konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Informacje z branży

zobacz wszystkiePaździernik w branży turystycznej to gorący miesiąc - od 21 lat stoi pod znakiem największego święta branży czyli poznańskiego TOUR SALONU.   
           
Targi w pięciu smakach, czyli coroczna uczta turystyczna na Tour Salonie


W tym roku przestrzenie pawilonu 5, 6 i nowo otwartego pawilonu 6A wypełnią się jedyną w swoim rodzaju atmosferą: mieszanką aromatycznych zapachów regionalnych potraw, muzyki,  a także inspirujących rozmów, szeregu spotkań, wymiany doświadczeń i pomysłów. Targi odwiedzą też dwie niezwykłe i inspirujące kobiety – podróżniczki, zdobywczynie Korony Ziemi: MARTYNA WOJCIECHOWSKA i ANNA LICHOTA oraz MAREK KAMIŃSKI, podróżnik, polarnik, zdobywca Bieguna Północnego i Południowego.

Krajem partnerskim tegorocznej edycji TOUR SALON jest Bułgaria urzekająca swoim pięknem  i różnorodnością  - o czym świadczy wzrastająca z roku na rok liczba turystów wybierających ją jako cel swoich podróży - zarówno latem, jak i zimą. Bułgaria zaprasza na swoje stoisko wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o tym popularnym niegdyś w Polsce miejscu zagranicznych podróży, które do dziś budzi sentyment,  a jednocześnie dorównuje ofertą turystyczną niejednemu  egzotycznemu  celowi  wakacyjnych  wyjazdów.

        Regionem partnerskim TOUR SALONU 2010 zostało Mazowsze. Tegoroczna prezentacja tego regionu odwołuje się do 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Na Stoisku Samorządu Województwa Mazowieckiego przedstawiona będzie oferta turystyczna województwa, zachęcając do poznania jego walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Zaprezentowane zostaną największe miasta regionu, najciekawsze szlaki turystyczne oraz największe imprezy kulturalne.

Novum na tegorocznych targach będzie przyznanie Złotych Medali MTP dla najlepszych produktów turystycznych. Złoty Medal MTP od blisko 30 lat jest trofeum, które pomaga w rynkowej rywalizacji, a także jest symbolem walorów produktu, jego nowoczesności i innowacyjności. Firmy, które zdobyły prawo umieszczania tego znaku na swoich produktach, potwierdzają jego marketingową rangę. To olbrzymia szansa zaistnienia i doskonała promocja najbardziej interesujących wizytówek regionów. Walory naturalne, antropogeniczne, tradycje historyczne, miejsca szczególnych wydarzeń, przejawy kultury ludowej, obrzędy, pozostałości kultury materialnej, a także osiągnięcia współczesności, np. budowle, obiekty infrastrukturalne mają szansę wesprzeć swoje działania marketingowe tym jakże cennym trofeum. Ponadto stoiska wystawców, którzy zgłosili do nas swój produkt turystyczny zostaną odznaczone specjalną, widoczną nalepką PRODUKT TURYSTYCZNY.

Tradycyjnie na TOUR SALONIE odbędzie się Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej. W dziewiętnastej już edycji tego wydarzenia wezmą udział wydawcy literatury krajoznawczej i turystycznej, autorzy, związki twórcze i organizacje społeczne. Publikacje dotyczące obszaru Polski w obecnych granicach oceniane będą w pięciu kategoriach: albumy krajoznawcze, przewodniki, mapy i atlasy, monografie
i inne opracowania krajoznawcze, informatory krajoznawcze i foldery.

Konferencje, panele, workshopy, wystawy


Tour Salon to nie tylko miejsce ekspozycji produktów turystycznych, nawiązywania intratnych rozmów biznesowych oraz przestrzeń pełna kolorów, muzyki i zapachów regionalnych potraw. Targi turystyczne to także miejsce podejmowania ważkich zagadnień, inspirujących rozmów, spotkań, wymiany doświadczeń i pomysłów.
     Na konferencji pt. „Jak skutecznie stracić klienta w turystyce”, organizowanej przez należący do Grupy Allegro ogłoszeniowy serwis turystyczny otoWakacje.pl  słuchacze dowiedzą się m.in. jak opis oferty  w katalogu wpływa na decyzję klienta, dlaczego w Internecie oferta musi być minimalna, jak rozwiązać reklamację, gdy minimalizm przerósł oczekiwania oraz dlaczego w hotelach Sharm-el-Sheikh bary obsługują katolicy a nie muzułmanie. W wykładzie „Jak skutecznie stracić klienta w turystyce”, zainteresowani dowiedzą się, których zachowań należy szczególnie unikać w branży turystycznej. (Pawilon 6A, 20.10.2010, godz. 11:45-13:15).
Biuro Kongresów i Spotkań Urzędu Miasta Poznania oraz Poznan Congress Center na tegorocznym Tour Salonie zaproszą na konferencję dedykowaną w szczególności branży MICE pt: „Rozwój infrastruktury Miasta Poznania dla potrzeb przemysłu spotkań – Poznań stolicą turystyki biznesowej”.
W programie m.in. prezentacja planów modernizacji i rozbudowy Poznan Congress Center na lata 2011-2014, prezentacja planów rozbudowy Dworca Głównego w Poznaniu oraz portu lotniczego Ławica. (Pawilon 10, 20.10.2010, godz. 12:00).
W ramach nowej przestrzeni specjalnej PORT LOTNICZY TOUR SALON odbędzie się konferencja, która będzie podsumowaniem trwającej 10 lat współpracy pomiędzy poznańskim Portem Lotniczym Ławica  a frankfurckim lotniskiem Fraport. (Pawilon 10, 21.10.2010, godz. 11:00-13:00)
Szlakowi powstałemu przy współpracy miast i gmin z województw łódzkiego i wielkopolskiego, czyli Centralnemu Łukowi Turystycznemu poświęcona będzie konferencja prasowa, która odbędzie się 21.10.2010r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej w pawilonie nr 10.  Na konferencji dowiedzieć się będzie można co oprócz zamków w Łęczycy, Uniejowie, Besiekierach mogą zobaczyć turyści oraz miłośnicy historii tych interesujących rejonów.
Podczas TOUR SALONU dnia 21.10.2010 roku w godz. 10.30-13.30 odbędzie się także istotne wydarzenie dla branży OKRĄGŁY STÓŁ, podczas którego poruszone zostaną zagadnienia komercjalizacji produktu turystycznego. Jest to wspólne wydarzenie organizowane przez Polską Izbę Turystyki, Polską Organizację Turystyczną i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Spotkanie będzie zamknięte dla dziennikarzy i szerokiej publiczności. O wynikach dyskusji wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się podczas konferencji prasowej,  która odbędzie się tuz po obradach w godz. 13.30-14.30.
Tradycyjnie już na Tour Salonie odbędą się konferencje i tematyczne warsztaty Polskiej Organizacji Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki, Regionalnych Organizacji Turystycznych, Lokalnych Organizacji Turystycznych oraz  Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej, a także prezentacje i bloki tematyczne przygotowane przez wystawców.forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism