konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Informacje z branży

zobacz wszystkieDoubleTree by Hilton wita pierwszych gości

 

19 lipca w Łodzi, przy ul. Łąkowej 29, rozpocznie działalność pierwszy w Polsce hotel sieci DoubleTree by Hilton. Inwestorem obiektu jest Grupa TOYA, generalnym wykonawcą Firma Budimex, a projektantem pracownia Kuryłowicz & Associates.

DoubleTree by Hilton to czterogwiazdkowy obiekt klasy premium. Prace nad jego budową rozpoczey się w pierwszej połowie 2011 roku i trwały ponad dwa lata. Dziś śmiało możemy stwierdzić, że jesteśmy dumni z końcowego efektu – mówi Witold Krawczyk, prezes zarządu Grupy TOYA, inwestora obiektu. W zaplanowanym terminie udało nam się zbudować nie tylko światowej klasy hotel, ale też zachować historyczny i kulturowy kontekst miejsca, w którym powstał – dodaje.

Filmowe akcenty

Na łódzki DoubleTree by Hilton składa się 200 pokoi, w tym 10 apartamentów oraz apartament prezydencki. Goście będą mogli skorzystać również ze znajdującego się na 10. piętrze centrum wellness z basenem, saunami, jacuzzi, siłownią oraz SPA. Ponadto, w hotelu mieści się restauracja Four Colors oraz Golden Bar – mówi Sławomir Nowak, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton w Łodzi. Na terenie całego hotelu można korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiego, bezprzewodowego internetu. W ofercie znajduje się także 150 programów telewizyjnych oraz bogata biblioteka VOD - dodaje. Wnętrza obiektu zdobią obrazy Andrzeja Fogtta, wybitnego polskiego malarza, który specjalnie dla hotelu stworzył sześć wielkoformatowych dzieł.

Hotel powstał na terenie dawnej Łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych (WFF) i swoją stylistyką nawiązuje do filmowej historii miejsca. Elewację budynku zdobi kadr z „Zakazanych Piosenek”, pierwszego powojennego filmu zrealizowanego w Łodzi. Hotelowe lobby pełne jest filmowych detali. Jego centralną część stanowią „zawieszone w powietrzu” schody, których projekt oparto o słynne „kręcone” schody dawnej WFF. Wejścia do pokoi obramione są motywami pochodzącymi z 28 polskich filmów powstałych w Łodzi. Basen zdobią dwie mozaiki z kadrów filmu Romana Polańskiego „Dwaj ludzie z szafą”. W hotelu mieści się także Kino 3D, utworzone w byłej sali kolaudacyjnej łódzkiej WFF.

Kongresy, konferencje, festiwale

Bezpośrednie połączenie pierwszego w Polsce DoubleTree by Hilton z dawnymi halami Łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych pozwoliło stworzyć kompleks, oferujący ponad 4,5 tys. mkw. przestrzeni kongresowo-wystawienniczych.

Mogą się w nim odbywać imprezy na ponad 1500 osób, a największa z trzech hal może pomieścić 1020 gości w ustawieniu teatralnym. W części hotelowej znajduje się 8 sal konferencyjnych, sala balowa, boardroom oraz obszerne foyer. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze teleinformatycznej DoubleTree by Hilton użytkownicy sal konferencyjnych mają możliwość pełnej personalizacji dostarczanych im usług, korzystania z dedykowanego łącza o nieograniczonej przepustowości oraz realizacji transmisji audio i video z przeprowadzanych konferencji.

Oferta kompleksu została zaplanowana w sposób, który pozwala odpowiadać na potrzeby klienta biznesowego, ale także wspierać inicjatywy kulturalne. W czerwcu gościliśmy Fotofestiwal oraz Festiwal Dobrego Smaku.W kolejnych miesiącach przy Łąkowej 29 odbędzie się zgrupowanie modelek ogólnopolskiego finału The Look of the Year, część festiwalu Łódź Art Design, obchody 60. rocznicy powstania Łódzkiej PWSFiT oraz konferencja Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej – mówi S.awomir Nowak.

DoubleTree by Hilton w liczbach:

• 10 kondygnacji i 44 metry wysokości

• 10 tysięcy szklanych tafli elewacji

• 200 pokoi (78 typu twin, 27 typu deluxe, 10 apartamentów, apartament prezydencki, dwa pokoje dostosowane do potrzeb osób niepełnoprawnych)

• 28 mkw. – powierzchnia każdego pokoju

• 110 mkw. – powierzchnia apartamentu prezydenckiego

• Restauracja Four Colors dla 200 osób

• Golden Bar na 70 osób

• Parking na ponad 300 samochodów

• SPA, basen, jacuzzi, sauna oraz siłowania na 10. piętrze z widokiem na panoramę miasta

 

 

 

 forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism