkie

Sektor spotkań będzie priorytetem POT

Od kwietnia br. Polska Organizacja Turystyczna ma nowego prezesa. Władysław Jan Majka specjalizuje się w zagadnieniach zarządzania strategicznego, kontroli i audytu, gospodarki i finansów, administracji publicznej, polityki zagranicznej, Unii Europejskiej, zarządania personelem, promocji i turystyki. Na konferencji ESNEP nowo mianowany prezes zapewnił, że sektor turystyki biznesowej będzie stanowił jeden z priorytetów podczas jego kadencji.
W moim przekonaniu jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów, o czym świadczy stały wzrost liczby przyjazdów do Polski w celach służbowych. W polskiej gospodarce jest to jeden z najbardziej opłacalnych rodzajów turytyki. W 2005 roku na ogólną liczbę ponad 15,2 mln turystów, aż 27 proc. stanowili goście deklarujący przyjazd w celach biznesowych. Wobec faktu, że polska turystyka biznesowa charakteryzuje się dużym potencjałem, POT zamierza w tym roku i latach następnych nadal traktować priorytetowo działania marketingowe, w tym zakresie.

Analizując nasze silne strony w zakresie produktu MICE, stwierdzamy że największe szanse mają małe i średnie konferencje oraz spotkania w obiektach zabytkowych i muzealnych, imprezy incentive uwzględniające elementy green i folk incentive. Mam tutaj na uwadze kontynuację następujących działań promocyjnych, tj. realizację: pobytów studyjnych, warsztatów, szkoleń branżowych, prezentacji i seminariów produktowych dla operatorów działających w sektorze turystyki biznesowej. Kolejnym działaniem jest rozwój Programu Ambasadorów Kongresów Polskich oraz wsółpraca z mediami w zakresie reklamy i artykułów sponsorowanych dotyczących konkretnych miast, regionów, produktów i programów, a także działań Convention Bureau of Poland. Konferencja SITE – ESNEP'2007 zapoczątkowała realizację w Polsce konferencji dl aprzedstawicieli branży MICE z całego świata. Kolejnym wydarzeniem jest planowany na styczeń 2008 r. kongres EFAPCO w Warszawie. Tego typu wydarzenia pozwalają na prezentację Polski, jako celu podróży dla meeting industry i są jedną z najbardziej efektywnych form promocji – zapewnia Władysław Majka.


www.pot.gov.pl 
                                            
(MICE Poland - Katarzyna Łabuz )forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism