konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (25)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Informacje z branży

zobacz wszystkie

Rekordowa liczba konferencj w Gdańsku i Regionie

Ponad 7 000 spotkań biznesowych odbyło się w Gdańsku i Regionie w 2013 roku! To ponad 2000 wydarzeń więcej niż w roku 2012 i ogromny sukces lokalnej branży i Gdańsk Convention Bureau GOT!

Gdańsk rośnie w siłę

W 2013 roku w Gdańsku i Regionie odbyło się 7 186 spotkań biznesowych (5098 w roku 2012), w których łącznie uczestniczyło ponad 630 000 krajowych i zagranicznych delegatów (400 492 w roku 2012). To bardzo wyraźny wzrost i sygnał, że Gdańsk ma aspirację nie tylko utrzymać się w czołówce krajowych destynacji konferencyjnych, ale również być silną konkurencją dla innych europejskich miast. Szczególnie, że znacząco wzrosła liczba spotkań o charakterze międzynarodowym z 525 w 2012 roku do 832 w roku 2013.

Wzrost spotkań w Sopocie i Regionie

Wzrost liczby spotkań odnotował nie tylko Gdańsk, ale również Sopot (1056 spotkań w 2013 w porównaniu do 794 roku 2012) oraz tzw. Region obejmujący pomorskie obiekty poza Gdańskiem, Gdynią i Sopotem (1213 spotkań w 2013 i 880 w roku 2012). Bardzo dobry wynik Sopotu i Regionu to dowód na to jak szeroką i bogatą ofertą konferencyjną może pochwalić się województwo pomorskie.

Rola badań statystycznych

Raport statystyczny Gdańsk Convention Bureau/GOT to jedyny tego typu dokument tak kompleksowo podsumowujący przemysł spotkań w Gdańsku i Regionie. Skierowany do lokalnej branży, krajowych i międzynarodowych organizatorów spotkań i pozostałych związanych z turystyką biznesową jest źródłem informacji o potencjale konferencyjnym Gdańska.

Tak dobry wynik, to również efekt działań promocyjnych na arenie krajowej i międzynarodowej prowadzonych przez Gdańsk Convention Bureau GOT konsekwentnie od kilku lat. Teraz dopiero widzimy prawdziwe rezultaty naszej wytężonej pracy- mówi Anna Górska, Prezes Zarządu Gdańsk Convention Bureau GOT. Szczególnie, że wpływ, również ekonomiczny, przemysłu spotkań na rozwój metropolii jest coraz większy. Gdyby przyjąć wskaźnik ICCA (736 USD x liczba uczestników x 3 dni przyp.) międzynarodowa konferencja zorganizowane w Gdańsku i Regionie, w której uczestniczyło 300 delegatów wygenerowała kwotę prawie 1,9 mln złotych. Część tej kwoty pozostaje w destynacji.

Dlatego badania statystyczne Gdańsk Convention Bureau/GOT będą również kontynuowane w roku 2014 i już dziś zachęcamy lokalną branżą do udziału w projekcie.

Gdańsk Convention Bureau/GOT pragnie podziękować wszystkim obiektom z Gdańska, Gdyni, Sopotu i pozostałej części woj. pomorskiego w sumie 60 hotelom, centrom konferencyjnym, obiektom sportowym, kulturalnym i pozostałym za zaangażowanie w badania i przesłanie wypełnionych ankiet statystycznych. Bez Państwa wsparcia podobne podsumowanie ruchu turystyki biznesowej w Gdańsku i Regionie nie byłoby możliwe. Ponad 7 000 spotkań biznesowych w Gdańsku i Regionie to przede wszystkim Państwa sukces.

Więcej informacji podsumowujących ruch turystyki biznesowej w Gdańsku i Regionie zostanie opublikowanych w corocznym raporcie statystycznym przygotowywanym przez Gdańsk Convention Bureau/GOT. Publikacja raportu jest planowana na II kwartał 2014 roku (raport będzie dostępny w wersji online i drukowanej).

 forum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2024) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2024 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism