konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Informacje z branży

zobacz wszystkie

Warszawa staje się miastem światowego biznesu.

Spośród 34 europejskich miast Warszawa może w najbliższych pięciu latach oczekiwać największego napływu firm zagranicznych. Stolica zdystansowała m.in. Moskwę, Paryż i Londyn - wynika z corocznego badania European Cities Monitor firmy Cushman &Wakefiled

W porównaniu do ub.r. Warszawa awansowała w rankingu o jedną pozycję, jednak wynik ten jest o 5 miejsc gorszy niż w 2006 r. Miasta, które znalazły się w tym roku w czołówce to Londyn, Paryż i Frankfurt; tak samo było rok temu i w 1990 r. W ciągu ostatnich 20 lat do pierwszej dziesiątki awansowały miasta hiszpańskie - Barcelona i Madryt, swoje wyniki poprawiły też wszystkie najważniejsze miasta w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wiceprezydent Warszawy Jarosław Kochaniak uznał jednak podczas konferencji, że Warszawa jest dobrze oceniana przez przedsiębiorców. W jego ocenie ma to związek m.in. z realizacją w mieście największych od lat inwestycji. Podkreślił także znaczenie stabilnych rozwiązań podatkowych oraz dobrej sytuacji ekonomicznej Polski, która jako jedyny kraj w Europie może obecnie pochwalić się dodatnim wzrostem gospodarczym.

Wśród czynników mających wpływ na ulokowanie działalności gospodarczej najwięcej ankietowanych wskazało na łatwy dostęp do rynków i klientów (60 proc.) - w tej kategorii Warszawa zajęła 19. pozycję (od 2008 r. spadek o cztery pozycje), 57 proc. wskazało na dostępność wykwalifikowanych pracowników (Warszawa na 23. miejscu; wzrost o dwie pozycje), a 54 proc. na jakość usług telekomunikacyjnych (29. miejsce; awans o dwa miejsca).

Mocnymi stronami Warszawy są wartość powierzchni biurowej w stosunku do jej standardu i klimat tworzony przez rząd - w obu tych kategoriach zajęła w tegorocznym rankingu 3. pozycję. Wysoko w rankingu stolica znalazła się także ze względu na koszt zatrudnienia pracowników (4. miejsce) i dostępność powierzchni biurowej (8. miejsce). Gorzej przez potencjalnych inwestorów oceniane są m.in. transport w obrębie miasta (29. miejsce w rankingu) i różnorodność językowa (23. pozycja).

Warszawa uznana została przez przedsiębiorców za miasto, które dobrze się promuje - odpowiedzi takiej udzieliło 10 proc. ankietowanych. Lepsze były w tym Barcelona (17 proc.), Londyn (14 proc.), Berlin (13 proc.), Madryt i Praga (po 12 proc.) oraz Paryż (11 proc.). Więcej wskazań niż w ubiegłych latach dotyczyło także znajomości Warszawy jako lokalizacji biznesowej (21 proc.; w 1990 r. 15 proc.).

Jak powiedział Andrzej Loster z Cushman & Wakefield, Warszawa od kilku lat znajduje się w ścisłej czołówce miast, jeśli chodzi o planowaną przez przedsiębiorców ekspansję działalności, co przekłada się m.in. na wzrost dostępnej w mieście powierzchni biurowej. - W 2002 r. było w Warszawie nieco ponad 1,5 mln m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, w tej chwili jest to 3,2 mln m kw., a pustostanów jest mniej niż przed siedmioma laty - powiedział.  Ocenił także, że w najbliższych latach Warszawa może liczyć na poprawę rozpoznawalności wśród inwestorów i dalszego awansu w rankingu, m.in. z powodu organizacji mistrzostw Euro 2012. - Raport pokazuje, że duże wydarzenia sportowe wpływają na poprawę atrakcyjności i poprawę pozycji w rankingu - powiedział.

Pytani o to, co w ciągu najbliższych 10 lat będzie miało wpływ na działalność gospodarczą, przedsiębiorcy najczęściej wskazywali wyniki gospodarki europejskiej (24 proc.), kryzys globalny lub dostępność finansowania (15 proc.) i wzrost gospodarczy krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło: PAP
 forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism