|
Prezes POT odwołany
Polska Organizacja Turytyczna znowu bez prezesa. 23 sierpnia minister sportu i turystyki, Elżbieta Jakubiak, odwołała Wiesława Majkę ze stanowiska prezesa POT. Prezes urzędował zaledwie cztery miesiące. Znowu mamy do czynienia z sytuacją gdy agencja rządowa odpowiedzialna za promocję turystyczną kraju nie ma kierownictwa. W listopadzie ubiegłego roku minister gospodarki odwołał ówczesnego prezesa POT Tomasza Wilczaka i przez prawie 5 miesięcy organizacja nie miała szefa. Po odwołaniu Majki, jego obowiązki pełni tymczasowo Wiceprezes POT Rafał Szmytke.
Ostatnie wydarzenia niekorzystnie wpływają na rozwój branży turystycznej, która nie ma partnera do rozmów o rozwoju tego sektora. Ciągłe zmiany na stanowiskach kierowniczych wpływają na niestabilność i wiarygodność organizacji, a tym samym na wizerunek Polski za granicą.
Odwołanie Władysława Majki jest szczególnie niekorzystne dla branży MICE. Dla ostatniego prezesa POT, sektor spotkań był jednym z priorytetów działania. Były prezes opracował strategię promocji Polski jako miejsca spotkań i konferencji. Jednym z założeń strategi było przeprowadzenie szkoleń branżowych, prezentacji i seminariów produktowych dla operatorów działających w sektorze turystyki biznesowej, a także Kolejnym rozwój Programu Ambasadorów Kongresów Polskich oraz wsółpraca z mediami w zakresie reklamy i artykułów sponsorowanych dotyczących konkretnych miast, regionów, produktów i programów.
Żródła: Puls Biznesu 24.08.2007, Rzeczpospolita 25.08.2007
|