konferencje.com
o portalu | Partnerzy | reklama | kontakt

obiekty
miasta
menu

Warszawa (271)
okolice (29)
woj. mazowieckie (421)

lista Kraków (9)
okolice (3)
woj. małopolskie (20)
menu Poznań (2)
okolice (7)
woj. wielkopolskie (10)
lista Trójmiasto (11)
okolice (6)
woj. pomorskie (26)
lista Wrocław (3)
okolice (1)
woj. dolnośląskie (10)
inne:
tematyczny podział
nad morzem nad morzem
nad jeziorami</a>
		</td> nad jeziorami
w górach w górach
zamki i pałace zamki i pałace
ośrodki jeździeckie ośrodki jeździeckie
plener plener
uzdrowiska uzdrowiska

Strona głównaInformator › Porady

zobacz wszystkie

Felieton Sławomira Wróblewskiego.

Dziś temat jak najbardziej serio: znów będzie o Radzie Polskiej Organizacji Turystycznej. Jako nowo mianowany członek tej Rady czuję się zobowiązany, aby zdawać sprawę ze swoich działań wobec naszej społeczności. W końcu kwietnia odbyło sie dwudniowe, wyjazdowe posiedzenie Rady POT. Miesiąc wcześniej, na pierwszym w kadencji posiedzeniu uznaliśmy, że potrzebne jest dogłębne, bez presji odjeżdżających ekspresów, przedyskutowanie całości spraw, z jakimi Rada ma się zmierzyć. Tylko pozornie zadania Rady są proste: przyjąć plan pracy POT, zatwierdzić budżet, zaakceptować sprawozdanie. W tym zakresie Rada pełni tzw. funkcje kontrolno-apologetyczne, udzielając POT-owi takiego corocznego “świadectwa cnotliwości”.  I można by na tym poprzestać. Tymczasem jest chyba coś więcej do załatwienia przez Radę utworzoną wszak z mocy Ustawy (z 1999 r.). Znamienny bowiem jest fakt, iż posłowie zadali sobie trud przygotowania w sprawie POT i jego Rady odrębnej ustawy, a więc aktu najwyższej rangi w państwie. Po coś też nadano członkom Rady status szczególny, są oni niemal nieusuwalni: odwołanie raz mianowanej osoby wymaga wniosku organizacji lub instytucji, która go zarekomendowała. Po trzecie w końcu – i to najważniejsze – konstrukcja Rady zakłada równowagę trzech głównych sił współtworzących cały przemysł turystyczny w kraju: rządu centralnego (w liczbie 6 przedstawicieli), samorządu terytorialnego (6 członków) i branży turystycznej (także 6 osób). Z ducha ustawy wynika więc, że Rada POT ma być tyglem, w którym ucierać się mają INTERESY trzech wielkich środowisk, współdecydujących o planach i wydatkach w imieniu wszystkich interesariuszy turystyki w Polsce. Członkowie Rady mają więc być pasem transmisyjnym dla wyrażania postulatów, żądań, próśb i sugestii. Dla tak rozumianej funkcji, Rada musi bardzo uważnie wsłuchiwać się w głos swoich środowisk, co więcej: aktywnie zwracać się o przekazywanie owych oddolnych postulatów, i to nie tylko w ramach swojej instytucji czy organizacji. Ze swojej strony taka otwartość niniejszym deklaruję. A z upoważnienia zarządu mojego macierzystego Stowarzyszenia “Konferencje i Kongresy w Polsce” zgłaszam gotowość współpracy z każdą organizacją w branży konferencyjno-kongresowo-eventowo-incentiwowej, także osobami niezrzeszonymi, dla których Rada POT mogłaby coś - oby dobrego - uczynić.

Źródło : BLOG Sławomira Wróblewskiegoforum

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CNCKAD V17.3.284 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CMG Suite 2020.101 x64 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

»

CLC GENOMICS WORKBENCH 12.0.3 (..)

czytelnia

8 zasad skutecznego event managera

"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..." 

 (..)
więcej

Badania dowodzą, że poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia

Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.

 (..)
więcej

zamów biuletyn
newsletter konferencje

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży
zapisz się!


porady

5 POMYSŁÓW NA ZASTOSOWANIE TRANSMISJI NA ŻYWO

Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.

 (..)
więcej

Merytorycznie na TT Warsaw 2013

Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.

 (..)
więcej
link do galerii zdjęć
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
zdjęcia z naszej galerii  zdjęcia z naszej galerii
logo pit        logo iab        logo jakoœć        logo rzetelna firma

Konferencje.com (2001-2021) IP:tourism - Największa w Polsce sieć turystycznych stron www

Zobacz także inne serwisy IP:tourism:
www.polishSEA.com   www.polishLAKES.com   www.polishMOUNTAINS.com   www.HEL.pl   www.eMorze.pl   www.conferences.pl  
www.sopot.com   www.jurata.com   www.jastarnia.com   www.jastrzebia-gora.com   www.karwia.com   www.rewal.com   www.debki.pl   www.wladyslawowo.com   www.krynicamorska.com   www.miedzyzdroje.com   www.ustka.com   www.szczyrk.com   www.karpacz.com   www.szklarskaporeba.net   www.ezakopane.com   www.mikolajki.com   www.wegorzewo.com   www.rucianenida.com   www.kazimierz-dolny.com www.eGory.pl  
Last minute

Copyright 2001-2021 IP:tourism & BlueVision internet marketing. All Rights Reserved

IP: tourism