konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Informacje z branży

zobacz wszystkieW dn. 7-9.11.2011 Gdańsku i Regionie odbyła się kolejna wizyta studyjna dla zagranicznych dziennikarzy, agencji eventowych i touroperatorów. Przyjazd 8 gości zorganizowała na zlecenie Gdańsk Convention Bureau (GCB) firma ATP activity - PCO (Profesjonalny Organizator Kongresów). Gdańsk Convention Bureau zaprosiło do Trójmiasta gości z Wielkiej Brytanii i Niemiec, Norwegii oraz Danii. Goście przylecieli do Gdańska w poniedziałek rano.

 
Zaproszone osoby miały możliwość zapoznać się z bazą hotelowo-konferencyjną oraz możliwościami konferencyjnymi Gdańska i województwa pomorskiego (obiekty o najwyższym standardzie). Pierwszego dnia w Restauracji Filharmonia odbyła się prezentacja Regionu, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów konferencyjnych. Później goście udali się na piesze zwiedzanie Głównego Miasta. Tego samego dnia goście odwiedzili dwa gdańskie hotele: Hilton oraz Scandic, a także Polską Filharmonię Bałtycką. Wieczór zakończył się degustacją regionalnego piwa w gdańskiej Browarni.
 
We wtorek, 8 listopada, goście GCB wybrali się na Zamek w Malborku. Obiekt, jak u wszystkich poprzednich grup, wywołał zachwyt. To doskonałe miejsce na tzw. incentives. Na lunch zaproszono gości do hotelu Qubus. Przy okazji wszystkich posiłków raczono ich wyłącznie specjałami polskiej kuchni. W godzinach popołudniowych grupa udała sie na zwiedzanie Sopotu, zapoznając się także z tamtejszymi obiektami konferencyjnymi tj. Sofitel Grand Sopot i Sheraton Sopot Hotel Conference Center & Spa. Tego dnia GCB zorganizowało uroczystą kolację w Tawernie Orłowskiej dla Gości oraz Partnerów GCB, firm PCO - Teja Tur oraz Activ Tours, Centrum Konferencyjno Wystawienniczego AMBER  Expo oraz Inspiros. Czas uprzyjemniała muzyka na żywo grana przez kapelę szantową.
 
Ostatni, trzeci dzień wzbudził sporo wrażeń. Rozpoczął się wizytą na stadionie PGE Arena, gdzie już czuć nadchodzące emocje związane z EURO 2012. Stadion w kształcie bursztynu wygląda zjawiskowo (44 000 miejsc). Następnie odwiedzono Ergo Arenę - wielofunkcyjną halę na granicy Gdańska i Sopotu. Obiekt mieści do 15 000 osób na głównej arenie. Warto dodać, że dla większości była to pierwsza wizyta w Gdańsku i w Polsce. Na koniec wizyty Gdańsk Convention Bureau zaplanowało live cooking! Dziennikarzy i touroperatorów zaproszono do restauracji Godding w Sopocie, gdzie pod okiem profesjonalnych kucharzy goście przygotowali polskie specjały, m.in.: śledzie w śmietanie, krupnik, zrazy wołowe oraz przepyszny deser - pączki. Podziękowania, które spływają na ręcę GCB, utwierdzają zespół w przekonaniu, że podróże studyjne to właściwa forma promocji Gdańska i regionu jako wschodzącej gwiazdy na środkowoeuropejskim rynku konferencji.
 
"Podczas mojego krótkiego pobytu szybko obaliłem powszechny mit, że Polska to ubogi kraj. To, czego doświadczyłem w Gdańsku zmieniło moje przeświadczenie. Gdańsk to miasto pełne energii, modne, budowane na nowo od 1989 roku przez młodych ludzi, co ważne ludzi o wysokiej etyce pracy. To co zostało osiagniete w tak krótkim czasie jest naprawdę imponujące. Nowe obiekty, hotele i towarzysząca im infrastruktura sprawia, że Gdańsk pretenduje do miana topowej europejskiej destynacji, co odczuwa się na każdym kroku. Jeśli dodamy do tego ciekawą kulturę, goscinność mieszkańcow i ciepło, ktorym obdarzają gości, mamy dowód na to, że Gdańsk i Polska to wschodzące gwiazdy" - Lawrence Gordon, Wielka Brytania.
 
Celem wizyt studyjnych jest zapoznanie zagranicznych ekspertów, przedstawicieli opinii publicznej z możliwościami konferencyjnymi Regionu Pomorskiego. W ich efekcie goście promują Gdańsk w swoich krajach, m.in. dziennikarze poprzez artykuły, natomiast przedstawiciele agencji eventowych i touroperatorzy przedstawiają swoim klientom Gdańsk i Region, jako destynację dla ich spotkań biznesowych. Wizyty studyjne są częścią projektu "Promocja turystyki biznesowej jako markowego produktu Gdańska i Pomorza" realizowanego przez Gdańską Organizację Turystyczną / Gdańsk Convention Bureau, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013. GCB pokrywa wszelkie koszty przyjazdu i pobytu gości: tj. zakwaterowanie w 4 gwiazdkowym hotelu, przeloty, transfery.

źródło: www.gdanskconvention.pl

 forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism