konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Informacje z branży

zobacz wszystkie

Jak pogodzić wyjazd służbowy z rodziną?

 

Podróż służbowa
 
Podróż służbowa zazwyczaj trwa od jednego do kilku dni i wiążę się z wyjazdem do innej miejscowości niż ta, w której znajduje się siedziba pracodawcy lub w której pracownik jest na co dzień zatrudniony. Często firmy organizują konferencje dla swoich pracowników w ekskluzywnych hotelach razem z noclegiem.  Dla wielu pracowników oznacza to przymusową rozłąkę z rodziną. Co prawda pracodawcy nie wolno wysyłać osoby zatrudnionej w podróż służbową, jeśli jest rodzicem dziecka w wieku do 4 lat i nie wyrazi na taką podróż zgody. Jednakże w praktyce rzadko zdarza się, aby pracownik w trosce o swoją pracę i dobre relacje z przełożonym odmówił takiego wyjazdu. Ponadto nie ma żadnych regulacji prawnych dotyczących odmowy wyjazdu służbowego, jeśli się jest na przykład samotnym rodzicem.
 
Rozłąka z dzieckiem
 
Wyjazdy służbowe rodziców to nie tylko trudny dla nich moment rozłąki ze swoja pociechą, ale równie trudny okres dla dzieci. Najmłodsi zazwyczaj nie najlepiej znoszą odseparowanie od rodziców choćby na krótki czas. Dobrze, jeśli w tym okresie dziecko może zostać pod opieką choć jednego z rodziców. Niestety zdarza się i tak, że nie ma takiej możliwości i wtedy z pociechą musi zostać wynajęta opiekunka bądź dziadkowie.  Zazwyczaj po powrocie z wyjazdu rodzice starają się zrekompensować dziecku swoją nieobecność.
 
 
Wyjazd razem z dzieckiem
 
Najlepszym wyjściem jest wyjazd służbowy razem ze swoją pociechą. Obecnie w Hotelu Ossa Congress & Spa powstała oferta skierowana specjalnie dla rodziców, którzy nie chcą nawet podczas wyjazdów służbowych rozstawać się ze swoimi dziećmi. Teraz nie muszą już tego robić! Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych gości.  Biorąc pod uwagę zainteresowania naszych klientów indywidualnych dążymy do tego, aby w atrakcyjny sposób zagospodarować pobyt także dla naszych najmłodszych gości. Dlaczego nie wykorzystać tych kilkunastu lat doświadczeń w sektorze konferencyjnym. Potencjał hotelu i nasza kilkunastoletnia polityka prorodzinna sprawiła, że stworzyliśmy nową, niestandardową ofertę – mówi Mariusz Paszkiel, dyrektor sprzedaży w Hotelu Ossa Congress & Spa. Rodzice mogą zabrać malucha ze sobą, bo podczas ich pobytu na konferencji lub ważnym spotkaniu, hotelowi animatorzy zaopiekują się dzieckiem i zapewnią mu dobrą zabawę.  To również dobra opcja dla pracodawcy, który powinien pamiętać, że zadowolony pracownik, to dobry pracownik.forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism